princezna Charlotte Elizabeth Diana | Celebwiki.cz

princezna Charlotte Elizabeth Diana

Datum narození: 2.5.2015
Místo narození: Londýn
Profese: princezna z Cambridge
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Princezna z Cambridge Charlotte Elizabeth Diana je právoplatnou anglickou princeznou a zároveň čtvrtou následnicí britského trůnu.

Na narození legitimní britské princezny čekal anglický dvůr celých 65 let. Již několik týdnů před jejím příchodem na svět se všichni dohadovali, jak se bude jmenovat. Nakonec vyhrálo spojení tří jmen, díky čemuž byla většina rýpavých hlasů umlčena.

PRINCEZNA CHARLOTTE - CO NA  NI PRÁSKNUL OTEC? 

Jméno Charlotte má v britských dějinách své místo, i přesto jsou pro nás zajímavější její dvě další přízviska. Druhé jméno - Elisabeth - patří jak nynější královně Alžbětě II., tak se vyskytuje v celém jméně Pippy, sestry vévodkyně Kate. Na tragicky zesnulou princeznu Dianu, babičku Charlotty, se také neopomenulo. Její jméno září na konci princeznina jména.

Velká událost, kterou sledoval celý svět, se přihodila 2. května 2015 v 8.34 hodin dopoledne. V odpoledních hodinách se rozezněly dělové salvy na počest novorozené princezny Charlotty. Celá Británie vítala malou princezničku, dceru prince Williama a jeho manželky Kate Middleton, všemožnými blahopřáními. Londýn na počest čtvrté následnice trůnu rozvěsil růžové praporky a i samotný Tower Bridge se díky světlům proměnil v růžový skvost.

Jediný, kdo nebyl u vítání své příbuzné - neteře, byl bratr prince Williama, tedy princ Harry. Ten alespoň poblahopřál na dálku, a to z australské armády.

O PRINCEZNĚ CHARLOTTĚ ČTETE ZDE>>

Média se po narození princezny Charlotty nejvíce dohadovala nad její budoucí podobou a financemi. Mnozí astrologové již předpověděli princezničce skvělý osud a zářnou budoucnost. Aby také ne, vždyť stejně jako její bratr princ George vlastní velký majetek a díky sledovanosti jejího narození vydělala a ještě vydělá Británii velké peníze.

 

Články o celebritě

Prince Charlese s Camillou rozdělil koronavirus! Společně ale vzdali hold lékařům Prince Charlese s Camillou rozdělil koronavirus! Společně ale vzdali hold lékařům Princ Charles (71), přestože sám bojuje s koronavirovým onemocněním, se rozhodl svým potleskem vzdát… číst článek
Vskutku královský potlesk! Princátka George, Louis a Charlotte děkovala záchranářům Vskutku královský potlesk! Princátka George, Louis a Charlotte děkovala záchranářům Děti vévody a vévodkyně z Cambridge se zúčastnily celonárodního potlesku, aby poděkovaly NHS (což… číst článek
Královský svátek matek? Neuvěříte, čím princ George (6) překvapil maminku Kate! Královský svátek matek? Neuvěříte, čím princ George (6) překvapil maminku Kate! Zatímco u nás v Česku bude Den matek až v neděli 10. května, ve Velké Británii se už maminkám tento… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil Barbora Lovasová
Barbora Lovasová
zobrazit profil Tomáš Bařina
Tomáš Bařina
zobrazit profil Matěj Vydra
Matěj Vydra
zobrazit profil Vlastimil Kučaj
Vlastimil Kučaj
zobrazit profil Marián Geišberg
Marián Geišberg
zobrazit profil Taťjana Medvecká
Taťjana Medvecká
zobrazit profil Bohdan Pomahač
Bohdan Pomahač