princ William

Datum narození: 21. 6. 1982
Místo narození: Londýn
Profese: následník britského trůnu
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Princ William Arthur Philip Louis, jeho královská Výsost vévoda z Cornwallu a Cambridge, syn krále Karla III. a Lady Diany je dědicem britského trůnu.

Princ William je rytířem Podvazkového řádu a vzděláním magistr umění. Je také prezidentem Anglické fotbalové asociace, podporuje fotbalový klub Aston Vila FC. Narodil se 21. června 1982 v nemocnici Sv. Marie v Paddingtonu v Západním Londýně. Přes svého dědečka z matčiny strany je William potomkem krále Karla II. Stuarta. Pokud se William stane králem, bude prvním britským panovníkem po královně Anně Stuartovně, který má předky z rodu Stuartovců. William má mladšího bratra prince Harryho, který se narodil 15. září 1984.

PRINC JE HRDÝ NA MATKU, ŽE PŘIZNALA BULIMII

Princova matka princezna Diana zemřela 31. srpna 1997 při automobilové nehodě v Paříži. Její smrt přišla krátce po tom, co Diana strávila s oběma syny prázdniny v jižní Francii. V okamžiku matčina skonu se nacházeli oba princové, William a Harry, spolu s v září 2022 zesnulou královnou Alžbětou II. a s otcem, tehdy princem Charlesem, od září 2022 králem Karlem III., na zámku Balmoral ve Skotsku. Jejich otec je v noci probudil a sdělil jim smutnou zprávu o matčině smrti.

V roce 2001 začal princ William navštěvovat Univerzitu v St. Andrews ve Skotsku. Nejdříve byla jeho oborem historie umění, pak ale přešel na studium zeměpisu. Studium dokončil v roce 2005 a získal titul Master of Arts. Je to nejvyšší akademické ocenění, jakého se kdy následníkovi britského trůnu dostalo. Na univerzitě užíval jméno William Wales. V roce 2005 začala média probírat princův dlouhodobý vztah s jeho přítelkyní Kate Middleton, jeho spolužačkou z univerzity, se kterou se začal stýkat koncem roku 2003. Po těchto mediálních zprávách nebylo uveřejněno žádné vyjádření královny Alžběty II. ani prince Charlese o jejich pohledu na tento vztah nebo možný sňatek.

Kate Middletonová navštívila princovo ukončení studia na Královské vojenské akademii dne 15. prosince 2006. To bylo poprvé, co se na nějaké významné akci objevila jako host prince Williama. 14. dubna 2007 média rozšířila zprávu, že se pár rozešel na prázdninách ve Švýcarsku. V červnu 2007 se ale opět objevili spolu na večírku. V červenci se pak Catherine Middletonová zúčastnila koncertu pro zemřelou princeznu Dianu ve Wembley. V srpnu 2007 pak média oznámila, že princ a jeho přítelkyně se usmířili a obnovili svůj vztah.

O PRINCI WILLIEMOVI ČTĚTE ZDE>>

V dubnu 2011 se pak ve Westminsterském opatsví uskutečnila svatba. Dne 22. července 2013 se jim narodil syn George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexandr Ludvík). Je prvorozeným synem prince Williama, védody z Cambridge a tedy dalším nástupníkem trůnu. Na podzim 2014 oznámili královští manželé, že čekají dalšího potomka. Narodila se jim princezna Charlotte. Potřetí stále půvabná Kate otěhotněla v létě 2017, princ Louis Arthur Charles se narodil v 23. dubna 2018.

 

Články o celebritě

Sbírka šperků královny Alžběty II.: Kdo zdědí její diamanty?! Sbírka šperků královny Alžběty II.: Kdo zdědí její diamanty?! Zesnulá panovnice královna Alžběta II. (†96) se pyšnila velkou sbírkou nádherných a velmi drahých šp... číst článek
Sám doma a urozený! Co dělal princ Louis, když rodina vyrazila na pohřeb? Internet zaplavily vtípky Sám doma a urozený! Co dělal princ Louis, když rodina vyrazila na pohřeb? Internet zaplavily vtípky Ačkoli na smutečních akcích k rozloučení s královnou Alžbětou II. (†96) vůbec nebyl, získal si princ... číst článek
Nejsilnější chvíle procesí za rakví Alžběty II.: Meghan rebelka! A královy slzy Nejsilnější chvíle procesí za rakví Alžběty II.: Meghan rebelka! A královy slzy Ostatky královny Alžběty II. (†96) byly ve středu převezeny z Buckinghamu do Westminsterského sálu b... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Dušan Mitana
Dušan Mitana
zobrazit profil Natálie Kocábová
Natálie Kocábová
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Jiří Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil René Mayer
René Mayer
zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková