princezna Diana | Celebwiki.cz

princezna Diana

Datum narození: 1.7.1961
Datum úmrtí: 31.8.1997
Přezdívka: Lady Di
Místo narození: Sandringham, Anglie
Profese: bývalá manželka prince Charlese
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Diana, princezna z Walesu, byla první manželkou britského následníka trůnu prince Charlese. Zemřela při automobilové nehodě, která se stala na několik dlouhých let předmětem spekulací a konspiračních teorií.

Kdo by se byl nadál, že Diana Frances Spencerová, dívka, kterou učitelé v Sevenoaksu považovali za podprůměrnou žákyni, jednou vztáhne ruce až ke královskému trůnu. Vyrůstala se svými sourozenci na královském statku v Sandringhamu. Po rozvodu rodičů byly všechny děti (ona, bratr a dvě sestry) svěřeny do péče otci. Po smrti dědečka Alberta získal Dianin otec titul osmý hrabě Spencer a samotná Diana se záhy stala Lady Spencerovou.

LADY DI - VYPLAKALA SI OČI KVŮLI CAMILLE!

Navštěvovala soukromou dívčí školu v Rougemont ve Švýcarsku a po návratu do Londýna se rozhodla starat o děti – nejprve jako chůva a vychovatelka, později jako učitelka v mateřské škole. Snad to byl Dianin zpěv či nadání na sport a tanec, který upoutal pozornost mladého prince Charlese. Po roce „tajného“ chození požádal Charles Dianu o ruku. A pak už se stala londýnská Katedrála sv. Pavla 29. července 1981 svědkem jejich slavnostního manželského slibu. Necelý rok po svatbě se narodil budoucí následník trůnu princ William, po dalších dvou letech princ Henry (po jeho narození začala média spekulovat o původu jeho rezavých vlasů, které byly porovnávány s vlasy instruktora jízdy a milence lady Diany).

Navenek ideální a spokojený královský páreček se nořil do stále hlubší manželské krize. Ve známost vešel Charlesův románek s bývalou láskou Camillou, Diana trpěla bulimií a dokonce se opakovaně pokusila o sebevraždu. Po rozvodu se začala věnovat charitativní činnosti, stala se dokonce VIP dobrovolníkem Červeného kříže.

O LADY DIANĚ ČTĚTE ZDE>>

Zemřela 31. srpna 1997 v Paříži poté, co auto, ve kterém jel i její milenec Dodi al Fayed, nezvládlo rychlou jízdu a narazilo do betonového pilíře. Milenec a řidič zemřeli na místě, princezna Diana až v nemocnici. Po její smrti se rozšířily nejrůznější konspirační teorie. Po šestnácti letech spatřil světlo světa tajný deník, který si princezna Diana vedla o nejrůznějších praktikách členů královské rodiny.

 

Články o celebritě

Královna Alžběta II. má strach: Bojí se, aby Harry neskončil jako Diana (†36)! Královna Alžběta II. má strach: Bojí se, aby Harry neskončil jako Diana (†36)! Princ Harry (35) s jeho ženou Meghan (38) se stěhují do Kanady, chtějí se distancovat od královské… číst článek
Dva roky a dost! Proč Meghan s nikým a u ničeho nevydrží? Dva roky a dost! Proč Meghan s nikým a u ničeho nevydrží? V královské rodině je poslední dny opravdu rušno. O napětí se postarali Harry a Meghan, kteří minulý… číst článek
Královna podpořila Harryho a Meghan: S Dianou to nefungovalo! Královna podpořila Harryho a Meghan: S Dianou to nefungovalo! Princ Harry (35) s manželkou Meghan (38) se přesouvají do Kanady, dávají si odstup od královské rodiny… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil Klára Spilková
Klára Spilková
zobrazit profil Tomáš Krulich
Tomáš Krulich
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Diego Maradona
Diego Maradona
zobrazit profil Martin Doktor
Martin Doktor
zobrazit profil Ester Janečková
Ester Janečková
zobrazit profil Aferdita Dreshaj
Aferdita Dreshaj