princ Charles | Celebwiki.cz

princ Charles

Datum narození: 14. 11. 1948
Místo narození: Londýn
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jeho královská Výsost princ z Walesu je nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Čtyři roky po jeho narození, v roce 1952 se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

PRINC BYL POZITIVNĚ TESTOVÁN NA KORONAVIRUS

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho.

Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 umírá při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

O PRINCI CHARLESOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se Princ Charles stane králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Prince Charlese děsí vlastní slova: Přání o menší rodině se mu vymstilo! Prince Charlese děsí vlastní slova: Přání o menší rodině se mu vymstilo! Princ Charles (71) doplatil na vlastní slova vyřčená před drahnou dobou. Div ho nyní nestraší i ve s... číst článek
Po "svinčíku" Camilly odhalen i Charles! Co doma ukrývá? To rozhodně stojí za vidění! Po "svinčíku" Camilly odhalen i Charles! Co doma ukrývá? To rozhodně stojí za vidění! Není to tak dávno, kdy díky koronavirové situaci měl „prostý lid“ možnost nahlédnout do věcmi zanese... číst článek
Drsná dohoda pro Meghan s Harrym: Co musí udělat, aby jim Charles platil ochranku?! Drsná dohoda pro Meghan s Harrym: Co musí udělat, aby jim Charles platil ochranku?! Princ Harry (35) se svou manželkou, bývalou americkou herečkou Meghan Markleovou (38), uzavřeli doho... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Bára Fišerová
Bára Fišerová
zobrazit profil František Táborský
František Táborský
zobrazit profil Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík
zobrazit profil Iveta Fabešová
Iveta Fabešová
zobrazit profil Warwick Davis
Warwick Davis
zobrazit profil Renáta Czadernová
Renáta Czadernová