princ George | Celebwiki.cz

princ George

Datum narození: 22.7.2013
Přezdívka: malý princ
Místo narození: Londýn
Profese: princ z Cambridge
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Princ George, prvorozený syn prince Williama a jeho manželky Kate, je třetí v linii následnictví britského královského trůnu.

Princ George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexander Ludvík) se narodil 22. července 2013 v Londýně. Matka Kate ho porodila ve stejné nemocnici, v níž se narodil jeho otec princ William i strýc princ Harry.

PRINC GEORGE KRADL?

Okamžitě po narození se princ George stal třetím žijícím přímým následníkem britského trůnu po svém otci a dědovi Charlesovi, princi z Walesu. Poprvé od úmrtí královny Viktorie v roce 1901 se tak stalo, že jsou naživu vládnoucí monarcha a tři generace přímých následníků trůnu.

Princ George se může chlubit luxusním majetkem. Hned poté, co přišel na svět, mu patřilo mnoho královských šperků a od svých rodičů je pořádně rozmazlován. Aby ne, majetek prince Williama a vévodkyně Kate se odhaduje v přepočtu na necelou miliardu korun.

O PRINCI GEORGEOVI ČTĚTE ZDE>>

Malý princ George byl pokřtěn 23. října 2013 v královské kapli paláce St. James´s. Jeho křtiny i jeho další kroky sledoval celý svět. Pokud se nestane nějaké neštěstí, je téměř jisté, že princ George jednou usedne na britský trůn.

 

Články o celebritě

Kate dojatá k slzám: Její rozkošné dětičky se už nemohou dočkat Kate dojatá k slzám: Její rozkošné dětičky se už nemohou dočkat Královská rodina má další důvod k oslavě. Znovu ji totiž čeká svatba. Vstoupit do manželství momentálně… číst článek
Další královská veselka na spadnutí! Ožení se bratr vévodkyně Kate Další královská veselka na spadnutí! Ožení se bratr vévodkyně Kate Královská rodina má opět důvod k oslavě – bratr vévodkyně Kate (37), James Middleton… číst článek
Kate počtvrté TĚHOTNÁ? Tohle má být důkaz! Kate počtvrté TĚHOTNÁ? Tohle má být důkaz! Princ George už chodí do třetí třídy, princeznu Charlotte letos odvedli poprvé do soukromé školy… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Milan Pilar
Milan Pilar
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil princezna Eugenie
princezna Eugenie
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Vladimír Vůjtek
Vladimír Vůjtek
zobrazit profil Anna K.
Anna K.
zobrazit profil Martin Dolenský
Martin Dolenský
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý