Livia Klausová

Datum narození: 10. 11. 1943
Místo narození: Bratislava
Profese: ekonomka, manželka bývalého prezidenta České republiky
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Livia Klausová se v letech 2003 až 2013 mohla honosit titulem první dáma. V letech 2014 až 2018 manželka někdejšího prezidenta Václava Klause zastávala post velvyslankyně na Slovensku.

S rodiči a čtyřmi sourozenci se Livia Klausová ze Slovenska přestěhovala do Prahy, když jí byly dva roky. Václava Klause poznala na Vysoké škole ekonomické. Mimoto studovala v Lucembursku a Amsterodamu.

LIVIA KLAUSOVÁ - EXKLUZIVNĚ PRO AHA!

Poté Livia Klausová pracovala jako vědkyně Ekonomického ústavu Akademie věd. Mezi lety 1994 a 2000 byla výkonnou tajemníci České společnosti ekonomické. Zastávala i post členky dozorčích rad v několika velkých firmách, například České spořitelny. Napsala několik knih.

Politické angažmá svého muže Livia Klausová od počátku podporovala. Spolu s ním založila Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových, který se stará o zdravotně i sociálně handicapované děti. Spolupracuje např. i s Nadací pro transplantaci kostní dřeně.

Počátkem roku 2014 se Livia Klausová stala českou velvyslankyní na Slovensku, byla jí do roku 2018.

O LIVII KLAUSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Někdejší prezident Václav Klaus s ní má syny Václava, bývalého ředitele soukromého gymnázia a politika ODS, a Jana, finančního manažera.

Svému maželovi Livia Klausová odpustila i několik něvěr, a to mj. s letuškou vládního speciálu Petrou Bednářovou.

Ve volných chvílích se Livia Klausová ráda věnuje výtvarnému umění, hudbě nebo baletu.

 

Články o celebritě

Zákulisí supervečeře českých premiérů: „Slušný Zeman, vtipný Klaus a Fialův risk,“ líčil Topolánek Zákulisí supervečeře českých premiérů: „Slušný Zeman, vtipný Klaus a Fialův risk,“ líčil Topolánek Od roku 1993 se vystřídalo v čele vlády třináct premiérů. Mnozí z nich si byli soupeři, přesto usedl... číst článek
Fiala naplánoval setkání století: Čeští premiéři u jednoho stolu, jen jeden zatím odmítl. Bude dusno? Fiala naplánoval setkání století: Čeští premiéři u jednoho stolu, jen jeden zatím odmítl. Bude dusno? V lednu uplyne už 30 let od vzniku samostatné České republiky. Za tu dobu měla naše země celkem 13 p... číst článek
Předávání státních vyznamenání očima Iny T.: Přešlapy a neúcta! Ohromující Ivanka i šedá myška Předávání státních vyznamenání očima Iny T.: Přešlapy a neúcta! Ohromující Ivanka i šedá myška Udílení vysokých státních vyznamenání, jež se pojí se 104. výročím vzniku samostatného československ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Rudolf Hrušínský st.
Rudolf Hrušínský st.
zobrazit profil Ashley Biden
Ashley Biden
zobrazit profil David Ferrer
David Ferrer
zobrazit profil Brad Harris
Brad Harris
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
zobrazit profil Hubert Lang
Hubert Lang