princezna Diana

Datum narození: 1.7.1961
Datum úmrtí: 31.8.1997
Přezdívka: Lady Di
Místo narození: Sandringham, Anglie
Profese: bývalá manželka prince Charlese
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Diana, princezna z Walesu, byla první manželkou britského následníka trůnu prince Charlese. Zemřela při automobilové nehodě, která se stala na několik dlouhých let předmětem spekulací a konspiračních teorií.

Kdo by se byl nadál, že Diana Frances Spencerová, dívka, kterou učitelé v Sevenoaksu považovali za podprůměrnou žákyni, jednou vztáhne ruce až ke královskému trůnu. Vyrůstala se svými sourozenci na královském statku v Sandringhamu. Po rozvodu rodičů byly všechny děti (ona, bratr a dvě sestry) svěřeny do péče otci. Po smrti dědečka Alberta získal Dianin otec titul osmý hrabě Spencer a samotná Diana se záhy stala Lady Spencerovou.

LADY DI - VYPLAKALA SI OČI KVŮLI CAMILLE!

Navštěvovala soukromou dívčí školu v Rougemont ve Švýcarsku a po návratu do Londýna se rozhodla starat o děti – nejprve jako chůva a vychovatelka, později jako učitelka v mateřské škole. Snad to byl Dianin zpěv či nadání na sport a tanec, který upoutal pozornost mladého prince Charlese. Po roce „tajného“ chození požádal Charles Dianu o ruku. A pak už se stala londýnská Katedrála sv. Pavla 29. července 1981 svědkem jejich slavnostního manželského slibu. Necelý rok po svatbě se narodil budoucí následník trůnu princ William, po dalších dvou letech princ Henry (po jeho narození začala média spekulovat o původu jeho rezavých vlasů, které byly porovnávány s vlasy instruktora jízdy a milence lady Diany).

Navenek ideální a spokojený královský páreček se nořil do stále hlubší manželské krize. Ve známost vešel Charlesův románek s bývalou láskou Camillou, Diana trpěla bulimií a dokonce se opakovaně pokusila o sebevraždu. Po rozvodu se začala věnovat charitativní činnosti, stala se dokonce VIP dobrovolníkem Červeného kříže.

O LADY DIANĚ ČTĚTE ZDE>>

Zemřela 31. srpna 1997 v Paříži poté, co auto, ve kterém jel i její milenec Dodi al Fayed, nezvládlo rychlou jízdu a narazilo do betonového pilíře. Milenec a řidič zemřeli na místě, princezna Diana až v nemocnici. Po její smrti se rozšířily nejrůznější konspirační teorie. Po šestnácti letech spatřil světlo světa tajný deník, který si princezna Diana vedla o nejrůznějších praktikách členů královské rodiny.

 

Články o celebritě

Odhalená pravda: Charles zuřil po narození Harryho, Dianě vyčetl barvu jeho vlasů! Odhalená pravda: Charles zuřil po narození Harryho, Dianě vyčetl barvu jeho vlasů! Všichni si velmi dobře pamatují, že vztah prince Charlese (70) a Diany (†36) rozhodně nebyl procházkou… číst článek
Hrozba pro těhotnou Meghan: Blízký Diany varuje před tragédií! Hrozba pro těhotnou Meghan: Blízký Diany varuje před tragédií! Ochrana členů královské rodiny je velmi důležitá. Jde totiž o celebrity nejvyššího stupně a riziko… číst článek
Vévodkyně Meghan ve stopách princezny Diany: Bříško schovala do třpytek! Vévodkyně Meghan ve stopách princezny Diany: Bříško schovala do třpytek! Módní styl Lady Diany je manželce prince Harryho (34) Meghan Markle (37) zřejmě velmi blízký. Dost… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil princ William
princ William
zobrazit profil Michal Zelenka
Michal Zelenka
zobrazit profil Adéla Šeďová
Adéla Šeďová
zobrazit profil Jan Moťovský
Jan Moťovský
zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Eva Zamrazilová
Eva Zamrazilová
zobrazit profil Ctirad Götz
Ctirad Götz