královna Alžběta II. | Celebwiki.cz

královna Alžběta II.

Datum narození: 21.4.1926
Místo narození: Mayfair, Londýn
Profese: královna
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Její Veličenstvo královna Alžběta II. je matka čtyř dětí, trojnásobná prababička a panovnice šestnácti nezávislých států označovaných jako Commonwealth Realm.

Antigua a Barbuda, Austrálie, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svatý Kryštof a Nevis, Svatá Lucie, Svatý Vincenc a Grenadiny, Šalamounovy ostrovy, Tuvalu a Spojené království Velké Británie a Severního Irska. V každé této zemi je královna Alžběta II. považována od 2. června 1953 (což je datum její korunovace) za panovnici samostatného státu. Plnění královských povinností pro každou zemi je oddělené. Dále je také nejvyšší představitelkou anglikánské církve. I přes velký počet funkcí v souladu se zvykovým právem zasahuje do politiky jen výjimečně.

ALŽBĚTA II. - UNIKÁTNÍ VÝPOVĚĎ PANOVNICE

Královna Alžběta se roku 1947 vdala za Philipa, vévodu z Edinburghu a královský pár má čtyři potomky. Alžběta je také jedním z nejdéle vládnoucích britských panovníků (déle vládla jen královna Viktorie). V současnosti je královna trojnásobnou prababičkou. Její pravnuk v přímé následnické linii princ George z Cambridge se narodil v červenci 2013.

Narodila jako nejstarší dcera prince Alberta (později krále Jiřího VI.) a jeho ženy Alžběty. Měla jediného sourozence, princeznu Margaretu.

O KRÁLOVNĚ ALŽBĚTĚ II. ČTĚTE ZDE>>

Královna Alžběta se do svého budoucího manžela Philipa, prince řeckého a dánského, zamilovala už ve třinácti letech po setkání ve škole královského námořnictva v Dartmouthu v červnu 1939. Provdala se za něj 20. listopadu 1947, to jí bylo jedenadvacet. Philip se vzdal svých řeckých a dánských titulů a krátce po svatbě mu byl udělen titul vévoda z Edinburghu. Alžběta a Philip obdrželi z celého světa asi 2500 svatebních darů.

První potomek Charles, princ z Walesu a následník trůnu, se jí narodil 14. listopadu 1948. Jediná dcera, princezna  Anna se narodila v srpnu 1950, Andrew, vévoda z Yorku, v únoru 1960 a Edward, hrabě z Wessexu, v březnu 1964.

 

Články o celebritě

KOLAPS! Královna Alžběta II. v slzách KOLAPS! Královna Alžběta II. v slzách Její královská výsost Alžběta II. je vnímána jako silná dáma, která se na veřejnosti pokouší neprojevovat… číst článek
Špatné zprávy pro Meghan! Drsná pravda z minulosti i hrozící soud Špatné zprávy pro Meghan! Drsná pravda z minulosti i hrozící soud Chvíli to vypadalo, že vévodkyně Meghan (38) konečně dosáhla svého, když spolu s princem Harrym (35)… číst článek
Tajná schůzka Harryho s královnou a zákaz pro Meghan! A Kanada mění názor… Tajná schůzka Harryho s královnou a zákaz pro Meghan! A Kanada mění názor… Tak už je jasno! Královna Alžběta II. (93) se rozhodla vyhovět přání svého vnuka prince Harryho (35)… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil František Táborský
František Táborský
zobrazit profil Miloslav Šmídmajer
Miloslav Šmídmajer
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Arnošt Goldflam
Arnošt Goldflam
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma
zobrazit profil Jana Vildumetzová
Jana Vildumetzová
zobrazit profil Radek Duda
Radek Duda
zobrazit profil Pippa Middleton
Pippa Middleton