princ Charles

Datum narození: 14. 11. 1948
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Princ Charles, nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího zesnulého manžela prince Philipa, je následníkem trůnu.

Čtyři roky po jeho narození, tedy v roce 1952, se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, ostatně jako každý člen britské královské rodiny, mj. antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul Princ z Walesu.

PRINC BYL POZITIVNĚ TESTOVÁN NA KORONAVIRUS

Soužití Charlese a Diany nebyla idyla

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul Princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho.

Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 zemřela při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Princ Charles si vzal milovanou Camillu

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu.

Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

Charlesovy vozy jezdí na bionaftu

O PRINCI CHARLESOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se Princ Charles stane králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Jindřich Forejt o vystoupení Charlese v parlamentu: Nezastupoval královnu stoprocentně! Proč? Jindřich Forejt o vystoupení Charlese v parlamentu: Nezastupoval královnu stoprocentně! Proč? Jindřich Forejt (44), bývalý ředitel protokolu kanceláře prezidenta republiky a odborník na královsk... číst článek
Královna Alžběta poprvé za 59 let vynechala zahájení v parlamentu! Proč ji nahradil Charles? Královna Alžběta poprvé za 59 let vynechala zahájení v parlamentu! Proč ji nahradil Charles? Poprvé za 59 let vynechala britská královna Alžběta II. (96) zahájení nového zasedacího období brits... číst článek
Manýry budoucího krále Charlese: Kdo mu vymačkává zubní pastu? Manýry budoucího krále Charlese: Kdo mu vymačkává zubní pastu? Princ Charles (73) si na cesty s sebou bere speciální toaletní papír i záchodové prkénko, ortopedick... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vladimír Smutný
Vladimír Smutný
zobrazit profil Marta Vančurová
Marta Vančurová
zobrazit profil Tomáš Topolánek
Tomáš Topolánek
zobrazit profil Michaela Hořejší
Michaela Hořejší
zobrazit profil Tereza Srbová
Tereza Srbová
zobrazit profil Jana Tvrdíková
Jana Tvrdíková
zobrazit profil Ornella Štiková
Ornella Štiková
zobrazit profil Tomáš Březina
Tomáš Březina