princ George

Datum narození: 22. 7. 2013
Přezdívka: malý princ
Místo narození: Londýn
Profese: princ z Cambridge
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Princ George, prvorozený syn prince Williama a jeho manželky Kate, je třetí v linii následnictví britského královského trůnu.

Princ George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexander Ludvík) se narodil 22. července 2013 v Londýně. Matka Kate ho porodila ve stejné nemocnici, v níž se narodil jeho otec princ William i strýc princ Harry.

PRINC GEORGE KRADL?

Okamžitě po narození se princ George stal třetím žijícím přímým následníkem britského trůnu po svém otci a dědovi Charlesovi, princi z Walesu. Poprvé od úmrtí královny Viktorie v roce 1901 se tak stalo, že jsou naživu vládnoucí monarcha a tři generace přímých následníků trůnu.

Princ George se může chlubit luxusním majetkem. Hned poté, co přišel na svět, mu patřilo mnoho královských šperků a od svých rodičů je pořádně rozmazlován. Aby ne, majetek prince Williama a vévodkyně Kate se odhaduje v přepočtu na necelou miliardu korun.

O PRINCI GEORGEOVI ČTĚTE ZDE>>

Malý princ George byl pokřtěn 23. října 2013 v královské kapli paláce St. James´s. Jeho křtiny i jeho další kroky sledoval celý svět. Pokud se nestane nějaké neštěstí, je téměř jisté, že princ George jednou usedne na britský trůn.

 

Články o celebritě

George a Charlotte u rakve s královnou (†96): Spousta otázek! George a Charlotte u rakve s královnou (†96): Spousta otázek! Následník britského trůnu George (9) a jeho mladší sestra Charlotte (7) se v pondělí definitivně roz... číst článek
Největší opora pro princezničku Charlotte? Kromě rodičů i "nezdárný" strýček Harry s Meghan! Největší opora pro princezničku Charlotte? Kromě rodičů i "nezdárný" strýček Harry s Meghan! Nejemotivnější okamžiky pohřbu královny Alžběty II. (✝96)? Nebyl to ani tak pohled na nového krále K... číst článek
Záhada na rozloučení s královnou Alžbětou (†96): Neviditelná Meghan! Záhada na rozloučení s královnou Alžbětou (†96): Neviditelná Meghan! S princem Harrym (37) a jeho manželkou Meghan (41) je to jako na horské dráze. Jednou se snaží zmize... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Svetlana Ficová
Svetlana Ficová
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil Olga Richterová
Olga Richterová
zobrazit profil Jan Švejdar
Jan Švejdar
zobrazit profil Anna Heaney
Anna Heaney
zobrazit profil Filip Jícha
Filip Jícha
zobrazit profil Klára Fischerová
Klára Fischerová