Meghan Markle

Datum narození: 4. 8. 1981
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Profese: vévodkyně ze Sussexu, herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Meghan Markle se provdala za prince Harryho, mladšího syna tehdy prince Charlese, od září 2022 krále Charlese III., a Lady Diany. Stala se z ní vévodkyně ze Sussexu.

Kensingtonský palác v prohlášesní z 8. listopadu 2016 vyzval média, aby respektovala soukromí páru a neobtěžovala rodinu princovy přítelkyně, americké herečky Meghan Markle. S o tři roky starší exotickou kráskou se Jeho královská Výsost princ Harry z Walesu potkal v Torontu, kde mladší syn tehdy prince Charlese a v srpnu 1997 tragicky zesnulé princezny Diany propagoval své hry Invictus Games.

MEGAN MARKLE JE NÁPÁDNĚ PODOBNÁ PIPPĚ

Dvojice byla od té doby v kontaktu: herečka na několika tajných návštěvách u prince v Londýně, kde se potkala s jeho bratrem Williamem a vévodkyní Kate i s Harryho otcem. A to ještě v červnu 2016 média zveřejnila fotografie prince Harryho v objetí s blonďatou kráskou, popovou zpěvačkou Ellie Goulding.

„Není správné, že po několika měsících jejich vztahu byla slečna Markle vystavena takové smršti. Princ ví, že někteří to budou komentovat tím, že to je cena, kterou musí zaplatit a že je to celé součástí hry. S tím ale Harry striktně nesouhlasí. To není hra. Je to její a jeho život,“ stálo v dokumentu z královského paláce z podzimu 2016.

A sešel se rok s rokem a princ Harry v listoapdu 2017 svou vyvolenou požádal o ruku a oznámil datum svatby. Vzali se 19. května 2018 (ONLINE ZE SVATBY NAJDETE ZDE). 6. května 2019 se páru narodil syn. Pojmenovali ho Archie Harrison. V červenci 2020 vévodkyně potratila. Těhotenství tajila. V červnu 2021 porodila dceru, jíž manželé dali jméno po prababičce.

O MEGHAN MARKLE ČTĚTE ZDE>>

Otec krásné Meghan Markle, která vyrůstala v Los Angeles, má holandské a irské předky. Po skončení vysoké školy – vystudovala Alumna of Norwestern University – pracovala pro americkou ambasádu v Buenos Aires.

Před kamerou se Meghan Markle poprvé objevila v dramatickém seriálu General Hospital. Pak následovaly další menší role, jak ve filmech, tak v televizi (např. Beze stopy, Kriminálka New York). Rok se atraktivní brunetka objevovala v soutěžní show Deal or No Deal, kterou čeští diváci mohli sledovat pod názvem Ber, nebo neber.

Zlom v kariéře  Meghan Markle nastal roku 2011, kdy dostala nejen roli v krimikomedii Šéfové na zabití, v níž hráli např. Kevin Spacey, Jennifer Aniston či Colin Farrell, ale začala ztvárňovat hlavní ženskou postavu – asistentku Rachel Zane – v „nekonečném“ seriálu Kravaťáci.

Meghan Markle byla vdaná za Trevora Engelsona. Vzali se roku 2011. S filmovým producentem se krasavice rozvedla roku 2013. 

 

Články o celebritě

Zemřel miliardář (†56) přezdívaný zjizvený oligarcha. Kšeftoval dokonce s princem Harrym a Meghan Zemřel miliardář (†56) přezdívaný zjizvený oligarcha. Kšeftoval dokonce s princem Harrym a Meghan V moskevské nemocnici zemřel ruský miliardář Sergej Grišin (†56), který byl známý pod přezdívkou „zj... číst článek
Rebel Wilsonová o setkání s Meghan Markleovou: Ledová královna! Rebel Wilsonová o setkání s Meghan Markleovou: Ledová královna! Herečka a komička Rebel Wilsonová (43) v talkshow Watch What Happens Live popsala své setkání s vévo... číst článek
Překvapení Meghan Markleové ze života v královské rodině: Příkazy, nařízení i zklamání z výše Harryho konta! Překvapení Meghan Markleové ze života v královské rodině: Příkazy, nařízení i zklamání z výše Harryho konta! V nové knize, kterou nemají pod palcem vévoda a vévodkyně ze Sussexu, dojde na nejedno šokující odha... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Larry Ellison
Larry Ellison
zobrazit profil Mirai Navrátil
Mirai Navrátil
zobrazit profil Jaroslav  Chmelař
Jaroslav Chmelař
zobrazit profil Terezie Holovská
Terezie Holovská
zobrazit profil Oldřich Choděra
Oldřich Choděra
zobrazit profil Barbora Kučerová
Barbora Kučerová
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Jiří Bláha
Jiří Bláha