princ George | Celebwiki.cz

princ George

Datum narození: 22.7.2013
Přezdívka: malý princ
Místo narození: Londýn
Profese: princ z Cambridge
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Princ George, prvorozený syn prince Williama a jeho manželky Kate, je třetí v linii následnictví britského královského trůnu.

Princ George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexander Ludvík) se narodil 22. července 2013 v Londýně. Matka Kate ho porodila ve stejné nemocnici, v níž se narodil jeho otec princ William i strýc princ Harry.

PRINC GEORGE KRADL?

Okamžitě po narození se princ George stal třetím žijícím přímým následníkem britského trůnu po svém otci a dědovi Charlesovi, princi z Walesu. Poprvé od úmrtí královny Viktorie v roce 1901 se tak stalo, že jsou naživu vládnoucí monarcha a tři generace přímých následníků trůnu.

Princ George se může chlubit luxusním majetkem. Hned poté, co přišel na svět, mu patřilo mnoho královských šperků a od svých rodičů je pořádně rozmazlován. Aby ne, majetek prince Williama a vévodkyně Kate se odhaduje v přepočtu na necelou miliardu korun.

O PRINCI GEORGEOVI ČTĚTE ZDE>>

Malý princ George byl pokřtěn 23. října 2013 v královské kapli paláce St. James´s. Jeho křtiny i jeho další kroky sledoval celý svět. Pokud se nestane nějaké neštěstí, je téměř jisté, že princ George jednou usedne na britský trůn.

 

Články o celebritě

Dojemný vzkaz Williamových dětí: Zasloužený potlesk! Dojemný vzkaz Williamových dětí: Zasloužený potlesk! Už několik týdnů vedeme drsný souboj proti koronaviru. Nejvíce v této bitvě bojují především zdravotníci,… číst článek
Prince Charlese s Camillou rozdělil koronavirus! Společně ale vzdali hold lékařům Prince Charlese s Camillou rozdělil koronavirus! Společně ale vzdali hold lékařům Princ Charles (71), přestože sám bojuje s koronavirovým onemocněním, se rozhodl svým potleskem vzdát… číst článek
Vskutku královský potlesk! Princátka George, Louis a Charlotte děkovala záchranářům Vskutku královský potlesk! Princátka George, Louis a Charlotte děkovala záchranářům Děti vévody a vévodkyně z Cambridge se zúčastnily celonárodního potlesku, aby poděkovaly NHS (což… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Petr Fiala
Petr Fiala
zobrazit profil Štěpánka Pučálková
Štěpánka Pučálková
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Martin Kaut
Martin Kaut
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Miroslav Saic
Miroslav Saic
zobrazit profil Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová
zobrazit profil Dominika Košťálová
Dominika Košťálová