princezna Charlotte Elizabeth Diana | Celebwiki.cz

princezna Charlotte Elizabeth Diana

Datum narození: 2.5.2015
Místo narození: Londýn
Profese: princezna z Cambridge
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Princezna z Cambridge Charlotte Elizabeth Diana je právoplatnou anglickou princeznou a zároveň čtvrtou následnicí britského trůnu.

Na narození legitimní britské princezny čekal anglický dvůr celých 65 let. Již několik týdnů před jejím příchodem na svět se všichni dohadovali, jak se bude jmenovat. Nakonec vyhrálo spojení tří jmen, díky čemuž byla většina rýpavých hlasů umlčena.

PRINCEZNA CHARLOTTE - CO NA  NI PRÁSKNUL OTEC? 

Jméno Charlotte má v britských dějinách své místo, i přesto jsou pro nás zajímavější její dvě další přízviska. Druhé jméno - Elisabeth - patří jak nynější královně Alžbětě II., tak se vyskytuje v celém jméně Pippy, sestry vévodkyně Kate. Na tragicky zesnulou princeznu Dianu, babičku Charlotty, se také neopomenulo. Její jméno září na konci princeznina jména.

Velká událost, kterou sledoval celý svět, se přihodila 2. května 2015 v 8.34 hodin dopoledne. V odpoledních hodinách se rozezněly dělové salvy na počest novorozené princezny Charlotty. Celá Británie vítala malou princezničku, dceru prince Williama a jeho manželky Kate Middleton, všemožnými blahopřáními. Londýn na počest čtvrté následnice trůnu rozvěsil růžové praporky a i samotný Tower Bridge se díky světlům proměnil v růžový skvost.

Jediný, kdo nebyl u vítání své příbuzné - neteře, byl bratr prince Williama, tedy princ Harry. Ten alespoň poblahopřál na dálku, a to z australské armády.

O PRINCEZNĚ CHARLOTTĚ ČTETE ZDE>>

Média se po narození princezny Charlotty nejvíce dohadovala nad její budoucí podobou a financemi. Mnozí astrologové již předpověděli princezničce skvělý osud a zářnou budoucnost. Aby také ne, vždyť stejně jako její bratr princ George vlastní velký majetek a díky sledovanosti jejího narození vydělala a ještě vydělá Británii velké peníze.

 

Články o celebritě

Další královská veselka na spadnutí! Ožení se bratr vévodkyně Kate Další královská veselka na spadnutí! Ožení se bratr vévodkyně Kate Královská rodina má opět důvod k oslavě – bratr vévodkyně Kate (37), James Middleton… číst článek
Hvězda Sexu ve městě v 64 letech: Těší se na druhé dítě! Hvězda Sexu ve městě v 64 letech: Těší se na druhé dítě! Největší mužskou hvězdou seriálu Sex ve městě byl bezpochyby představil pana Božského, americký herec… číst článek
Pozdvižení kolem malé Charlotte: Z princezny mají ve škole šok! Pozdvižení kolem malé Charlotte: Z princezny mají ve škole šok! Uplynul teprve týden od jejího nástupu do školy, kam Charlotte (4) dochází se svým bratrem Georgem… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Emma  Stone
Emma Stone
zobrazit profil Vojtěch Moravec
Vojtěch Moravec
zobrazit profil Jaromír Blažek
Jaromír Blažek
zobrazit profil Jan Svěrák
Jan Svěrák
zobrazit profil Filip Kuba
Filip Kuba
zobrazit profil Josef Škvorecký
Josef Škvorecký
zobrazit profil Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
zobrazit profil Stanislav Huml
Stanislav Huml