Meghan Markle

Datum narození: 4. 8. 1981
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Profese: vévodkyně ze Sussexu, herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Meghan Markle se provdala za prince Harryho, mladšího syna tehdy prince Charlese, od září 2022 krále Charlese III., a Lady Diany. Stala se z ní vévodkyně ze Sussexu.

Kensingtonský palác v prohlášesní z 8. listopadu 2016 vyzval média, aby respektovala soukromí páru a neobtěžovala rodinu princovy přítelkyně, americké herečky Meghan Markle. S o tři roky starší exotickou kráskou se Jeho královská Výsost princ Harry z Walesu potkal v Torontu, kde mladší syn tehdy prince Charlese a v srpnu 1997 tragicky zesnulé princezny Diany propagoval své hry Invictus Games.

MEGAN MARKLE JE NÁPÁDNĚ PODOBNÁ PIPPĚ

Dvojice byla od té doby v kontaktu: herečka na několika tajných návštěvách u prince v Londýně, kde se potkala s jeho bratrem Williamem a vévodkyní Kate i s Harryho otcem. A to ještě v červnu 2016 média zveřejnila fotografie prince Harryho v objetí s blonďatou kráskou, popovou zpěvačkou Ellie Goulding.

„Není správné, že po několika měsících jejich vztahu byla slečna Markle vystavena takové smršti. Princ ví, že někteří to budou komentovat tím, že to je cena, kterou musí zaplatit a že je to celé součástí hry. S tím ale Harry striktně nesouhlasí. To není hra. Je to její a jeho život,“ stálo v dokumentu z královského paláce z podzimu 2016.

A sešel se rok s rokem a princ Harry v listoapdu 2017 svou vyvolenou požádal o ruku a oznámil datum svatby. Vzali se 19. května 2018 (ONLINE ZE SVATBY NAJDETE ZDE). 6. května 2019 se páru narodil syn. Pojmenovali ho Archie Harrison. V červenci 2020 vévodkyně potratila. Těhotenství tajila. V červnu 2021 porodila dceru, jíž manželé dali jméno po prababičce.

O MEGHAN MARKLE ČTĚTE ZDE>>

Otec krásné Meghan Markle, která vyrůstala v Los Angeles, má holandské a irské předky. Po skončení vysoké školy – vystudovala Alumna of Norwestern University – pracovala pro americkou ambasádu v Buenos Aires.

Před kamerou se Meghan Markle poprvé objevila v dramatickém seriálu General Hospital. Pak následovaly další menší role, jak ve filmech, tak v televizi (např. Beze stopy, Kriminálka New York). Rok se atraktivní brunetka objevovala v soutěžní show Deal or No Deal, kterou čeští diváci mohli sledovat pod názvem Ber, nebo neber.

Zlom v kariéře  Meghan Markle nastal roku 2011, kdy dostala nejen roli v krimikomedii Šéfové na zabití, v níž hráli např. Kevin Spacey, Jennifer Aniston či Colin Farrell, ale začala ztvárňovat hlavní ženskou postavu – asistentku Rachel Zane – v „nekonečném“ seriálu Kravaťáci.

Meghan Markle byla vdaná za Trevora Engelsona. Vzali se roku 2011. S filmovým producentem se krasavice rozvedla roku 2013. 

 

Články o celebritě

Slabé chvilky urozených na pohřbu Alžběty II. (†96): Co nechtěli, aby viděly kamery! Slabé chvilky urozených na pohřbu Alžběty II. (†96): Co nechtěli, aby viděly kamery! Věřte tomu, nebo ne, i členové britské královské rodiny jsou „jenom lidi". A i když jsou svázáni pří... číst článek
Slabé chvilky urozených na pohřbu Alžběty II. (†96): Co nechtěli, aby viděly kamery! Slabé chvilky urozených na pohřbu Alžběty II. (†96): Co nechtěli, aby viděly kamery! Věřte tomu, nebo ne, i členové britské královské rodiny jsou „jenom lidi". A i když jsou svázáni pří... číst článek
Největší opora pro princezničku Charlotte? Kromě rodičů i "nezdárný" strýček Harry s Meghan! Největší opora pro princezničku Charlotte? Kromě rodičů i "nezdárný" strýček Harry s Meghan! Nejemotivnější okamžiky pohřbu královny Alžběty II. (✝96)? Nebyl to ani tak pohled na nového krále K... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Alan Rickman
Alan Rickman
zobrazit profil Paris Wilton
Paris Wilton
zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
zobrazit profil Jiří Hubač
Jiří Hubač
zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil
zobrazit profil Vladimír Marek
Vladimír Marek
zobrazit profil Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová