princ George

Datum narození: 22. 7. 2013
Přezdívka: malý princ
Místo narození: Londýn
Profese: princ z Walesu
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Princ George, prvorozený syn prince Williama a jeho manželky Kate, je třetí v linii následnictví britského královského trůnu.

Princ George Alexander Louis z Waselu (česky Jiří Alexander Ludvík) se narodil 22. července 2013 v Londýně. Matka Kate ho porodila ve stejné nemocnici, v níž se narodil jeho otec princ William i strýc princ Harry.

PRINC GEORGE KRADL?

Okamžitě po narození se princ George stal třetím žijícím přímým následníkem britského trůnu po svém otci a dědovi Charlesovi, princi z Walesu. Poprvé od úmrtí královny Viktorie v roce 1901 se tak stalo, že jsou naživu vládnoucí monarcha a tři generace přímých následníků trůnu.

Princ George se může chlubit luxusním majetkem. Hned poté, co přišel na svět, mu patřilo mnoho královských šperků a od svých rodičů je pořádně rozmazlován. Aby ne, majetek prince Williama a vévodkyně Kate se odhaduje v přepočtu na necelou miliardu korun.

O PRINCI GEORGEOVI ČTĚTE ZDE>>

Malý princ George byl pokřtěn 23. října 2013 v královské kapli paláce St. James´s. Jeho křtiny i jeho další kroky sledoval celý svět. Pokud se nestane nějaké neštěstí, je téměř jisté, že princ George jednou usedne na britský trůn.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Vladimír Konvalinka
Vladimír Konvalinka
zobrazit profil Bořek Dočkal
Bořek Dočkal
zobrazit profil Vojtěch Moravec
Vojtěch Moravec
zobrazit profil Viviane Kerstin Terschawetz
Viviane Kerstin Terschawetz
zobrazit profil Michal Jankovský
Michal Jankovský
zobrazit profil Kristýna Zelienková
Kristýna Zelienková
zobrazit profil Magda Gubová
Magda Gubová