princezna Diana | Celebwiki.cz

princezna Diana

Datum narození: 1. 7. 1961
Datum úmrtí: 31. 8. 1997
Přezdívka: Lady Di
Místo narození: Sandringham, Anglie
Profese: bývalá manželka prince Charlese
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Diana, princezna z Walesu, byla první manželkou britského následníka trůnu prince Charlese. Zemřela při automobilové nehodě, která se stala na několik dlouhých let předmětem spekulací a konspiračních teorií.

Kdo by se byl nadál, že Diana Frances Spencerová, dívka, kterou učitelé v Sevenoaksu považovali za podprůměrnou žákyni, jednou vztáhne ruce až ke královskému trůnu. Vyrůstala se svými sourozenci na královském statku v Sandringhamu. Po rozvodu rodičů byly všechny děti (ona, bratr a dvě sestry) svěřeny do péče otci. Po smrti dědečka Alberta získal Dianin otec titul osmý hrabě Spencer a samotná Diana se záhy stala Lady Spencerovou.

LADY DI - VYPLAKALA SI OČI KVŮLI CAMILLE!

Navštěvovala soukromou dívčí školu v Rougemont ve Švýcarsku a po návratu do Londýna se rozhodla starat o děti – nejprve jako chůva a vychovatelka, později jako učitelka v mateřské škole. Snad to byl Dianin zpěv či nadání na sport a tanec, který upoutal pozornost mladého prince Charlese. Po roce „tajného“ chození požádal Charles Dianu o ruku. A pak už se stala londýnská Katedrála sv. Pavla 29. července 1981 svědkem jejich slavnostního manželského slibu. Necelý rok po svatbě se narodil budoucí následník trůnu princ William, po dalších dvou letech princ Henry (po jeho narození začala média spekulovat o původu jeho rezavých vlasů, které byly porovnávány s vlasy instruktora jízdy a milence lady Diany).

Navenek ideální a spokojený královský páreček se nořil do stále hlubší manželské krize. Ve známost vešel Charlesův románek s bývalou láskou Camillou, Diana trpěla bulimií a dokonce se opakovaně pokusila o sebevraždu. Po rozvodu se začala věnovat charitativní činnosti, stala se dokonce VIP dobrovolníkem Červeného kříže.

O LADY DIANĚ ČTĚTE ZDE>>

Zemřela 31. srpna 1997 v Paříži poté, co auto, ve kterém jel i její milenec Dodi al Fayed, nezvládlo rychlou jízdu a narazilo do betonového pilíře. Milenec a řidič zemřeli na místě, princezna Diana až v nemocnici. Po její smrti se rozšířily nejrůznější konspirační teorie. Po šestnácti letech spatřil světlo světa tajný deník, který si princezna Diana vedla o nejrůznějších praktikách členů královské rodiny.

 

Články o celebritě

Fanoušci zesnulé Diany (†36) zuří: V novém filmu ji ztvární lesbička ze Stmívání! Fanoušci zesnulé Diany (†36) zuří: V novém filmu ji ztvární lesbička ze Stmívání! Každým rokem vyjde zhruba třicet filmů o královské rodině. Příští rok spatří světlo světa dva kousky... číst článek
Princ Harry v obklopení žen: Stěhování tchyně do milionového sídla a pomoc od kamarádky Diany (†36)! Princ Harry v obklopení žen: Stěhování tchyně do milionového sídla a pomoc od kamarádky Diany (†36)! Meghan Markleová (38) a princ Harry (35) si na nedostatek pomoci rozhodně nemohou stěžovat. Nejen že... číst článek
Charles není otcem Harryho? DNA testy prý mluví jasně! Charles není otcem Harryho? DNA testy prý mluví jasně! Není už žádným tajemstvím, že než se Harry (35) narodil, nejenže Lady Diana (†36) svému muži tajila,... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Hudler
Jiří Hudler
zobrazit profil Terezie Dobrovolná
Terezie Dobrovolná
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Denisa Pfauserová
Denisa Pfauserová
zobrazit profil Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová
zobrazit profil Lubomír Lipský
Lubomír Lipský
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová