Cindy Crawford | Celebwiki.cz

Cindy Crawford

Datum narození: 20.2.1966
Místo narození: DeKalb, Illinois, USA
Profese: modelka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Cindy Crawford byla manželkou Richarda Gera. Románky měla s několika slavnými herci. Fotila nahá pro časopis Playboy.

Cindy Crawford nadchla šance stát se modelkou v šestnácti letech, když se její fotka z letní brigády objevila v novinách.

CINDY CRAWFORD V DŮCHODU

Prvním úspěchem Cindy Crawford bylo finále soutěže, kterou pořádala agentura Elite Look of the year. Poté začala s modelingem na plný úvazek.

Nejprve pracovala pro známého fotografa jménem Victor Skrebneski v Chicagu. Mezi Cindy Crawford a fotografem vznikl později milenecký vztah. Po jejich rozchodu se již známá modelka přestěhovala do New Yorku.

Po mnoha modních přehlídkách a fotografiích pro modní časopisy se stala Cindy Crawford jednou z nejznámnějších topmodelek podobně jako Naomi Campbell, Claudia Schiffer nebo Linda Evangelista.

V roce 1988 byla Cindy Crawford první topmodelkou, která pózovala nahá pro časopis Playboy. Později pro velký zájem podepsala smlouvu pro novou fabion show House of Style.

Cindy Crawford vydala řadu kalendřů na dámské plavky a sérii video cvičení, které získaly obrovský úspěch. Získala smlouvy s Pepsi, Kay Jewelers a především s Revlon (dlouhodobá smlouva na milion dolarů).

Cindy Crawford se dokonce snažila proniknout do filmu, pokusila se získat roli v životopisném dramatu Fair Game (2010).

O CINDY CRAWFORD ČTĚTE ZDE>>

V roce 1991 se Cindy Crawford provdala za herce Richarda Gera. Ačkoliv je People Magazine označil za nejvíce vzrušující pár planety, Cindy Crawford a Richard Gere se po čtyřech letech manželství rozvedli.

Krátce poté měla Cindy Crawford údajně románek s Robertem De Nirem  a Valem Kilmerem, nakonec se ale provdala za obchodníka Randeho Garbera.

 

Články o celebritě

Princ William se stal sedmatřicátníkem! Co jste o něm (možná) nevěděli? Princ William se stal sedmatřicátníkem! Co jste o něm (možná) nevěděli? Jeho královská Výsost princ William Arthur Philip Louis, vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu… číst článek
Jak to vypadalo bez retuše? Připomeňte si modelky z 90. let, které nepotřebovaly Photoshop Jak to vypadalo bez retuše? Připomeňte si modelky z 90. let, které nepotřebovaly Photoshop V dnešní době Photoshopu a retuše jen tak na přirozenou krásu nenarazíte. Obálky předních módních… číst článek
Cindy Crawford a Rande Gerber: Newyorské retro Cindy Crawford a Rande Gerber: Newyorské retro Po letech jsou na místě, kde mezi nimi zahořela láska. Cindy Crawford (51) s manželem Randem Gerberem… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Nikola Kováříková
Nikola Kováříková
zobrazit profil Markéta Divišová
Markéta Divišová
zobrazit profil Karolina Krézlová
Karolina Krézlová
zobrazit profil Hana Mašlíková
Hana Mašlíková
zobrazit profil Terezie Dobrovolná
Terezie Dobrovolná
zobrazit profil Jana Tvrdíková
Jana Tvrdíková
zobrazit profil Reeva Steenkamp
Reeva Steenkamp
zobrazit profil Taťána Makarenko
Taťána Makarenko