Livia Klausová | Celebwiki.cz

Livia Klausová

Datum narození: 10.11.1943
Místo narození: Bratislava
Profese: ekonomka, manželka bývalého prezidenta České republiky
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Livia Klausová se v letech 2003 až 2013 mohla honosit titulem první dáma. V letech 2014 až 2018 manželka někdejšího prezidenta Václava Klause zastávala post velvyslankyně na Slovensku.

S rodiči a čtyřmi sourozenci se Livia Klausová ze Slovenska přestěhovala do Prahy, když jí byly dva roky. Václava Klause poznala na Vysoké škole ekonomické. Mimoto studovala v Lucembursku a Amsterodamu.

LIVIA KLAUSOVÁ - EXKLUZIVNĚ PRO AHA!

Poté Livia Klausová pracovala jako vědkyně Ekonomického ústavu Akademie věd. Mezi lety 1994 a 2000 byla výkonnou tajemníci České společnosti ekonomické. Zastávala i post členky dozorčích rad v několika velkých firmách, například České spořitelny. Napsala několik knih.

Politické angažmá svého muže Livia Klausová od počátku podporovala. Spolu s ním založila Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových, který se stará o zdravotně i sociálně handicapované děti. Spolupracuje např. i s Nadací pro transplantaci kostní dřeně.

Počátkem roku 2014 se Livia Klausová stala českou velvyslankyní na Slovensku, byla jí do roku 2018.

O LIVII KLAUSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Někdejší prezident Václav Klaus s ní má syny Václava, bývalého ředitele soukromého gymnázia a politika ODS, a Jana, finančního manažera.

Svému maželovi Livia Klausová odpustila i několik něvěr, a to mj. s letuškou vládního speciálu Petrou Bednářovou.

Ve volných chvílích se Livia Klausová ráda věnuje výtvarnému umění, hudbě nebo baletu.

 

Články o celebritě

Zákulisí party na Hradě: Přípitek Zemana a Klause, vysmátá Kate i Vémola s těhotnou Lelou Zákulisí party na Hradě: Přípitek Zemana a Klause, vysmátá Kate i Vémola s těhotnou Lelou Prezident Miloš Zeman vytáhl 28. října stejný oblek jako loni, po ceremoniálu ve Vladislavském a… číst článek
„Šmejděníčko“ u důchodkyně Klausové. Junior ukázal naklizenou ložnici bývalé první dámy „Šmejděníčko“ u důchodkyně Klausové. Junior ukázal naklizenou ložnici bývalé první dámy Byt jako ze škatulky a radost z vnoučat, tak vypadá stáří důchodkyně a bývalé první dámy Livie Klausové (75). „Šmejděníčko,… číst článek
Rozloučení s Gottem: Zemanovým nestačilo auto, Kubera spěchal na cigaretu a proč chyběl Klaus? Rozloučení s Gottem: Zemanovým nestačilo auto, Kubera spěchal na cigaretu a proč chyběl Klaus? Zádušní mši za Karla Gotta si v katedrále sv. Víta nenechaly ujít stovky smutečních hostů. Jejich… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Zuzana Belohorcová
Zuzana Belohorcová
zobrazit profil Arley Jover
Arley Jover
zobrazit profil Šimon Ornest
Šimon Ornest
zobrazit profil Dominik Feri
Dominik Feri
zobrazit profil Tomáš Rolinek
Tomáš Rolinek
zobrazit profil Roman Paulus
Roman Paulus
zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný