princ Charles | Celebwiki.cz

princ Charles

Datum narození: 14.11.1948
Místo narození: Londýn
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jeho královská Výsost princ z Walesu je nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Čtyři roky po jeho narození, v roce 1952 se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

PRINC CHARLES VYHODIL CAMILLU!?

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho.

Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 umírá při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

O PRINCI CHARLESOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se stane britským králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Královská rodina na nohou! Neskutečný přešlap prince Charlese Královská rodina na nohou! Neskutečný přešlap prince Charlese Královská rodina se postarala o další pozdvižení. Tentokrát v tom však nemají prsty princ Harry s… číst článek
Další skandál královské rodiny: Tohle Alžběta II. nezvládne! Další skandál královské rodiny: Tohle Alžběta II. nezvládne! Královskou rodinou otřásl další skandál. Stavbař Simon Dorante-Day (53) žijící v Sydney tvrdí, že… číst článek
Stavbař Simon (53) tvrdí: Jsem utajovaný syn Charlese a Camilly! Stavbař Simon (53) tvrdí: Jsem utajovaný syn Charlese a Camilly! Na první pohled je Simon Dorante (53) zcela nenápadný muž pracující po stavbách. Jeho smělé výroky… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera
zobrazit profil Barbora Hrzánová
Barbora Hrzánová
zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová
zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Gabriela Capová
Gabriela Capová
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít