princ Charles | Celebwiki.cz

princ Charles

Datum narození: 14.11.1948
Místo narození: Londýn
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jeho královská Výsost princ z Walesu je nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Čtyři roky po jeho narození, v roce 1952 se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

PRINC CHARLES VYHODIL CAMILLU!?

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho.

Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 umírá při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

O PRINCI CHARLESOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se stane britským králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Královští rebelové: 9 situací, kdy Meghan a Harry porušili pravidla Královští rebelové: 9 situací, kdy Meghan a Harry porušili pravidla Už jsme si zvykli na skutečnost, že Harry a Meghan jsou tak trochu rebelové a s některými královskými… číst článek
Královská svatba za všechny prachy: Beatrice si bere multimilionáře! Královská svatba za všechny prachy: Beatrice si bere multimilionáře! Další královská svatba je na spadnutí! Po Harrym (35) a Meghan (38) a hlavně mladší sestře, princezně… číst článek
Na královnu jdou mrákoty? Meghan v Africe pošlapala veškeré tradice! Na královnu jdou mrákoty? Meghan v Africe pošlapala veškeré tradice! Vévoda a vévodkyně ze Sussexu v pondělí přicestovali do Jihoafrické republiky (JAR) na svou první… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Světlana Nálepková
Světlana Nálepková
zobrazit profil Dušan Timko
Dušan Timko
zobrazit profil Karel Vágner
Karel Vágner
zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Miriam Kantorková
Miriam Kantorková
zobrazit profil Oprah Winfrey
Oprah Winfrey
zobrazit profil Petr Horák
Petr Horák
zobrazit profil Jan Výtisk
Jan Výtisk