princ George | Celebwiki.cz

princ George

Datum narození: 22.7.2013
Přezdívka: malý princ
Místo narození: Londýn
Profese: princ z Cambridge
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Princ George, prvorozený syn prince Williama a jeho manželky Kate, je třetí v linii následnictví britského královského trůnu.

Princ George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexander Ludvík) se narodil 22. července 2013 v Londýně. Matka Kate ho porodila ve stejné nemocnici, v níž se narodil jeho otec princ William i strýc princ Harry.

PRINC GEORGE KRADL?

Okamžitě po narození se princ George stal třetím žijícím přímým následníkem britského trůnu po svém otci a dědovi Charlesovi, princi z Walesu. Poprvé od úmrtí královny Viktorie v roce 1901 se tak stalo, že jsou naživu vládnoucí monarcha a tři generace přímých následníků trůnu.

Princ George se může chlubit luxusním majetkem. Hned poté, co přišel na svět, mu patřilo mnoho královských šperků a od svých rodičů je pořádně rozmazlován. Aby ne, majetek prince Williama a vévodkyně Kate se odhaduje v přepočtu na necelou miliardu korun.

O PRINCI GEORGEOVI ČTĚTE ZDE>>

Malý princ George byl pokřtěn 23. října 2013 v královské kapli paláce St. James´s. Jeho křtiny i jeho další kroky sledoval celý svět. Pokud se nestane nějaké neštěstí, je téměř jisté, že princ George jednou usedne na britský trůn.

 

Články o celebritě

Kate počtvrté TĚHOTNÁ? Tohle má být důkaz! Kate počtvrté TĚHOTNÁ? Tohle má být důkaz! Princ George už chodí do třetí třídy, princeznu Charlotte letos odvedli poprvé do soukromé školy… číst článek
První školní den princezny Charlotte: V Georgeově škole jí dali slevu! První školní den princezny Charlotte: V Georgeově škole jí dali slevu! Princezna Charlotte (4) má za sebou první školní den v přípravné škole Thomas's Battersea School,… číst článek
Princeznička vévodkyně Kate jde do školy: První den za půl milionu! Princeznička vévodkyně Kate jde do školy: První den za půl milionu! Povinná školní docházka se týká letos poprvé i princezny Charlotte, která čeká její velký den už… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Zdeněk Bařinka
Zdeněk Bařinka
zobrazit profil Marek Adamczyk
Marek Adamczyk
zobrazit profil Danilo Vrljičak
Danilo Vrljičak
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Jan Štoček
Jan Štoček
zobrazit profil Jan Mečl
Jan Mečl
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha