Richard Gere | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Herec Richard Gere nepřestal být ani ve zralém věku idolem mnoha žen. Proslavil se především romantickým snímkem Pretty Woman.

První významné divadelní úspěchy zaznamenal Richard Gere v Londýně v muzikálu Pomáda roku 1973. Další na sebe nenechaly dlouho čekat, takže již dva roky nato debutoval ve filmu Hlášení komisaři. Zvrat v jeho kariéře přinesla romantická komedie Pretty woman s Julií Roberts hlavní roli.

RICHARD GERE - CO PROVEDL V CENTRU NEW YORKU!

Dalšími úspěšnými filmy byly Somesrsby s Jodie Foster, Křižovatka po boku Sharon Stone, První rytíř, kde se objevil i  Sean Connery, a v roce 1999 se opět herecky spojil s Julii Roberts v komedii Nevěsta na útěku. Tento film sice získal ubohé recenze, ale vydělal více než 100 milionu dolarů.

Richard Gere silně vyznává buddhistické náboženství. Kvůli svým protibetským aktivitám zákaz vstupu do Číny. Velmi se angažuje na pomoc Tibetu a podporu dalajlámy.

O RICHARDU GEROVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1991 se Richard Gere oženil se supermodelkou Cindy Crawford. People magazin tento pár označil za nejvíc vzrušující na světě. Přesto se herec a supermodelka v roce 1995 rozvedli.

V roce 2002 si vzal herečku Carey Lowell, která mu porodila syna Homera Jamese Jigma Gera. Pár se v roce 2013 rozhodl rozvést a herečka žádala sto milionů dolarů.

Potřetí si Richard Gere řekl ANO v dubnu 2018 se španělskou publicistkou a aktivistkou Alejandrou Silva.

 

Články o celebritě

Tito slavní mají letos sedmdesátku na krku, a my tomu nemůžeme věřit. Vypadají skvěle! Tito slavní mají letos sedmdesátku na krku, a my tomu nemůžeme věřit. Vypadají skvěle! Spousta známých osobností letos slaví kulatiny. Pojďme se tentokrát podívat na to, komu bude tento… číst článek
Tajemství největších svateb roku! Munzarová, Kostková a další... Tajemství největších svateb roku! Munzarová, Kostková a další... Na veselky to byl bohatý rok! Tuzemské i zahraniční celebrity se braly v českém kostele, na ostrově… číst článek
Richard Gere: Sedmdesátka se blíží, on ale zplodil dítě! Richard Gere: Sedmdesátka se blíží, on ale zplodil dítě! Hollywoodský herec Richard Gere (68), který se do paměti fanynek vryl jako štramák a milionář Edward… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Latinák
Lukáš Latinák
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Nina Jiránková
Nina Jiránková
zobrazit profil Ema Švábenská
Ema Švábenská
zobrazit profil Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer
zobrazit profil Pavel Šimčík
Pavel Šimčík
zobrazit profil Nela Boudová
Nela Boudová