Livia Klausová | Celebwiki.cz

Livia Klausová

Datum narození: 10.11.1943
Místo narození: Bratislava
Profese: ekonomka, manželka bývalého prezidenta České republiky
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Livia Klausová se v letech 2003 až 2013 mohla honosit titulem první dáma. V letech 2014 až 2018 manželka někdejšího prezidenta Václava Klause zastávala post velvyslankyně na Slovensku.

S rodiči a čtyřmi sourozenci se Livia Klausová ze Slovenska přestěhovala do Prahy, když jí byly dva roky. Václava Klause poznala na Vysoké škole ekonomické. Mimoto studovala v Lucembursku a Amsterodamu.

LIVIA KLAUSOVÁ - EXKLUZIVNĚ PRO AHA!

Poté Livia Klausová pracovala jako vědkyně Ekonomického ústavu Akademie věd. Mezi lety 1994 a 2000 byla výkonnou tajemníci České společnosti ekonomické. Zastávala i post členky dozorčích rad v několika velkých firmách, například České spořitelny. Napsala několik knih.

Politické angažmá svého muže Livia Klausová od počátku podporovala. Spolu s ním založila Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových, který se stará o zdravotně i sociálně handicapované děti. Spolupracuje např. i s Nadací pro transplantaci kostní dřeně.

Počátkem roku 2014 se Livia Klausová stala českou velvyslankyní na Slovensku, byla jí do roku 2018.

O LIVII KLAUSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Někdejší prezident Václav Klaus s ní má syny Václava, bývalého ředitele soukromého gymnázia a politika ODS, a Jana, finančního manažera.

Svému maželovi Livia Klausová odpustila i několik něvěr, a to mj. s letuškou vládního speciálu Petrou Bednářovou.

Ve volných chvílích se Livia Klausová ráda věnuje výtvarnému umění, hudbě nebo baletu.

 

Články o celebritě

Muzikálová Popelka Klausová se odvázala: Úplně nahá v alpských pramenech! Muzikálová Popelka Klausová se odvázala: Úplně nahá v alpských pramenech! Modelka a herečka Kateřina Klausová (27) prokázala, že slovo stud jí nic neříká. Na sociální síti… číst článek
Přehlídka krásy na Moëtu: Sexy Kubelková šmejdila u Rajské! Elegantní Doleželová i Krainová Přehlídka krásy na Moëtu: Sexy Kubelková šmejdila u Rajské! Elegantní Doleželová i Krainová Snad nejluxusnější a neoblíbenější mejdan, který už se stal tradicí filmového festivalu v Karlových… číst článek
Milionářská party ve Varech: Janečkova Lilia o sexu, Švantnerová šokovala oblečená! Milionářská party ve Varech: Janečkova Lilia o sexu, Švantnerová šokovala oblečená! Jako každý rok, i letos se hvězdy blýskly na filmovém festivalu v Karlových Varech na červeném koberci… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Zdeněk Bařinka
Zdeněk Bařinka
zobrazit profil Marek Adamczyk
Marek Adamczyk
zobrazit profil Danilo Vrljičak
Danilo Vrljičak
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Jan Štoček
Jan Štoček
zobrazit profil Jan Mečl
Jan Mečl
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha