princezna Charlotte Elizabeth Diana | Celebwiki.cz

princezna Charlotte Elizabeth Diana

Datum narození: 2.5.2015
Místo narození: Londýn
Profese: princezna z Cambridge
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Princezna z Cambridge Charlotte Elizabeth Diana je právoplatnou anglickou princeznou a zároveň čtvrtou následnicí britského trůnu.

Na narození legitimní britské princezny čekal anglický dvůr celých 65 let. Již několik týdnů před jejím příchodem na svět se všichni dohadovali, jak se bude jmenovat. Nakonec vyhrálo spojení tří jmen, díky čemuž byla většina rýpavých hlasů umlčena.

PRINCEZNA CHARLOTTE - CO NA  NI PRÁSKNUL OTEC? 

Jméno Charlotte má v britských dějinách své místo, i přesto jsou pro nás zajímavější její dvě další přízviska. Druhé jméno - Elisabeth - patří jak nynější královně Alžbětě II., tak se vyskytuje v celém jméně Pippy, sestry vévodkyně Kate. Na tragicky zesnulou princeznu Dianu, babičku Charlotty, se také neopomenulo. Její jméno září na konci princeznina jména.

Velká událost, kterou sledoval celý svět, se přihodila 2. května 2015 v 8.34 hodin dopoledne. V odpoledních hodinách se rozezněly dělové salvy na počest novorozené princezny Charlotty. Celá Británie vítala malou princezničku, dceru prince Williama a jeho manželky Kate Middleton, všemožnými blahopřáními. Londýn na počest čtvrté následnice trůnu rozvěsil růžové praporky a i samotný Tower Bridge se díky světlům proměnil v růžový skvost.

Jediný, kdo nebyl u vítání své příbuzné - neteře, byl bratr prince Williama, tedy princ Harry. Ten alespoň poblahopřál na dálku, a to z australské armády.

O PRINCEZNĚ CHARLOTTĚ ČTETE ZDE>>

Média se po narození princezny Charlotty nejvíce dohadovala nad její budoucí podobou a financemi. Mnozí astrologové již předpověděli princezničce skvělý osud a zářnou budoucnost. Aby také ne, vždyť stejně jako její bratr princ George vlastní velký majetek a díky sledovanosti jejího narození vydělala a ještě vydělá Británii velké peníze.

 

Články o celebritě

Kate s Williamem oznámili důležitou novinku! Další dítě, nebo ne? Kate s Williamem oznámili důležitou novinku! Další dítě, nebo ne? Celá Británie si nyní šušká o tom, co se děje v královské rodině. Přece jen vévodkyně Kate (37) a… číst článek
Tajná akce prince Williama před vánoční mší: Co vše musela Charlotte zvládnout?  Tajná akce prince Williama před vánoční mší: Co vše musela Charlotte zvládnout? Britská královská rodina se letos málem otřásla v základech kvůli skandálu kolem prince Andrewa (59),… číst článek
Drobné detaily prozradily vše! Co odhalily fotky Willa a Kate v průběhu let? Drobné detaily prozradily vše! Co odhalily fotky Willa a Kate v průběhu let? Fotky sice neumí mluvit, i přesto ale dokážou vyjádřit mnoho slov. Stačí číst třeba z výrazů a gest… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil René Slováčková
René Slováčková
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Petr Rajchert
Petr Rajchert
zobrazit profil Sandra Nováková
Sandra Nováková
zobrazit profil Michal Slaný
Michal Slaný
zobrazit profil Lucie Švecová
Lucie Švecová
zobrazit profil Eva Čížkovská
Eva Čížkovská
zobrazit profil Jolana Dvořáková
Jolana Dvořáková