princ Harry

Datum narození: 5.9.1984
Místo narození: Londýn
Profese: princ z Walesu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Princ Harry je mladším synem prince Charlese a Lady Diany. Jako vnuk královny Alžběty II. je čtvrtý v pořadí na trůn Spojeného království a ostatních zemí Commonwealthu.

Princ Harry se narodil v nemocnici sv. Marie v Londýně, byl pokřtěn v kapli sv. Jiří na hradě Windsor. Navštěvoval stejné školy jako jeho královský bratr William (Wetherby School, Ludgrove School, Eton College). Na škole našel lásku ke sportu, především k pólu a ragby, zajímal se také o slaňování. Po škole se vypravil do Austrálie, kde pracoval s dobytkem, a do Afriky, kde pomáhal v sirotčinci.

PRINC HARRY - PROČ CHTĚL SKONCOVAT S RODINOU 

V roce 2005 začal princ Harry navštěvovat královskou vojenskou akademii v Sandhurstu pod jménem Henry Wales. Dlouhou dobu chtěl být jako voják nasazen ve skutečném válečném konfliktu; jeho účast v Iráku byla ale zamítnuta. Nakonec se roku 2007 dostal do Afghánistánu. Odtud byl odvolán po 77 dnech, protože se o něm dozvěděl tisk. Vzhledem k tomu, že mohl být považován za dobrý terč pro nepřítele, musel z boje odjet domů. Podruhé byl v Afghánistánu od září 2012 do ledna 2013.

Občas princ Harry upoutával pozornost skandálními výstupy. Např. na maturitním večírku přišel oblečen v nacistické uniformě a byl natočen, jak šňupe vodku. Jeho otec princ Charles mu nařídil návštěvu bývalého koncentračního tábora v Osvětimi, který dnes funguje jako památník a memento holokaustu.

V roce 2008, když byl ještě v armádě, řekl svému spolubojovníkovi "Á, pakoš přišel". Pakoš je označení pro muslimského zajatce. Tato urážka se stala dalším z důvodů, proč princ Harry opustil britskou armádu. Roku 2012 se pro změnu opil na večírku v Las Vegas a nahý objímal cizí ženu.

O PRINCI HARRYM ČTĚTE ZDE>>

V roce 2013 se princ Harry po rok a půl trvajícím vztahu zasnoubil s Cressidou Bonas, dcerou bohaté šlechtičny Mary Gaye GurzonCressida Bonas vystudovala tanec na univerzitě v Leedsu. Veselka se ale nekonala, pár se roku 2014 rozešel.

Další princovou partnerkou se stala americká herečka Megan Markle, která začala být médii označována za kopii jeho matky, tragicky zesnulé princezny Diany. V listopadu 2017 princ Harry oznámil zásnuby a datum svatby s krásnou Megan. Vzali se 19. května 2018 (ONLINE ZE SVATBY NAJDETE ZDE).

 

Články o celebritě

Princ Charles slaví 70: Na slavnostní fotce ho ale o slávu obral někdo jiný! Princ Charles slaví 70: Na slavnostní fotce ho ale o slávu obral někdo jiný! Při příležitosti narozenin prince Charlese (70) došlo k nafocení dalších oficiálních rodinných portrétů… číst článek
Princ Charles slaví 70! Spí nahý, zeleninu mu vaří v minerálce a má 18 titulů Princ Charles slaví 70! Spí nahý, zeleninu mu vaří v minerálce a má 18 titulů Dědic britské koruny princ Charles slaví 14. listopadu 70. narozeniny. Má za sebou dlouhý a pestrý… číst článek
Obří požár zasáhl královskou rodinu! Těhotná Meghan se třese strachy Obří požár zasáhl královskou rodinu! Těhotná Meghan se třese strachy Řada hollywoodských hvězd přišla kvůli masivním požárům v Kalifornii o své luxusní rezidence. Ovšem… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tomáš Portyk
Tomáš Portyk
zobrazit profil Kristína Farkašová
Kristína Farkašová
zobrazit profil Karel Vágner mladší
Karel Vágner mladší
zobrazit profil Vladimír Drha
Vladimír Drha
zobrazit profil Steve Jobs
Steve Jobs
zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta
zobrazit profil Matouš Ruml
Matouš Ruml
zobrazit profil Marek Šilhánek
Marek Šilhánek