královna Alžběta II.

Datum narození: 21.4.1926
Místo narození: Mayfair, Londýn
Profese: královna
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Její Veličenstvo královna Alžběta II. je matka čtyř dětí, trojnásobná prababička a panovnice šestnácti nezávislých států označovaných jako Commonwealth Realm.

Antigua a Barbuda, Austrálie, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svatý Kryštof a Nevis, Svatá Lucie, Svatý Vincenc a Grenadiny, Šalamounovy ostrovy, Tuvalu a Spojené království Velké Británie a Severního Irska. V každé této zemi je královna Alžběta II. považována od 2. června 1953 (což je datum její korunovace) za panovnici samostatného státu. Plnění královských povinností pro každou zemi je oddělené. Dále je také nejvyšší představitelkou anglikánské církve. I přes velký počet funkcí v souladu se zvykovým právem zasahuje do politiky jen výjimečně.

ALŽBĚTA II. - UNIKÁTNÍ VÝPOVĚĎ PANOVNICE

Královna Alžběta se roku 1947 vdala za Philipa, vévodu z Edinburghu a královský pár má čtyři potomky. Alžběta je také jedním z nejdéle vládnoucích britských panovníků (déle vládla jen královna Viktorie). V současnosti je královna trojnásobnou prababičkou. Její pravnuk v přímé následnické linii princ George z Cambridge se narodil v červenci 2013.

Narodila jako nejstarší dcera prince Alberta (později krále Jiřího VI.) a jeho ženy Alžběty. Měla jediného sourozence, princeznu Margaretu.

O KRÁLOVNĚ ALŽBĚTĚ II. ČTĚTE ZDE>>

Královna Alžběta se do svého budoucího manžela Philipa, prince řeckého a dánského, zamilovala už ve třinácti letech po setkání ve škole královského námořnictva v Dartmouthu v červnu 1939. Provdala se za něj 20. listopadu 1947, to jí bylo jedenadvacet. Philip se vzdal svých řeckých a dánských titulů a krátce po svatbě mu byl udělen titul vévoda z Edinburghu. Alžběta a Philip obdrželi z celého světa asi 2500 svatebních darů.

První potomek Charles, princ z Walesu a následník trůnu, se jí narodil 14. listopadu 1948. Jediná dcera, princezna  Anna se narodila v srpnu 1950, Andrew, vévoda z Yorku, v únoru 1960 a Edward, hrabě z Wessexu, v březnu 1964.

 

Články o celebritě

Nóbl kulatiny prince Charlese: Meghan s Kate se ověsily diamanty! Nóbl kulatiny prince Charlese: Meghan s Kate se ověsily diamanty! Jako by na pozvánce na oslavu jubilejních 70. narozenin prince Charlese stálo – diamanty! A pořádně… číst článek
Meghan a Kate ve střehu! Jejich princové trpí dědičnou nemocí. „Je to příšerné!" tvrdí Willy. Meghan a Kate ve střehu! Jejich princové trpí dědičnou nemocí. „Je to příšerné!" tvrdí Willy. Princové přiznali, že po předcích zdědili velmi nepříjemnou psychickou poruchu. Záhadná  nemoc spočívá… číst článek
Princ Charles slaví 70: Na slavnostní fotce ho ale o slávu obral někdo jiný! Princ Charles slaví 70: Na slavnostní fotce ho ale o slávu obral někdo jiný! Při příležitosti narozenin prince Charlese (70) došlo k nafocení dalších oficiálních rodinných portrétů… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil George Clooney
George Clooney
zobrazit profil David Ochman
David Ochman
zobrazit profil Lešek Wronka
Lešek Wronka
zobrazit profil Hanka Jelínková
Hanka Jelínková
zobrazit profil Jaroslav Zeman
Jaroslav Zeman
zobrazit profil Mikolas Josef
Mikolas Josef
zobrazit profil Eva Salzmannová
Eva Salzmannová
zobrazit profil Jitka Nováčková
Jitka Nováčková