princ George

Datum narození: 22. 7. 2013
Přezdívka: malý princ
Místo narození: Londýn
Profese: princ z Cambridge
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Princ George, prvorozený syn prince Williama a jeho manželky Kate, je třetí v linii následnictví britského královského trůnu.

Princ George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexander Ludvík) se narodil 22. července 2013 v Londýně. Matka Kate ho porodila ve stejné nemocnici, v níž se narodil jeho otec princ William i strýc princ Harry.

PRINC GEORGE KRADL?

Okamžitě po narození se princ George stal třetím žijícím přímým následníkem britského trůnu po svém otci a dědovi Charlesovi, princi z Walesu. Poprvé od úmrtí královny Viktorie v roce 1901 se tak stalo, že jsou naživu vládnoucí monarcha a tři generace přímých následníků trůnu.

Princ George se může chlubit luxusním majetkem. Hned poté, co přišel na svět, mu patřilo mnoho královských šperků a od svých rodičů je pořádně rozmazlován. Aby ne, majetek prince Williama a vévodkyně Kate se odhaduje v přepočtu na necelou miliardu korun.

O PRINCI GEORGEOVI ČTĚTE ZDE>>

Malý princ George byl pokřtěn 23. října 2013 v královské kapli paláce St. James´s. Jeho křtiny i jeho další kroky sledoval celý svět. Pokud se nestane nějaké neštěstí, je téměř jisté, že princ George jednou usedne na britský trůn.

 

Články o celebritě

George oslavil 8. narozeniny: Nový portrét prince! George oslavil 8. narozeniny: Nový portrét prince! Britský princ George roste jako z vody! Včera oslavil už 8. narozeniny a světu se pochlubil novým po... číst článek
Princ George slaví 8. narozeniny! Fotka od Kate jako pocta zesnulému Philipovi (†99) Princ George slaví 8. narozeniny! Fotka od Kate jako pocta zesnulému Philipovi (†99) Přesně v tento den před osmi lety se vévodkyni Kate (39) a princi Williamovi (39) narodil první z po... číst článek
Princ George slaví 8. narozeniny! Tohle jste o něm možná nevěděli Princ George slaví 8. narozeniny! Tohle jste o něm možná nevěděli Nejstarší syn prince Williama a vévodkyně Kate dnes slaví osmé narozeniny! Co jste o roztomilém prin... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jana Boušková
Jana Boušková
zobrazit profil Pavel Nečas
Pavel Nečas
zobrazit profil Marek Navrátil
Marek Navrátil
zobrazit profil Petr Zelenka
Petr Zelenka
zobrazit profil David Sochr
David Sochr