princ Charles

Datum narození: 14.11.1948
Místo narození: Londýn
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jeho královská Výsost princ z Walesu je nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Čtyři roky po jeho narození, v roce 1952 se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

PRINC CHARLES VYHODIL CAMILLU!?

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho.

Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 umírá při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

O PRINCI CHARLESOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se stane britským králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Zbývají vévodkyni Camille už jen měsíce života? Rakovina jater prý útočí Zbývají vévodkyni Camille už jen měsíce života? Rakovina jater prý útočí V roce 2017 prosákly na veřejnost informace, že vévodkyně z Cornwallu onemocněla zákeřnou rakovinou.… číst článek
Princ Charles rozpoutal domácí peklo Princ Charles rozpoutal domácí peklo Vztah prince Charlese (70) a princezny Diany (†36) nebyl zrovna procházkou růžovým sadem.… číst článek
Pikantní tajemství princezny Diany: Nejlepší hřebec v její posteli odhalen! Pikantní tajemství princezny Diany: Nejlepší hřebec v její posteli odhalen! Svět má jasno! Princezna Diana odhalila v tajných nahrávkách, kdo byl „největší láskou, jakou kdy… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil Jaroslav Poříz
Jaroslav Poříz
zobrazit profil Danilo Vrljičak
Danilo Vrljičak
zobrazit profil Michal Štika
Michal Štika
zobrazit profil Karel Hanika
Karel Hanika
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová