princ George | Celebwiki.cz

princ George

Datum narození: 22.7.2013
Přezdívka: malý princ
Místo narození: Londýn
Profese: princ z Cambridge
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Princ George, prvorozený syn prince Williama a jeho manželky Kate, je třetí v linii následnictví britského královského trůnu.

Princ George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexander Ludvík) se narodil 22. července 2013 v Londýně. Matka Kate ho porodila ve stejné nemocnici, v níž se narodil jeho otec princ William i strýc princ Harry.

PRINC GEORGE KRADL?

Okamžitě po narození se princ George stal třetím žijícím přímým následníkem britského trůnu po svém otci a dědovi Charlesovi, princi z Walesu. Poprvé od úmrtí královny Viktorie v roce 1901 se tak stalo, že jsou naživu vládnoucí monarcha a tři generace přímých následníků trůnu.

Princ George se může chlubit luxusním majetkem. Hned poté, co přišel na svět, mu patřilo mnoho královských šperků a od svých rodičů je pořádně rozmazlován. Aby ne, majetek prince Williama a vévodkyně Kate se odhaduje v přepočtu na necelou miliardu korun.

O PRINCI GEORGEOVI ČTĚTE ZDE>>

Malý princ George byl pokřtěn 23. října 2013 v královské kapli paláce St. James´s. Jeho křtiny i jeho další kroky sledoval celý svět. Pokud se nestane nějaké neštěstí, je téměř jisté, že princ George jednou usedne na britský trůn.

 

Články o celebritě

Kate s Williamem oznámili důležitou novinku! Další dítě, nebo ne? Kate s Williamem oznámili důležitou novinku! Další dítě, nebo ne? Celá Británie si nyní šušká o tom, co se děje v královské rodině. Přece jen vévodkyně Kate (37) a… číst článek
Tajná akce prince Williama před vánoční mší: Co vše musela Charlotte zvládnout?  Tajná akce prince Williama před vánoční mší: Co vše musela Charlotte zvládnout? Britská královská rodina se letos málem otřásla v základech kvůli skandálu kolem prince Andrewa (59),… číst článek
Velký vánoční podvod od královny. Zveřejnili rozkošné fotky, ale tohle na nich nesedí! Velký vánoční podvod od královny. Zveřejnili rozkošné fotky, ale tohle na nich nesedí! Buckinghamský palác vydal před Vánoci několik snímků z tradičního připravování vánočního pudinku,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Sandra Pogodová
Sandra Pogodová
zobrazit profil Iva Kubelková
Iva Kubelková
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Jakub Lepš
Jakub Lepš
zobrazit profil Eliška Klučinová
Eliška Klučinová
zobrazit profil Martin Kocián
Martin Kocián
zobrazit profil Marika Gombitová
Marika Gombitová
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší