princ Charles

Datum narození: 14. 11. 1948
Místo narození: Londýn
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jeho královská Výsost princ z Walesu je nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího zesnulého manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Čtyři roky po jeho narození, v roce 1952 se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

PRINC BYL POZITIVNĚ TESTOVÁN NA KORONAVIRUS

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho.

Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 umírá při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

O PRINCI CHARLESOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se Princ Charles stane králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Rozdíly mezi sourozenci Lilibet a Archiem už jsou patrné: Porod, jméno a přísné utajení! Rozdíly mezi sourozenci Lilibet a Archiem už jsou patrné: Porod, jméno a přísné utajení! Start do života malé Lilibet, dcerky prince Harryho (36) a Meghan Markleové (39), bude úplně jiný ne... číst článek
Zajímavosti o dcerce Harryho a... Opatrná reakce paláce Zajímavosti o dcerce Harryho a... Opatrná reakce paláce Zdá se, že malá Lilibet přece jen obměkčila zaoceánské příbuzné. Královská rodina se totiž nechala s... číst článek
7 věcí o druhém dítěti Harryho a Meghan: Místo dárků peníze! Tajemství jména i třetí ratolest 7 věcí o druhém dítěti Harryho a Meghan: Místo dárků peníze! Tajemství jména i třetí ratolest Svět nyní žije druhým porodem Meghan Markleové (39). Ta spolu s manželem, princem Harrym (36), v ned... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lukáš Gdula
Lukáš Gdula
zobrazit profil Nikola  Sudová
Nikola Sudová
zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser
zobrazit profil Jan Pijáček
Jan Pijáček
zobrazit profil Machmud Muradov
Machmud Muradov
zobrazit profil Láďa Kerndl
Láďa Kerndl
zobrazit profil Michal Mládek
Michal Mládek
zobrazit profil Patrik Holubář
Patrik Holubář