princ Harry

Datum narození: 5.9.1984
Místo narození: Londýn
Profese: princ z Walesu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Princ Harry je mladším synem prince Charlese a Lady Diany. Jako vnuk královny Alžběty II. je čtvrtý v pořadí na trůn Spojeného království a ostatních zemí Commonwealthu.

Princ Harry se narodil v nemocnici sv. Marie v Londýně, byl pokřtěn v kapli sv. Jiří na hradě Windsor. Navštěvoval stejné školy jako jeho královský bratr William (Wetherby School, Ludgrove School, Eton College). Na škole našel lásku ke sportu, především k pólu a ragby, zajímal se také o slaňování. Po škole se vypravil do Austrálie, kde pracoval s dobytkem, a do Afriky, kde pomáhal v sirotčinci.

PRINC HARRY - PROČ CHTĚL SKONCOVAT S RODINOU 

V roce 2005 začal princ Harry navštěvovat královskou vojenskou akademii v Sandhurstu pod jménem Henry Wales. Dlouhou dobu chtěl být jako voják nasazen ve skutečném válečném konfliktu; jeho účast v Iráku byla ale zamítnuta. Nakonec se roku 2007 dostal do Afghánistánu. Odtud byl odvolán po 77 dnech, protože se o něm dozvěděl tisk. Vzhledem k tomu, že mohl být považován za dobrý terč pro nepřítele, musel z boje odjet domů. Podruhé byl v Afghánistánu od září 2012 do ledna 2013.

Občas princ Harry upoutával pozornost skandálními výstupy. Např. na maturitním večírku přišel oblečen v nacistické uniformě a byl natočen, jak šňupe vodku. Jeho otec princ Charles mu nařídil návštěvu bývalého koncentračního tábora v Osvětimi, který dnes funguje jako památník a memento holokaustu.

V roce 2008, když byl ještě v armádě, řekl svému spolubojovníkovi "Á, pakoš přišel". Pakoš je označení pro muslimského zajatce. Tato urážka se stala dalším z důvodů, proč princ Harry opustil britskou armádu. Roku 2012 se pro změnu opil na večírku v Las Vegas a nahý objímal cizí ženu.

O PRINCI HARRYM ČTĚTE ZDE>>

V roce 2013 se princ Harry po rok a půl trvajícím vztahu zasnoubil s Cressidou Bonas, dcerou bohaté šlechtičny Mary Gaye GurzonCressida Bonas vystudovala tanec na univerzitě v Leedsu. Veselka se ale nekonala, pár se roku 2014 rozešel.

Další princovou partnerkou se stala americká herečka Megan Markle, která začala být médii označována za kopii jeho matky, tragicky zesnulé princezny Diany. V listopadu 2017 princ Harry oznámil zásnuby a datum svatby s krásnou Megan. Vzali se 19. května 2018 (ONLINE ZE SVATBY NAJDETE ZDE).

 

Články o celebritě

Nevlastní bratr Meghan Markle je pěkné kvítko: Násilník byl znovu zatčen! Nevlastní bratr Meghan Markle je pěkné kvítko: Násilník byl znovu zatčen! Čím více se toho člověk dozvídá o rodině Meghan Markle (37), tím méně se vlastně diví, že se k nim… číst článek
Hrozba pro těhotnou Meghan: Blízký Diany varuje před tragédií! Hrozba pro těhotnou Meghan: Blízký Diany varuje před tragédií! Ochrana členů královské rodiny je velmi důležitá. Jde totiž o celebrity nejvyššího stupně a riziko… číst článek
Vévodkyně Meghan ve stopách princezny Diany: Bříško schovala do třpytek! Vévodkyně Meghan ve stopách princezny Diany: Bříško schovala do třpytek! Módní styl Lady Diany je manželce prince Harryho (34) Meghan Markle (37) zřejmě velmi blízký. Dost… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Leontýna Šiřinová
Leontýna Šiřinová
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Lucie Gelemová
Lucie Gelemová
zobrazit profil Karol  Sidon
Karol Sidon
zobrazit profil Emília Vášáryová
Emília Vášáryová
zobrazit profil Hana Holišová
Hana Holišová
zobrazit profil Sergio Ramos García
Sergio Ramos García
zobrazit profil Jan Komínek
Jan Komínek