Richard Gere | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Herec Richard Gere nepřestal být ani ve zralém věku idolem mnoha žen. Proslavil se především romantickým snímkem Pretty Woman.

První významné divadelní úspěchy zaznamenal Richard Gere v Londýně v muzikálu Pomáda roku 1973. Další na sebe nenechaly dlouho čekat, takže již dva roky nato debutoval ve filmu Hlášení komisaři. Zvrat v jeho kariéře přinesla romantická komedie Pretty woman s Julií Roberts hlavní roli.

RICHARD GERE - CO PROVEDL V CENTRU NEW YORKU!

Dalšími úspěšnými filmy byly Somesrsby s Jodie Foster, Křižovatka po boku Sharon Stone, První rytíř, kde se objevil i  Sean Connery, a v roce 1999 se opět herecky spojil s Julii Roberts v komedii Nevěsta na útěku. Tento film sice získal ubohé recenze, ale vydělal více než 100 milionu dolarů.

Richard Gere silně vyznává buddhistické náboženství. Kvůli svým protibetským aktivitám zákaz vstupu do Číny. Velmi se angažuje na pomoc Tibetu a podporu dalajlámy.

O RICHARDU GEROVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1991 se Richard Gere oženil se supermodelkou Cindy Crawford. People magazin tento pár označil za nejvíc vzrušující na světě. Přesto se herec a supermodelka v roce 1995 rozvedli.

V roce 2002 si vzal herečku Carey Lowell, která mu porodila syna Homera Jamese Jigma Gera. Pár se v roce 2013 rozhodl rozvést a herečka žádala sto milionů dolarů.

Potřetí si Richard Gere řekl ANO v dubnu 2018 se španělskou publicistkou a aktivistkou Alejandrou Silva.

 

Články o celebritě

(Ne)dokonalá Pretty Woman: Chyby ve filmu, které vám doteď unikaly! (Ne)dokonalá Pretty Woman: Chyby ve filmu, které vám doteď unikaly! Od natáčení celosvětově populární romantické komedie Pretty Woman uběhlo bezmála 30 let. Patrně i… číst článek
Smrt zpěvačky (†61) Roxette: Ztrácela zrak i sluch! Vše začalo nevolností ve sprše Smrt zpěvačky (†61) Roxette: Ztrácela zrak i sluch! Vše začalo nevolností ve sprše Letošní rok si bere jednu zářivou hvězdu za druhou. 9. prosince si smrt přišla pro hvězdu švédské… číst článek
Známe letošní vánoční TV program! Kdy budou dávat Popelku? Známe letošní vánoční TV program! Kdy budou dávat Popelku? Vánoční pohoda v kruhu rodinném a k tomu nějaká krásná pohádka, aby člověk neztratil naději v to,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil
zobrazit profil Jakub Zedníček
Jakub Zedníček
zobrazit profil Kateřina Marie Fialová
Kateřina Marie Fialová
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Robert  Englund
Robert Englund
zobrazit profil Eliška Jansová
Eliška Jansová
zobrazit profil Frank Vincent
Frank Vincent
zobrazit profil Marcela Čapková
Marcela Čapková