Richard Gere | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Herec Richard Gere nepřestal být ani ve zralém věku idolem mnoha žen. Proslavil se především romantickým snímkem Pretty Woman.

První významné divadelní úspěchy zaznamenal Richard Gere v Londýně v muzikálu Pomáda roku 1973. Další na sebe nenechaly dlouho čekat, takže již dva roky nato debutoval ve filmu Hlášení komisaři. Zvrat v jeho kariéře přinesla romantická komedie Pretty woman s Julií Roberts hlavní roli.

RICHARD GERE - CO PROVEDL V CENTRU NEW YORKU!

Dalšími úspěšnými filmy byly Somesrsby s Jodie Foster, Křižovatka po boku Sharon Stone, První rytíř, kde se objevil i  Sean Connery, a v roce 1999 se opět herecky spojil s Julii Roberts v komedii Nevěsta na útěku. Tento film sice získal ubohé recenze, ale vydělal více než 100 milionu dolarů.

Richard Gere silně vyznává buddhistické náboženství. Kvůli svým protibetským aktivitám zákaz vstupu do Číny. Velmi se angažuje na pomoc Tibetu a podporu dalajlámy.

O RICHARDU GEROVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1991 se Richard Gere oženil se supermodelkou Cindy Crawford. People magazin tento pár označil za nejvíc vzrušující na světě. Přesto se herec a supermodelka v roce 1995 rozvedli.

V roce 2002 si vzal herečku Carey Lowell, která mu porodila syna Homera Jamese Jigma Gera. Pár se v roce 2013 rozhodl rozvést a herečka žádala sto milionů dolarů.

Potřetí si Richard Gere řekl ANO v dubnu 2018 se španělskou publicistkou a aktivistkou Alejandrou Silva.

 

Články o celebritě

Febiofest odtajnil hosty: Přijede Woody Harrelson, Lasica a Janžurová dostanou ceny Febiofest odtajnil hosty: Přijede Woody Harrelson, Lasica a Janžurová dostanou ceny Letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest přivítá oblíbeného herce Woodyho ... číst článek
Nejslavnější miminka roku 2019: Pro Voříškovou to bylo peklo! Rodily i Mynářová nebo Šafi! Nejslavnější miminka roku 2019: Pro Voříškovou to bylo peklo! Rodily i Mynářová nebo Šafi! Osobnosti a celebrity letos přivedly na svět mnoho potomků. Děti se rodily tajně, během divoké bouřk... číst článek
Gott si »koupil« Pretty Woman! Proč přezpíval hit z novodobé Popelky? Gott si »koupil« Pretty Woman! Proč přezpíval hit z novodobé Popelky? Ani letos o Vánocích nebude v televizi chybět romantická komedie Pretty Woman. A také s ní je jednou... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Sabina Rojková
Sabina Rojková
zobrazit profil Jorga Kotrbová
Jorga Kotrbová
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Jana Synková
Jana Synková
zobrazit profil Vlastimil Zavřel
Vlastimil Zavřel