princezna Charlotte Elizabeth Diana

Datum narození: 2. 5. 2015
Místo narození: Londýn
Profese: princezna z Cambridge
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Princezna z Cambridge Charlotte Elizabeth Diana je právoplatnou anglickou princeznou a zároveň čtvrtou následnicí britského trůnu.

Na narození legitimní britské princezny čekal anglický dvůr celých 65 let. Již několik týdnů před jejím příchodem na svět se všichni dohadovali, jak se bude jmenovat. Nakonec vyhrálo spojení tří jmen, díky čemuž byla většina rýpavých hlasů umlčena.

PRINCEZNA CHARLOTTE - CO NA  NI PRÁSKNUL OTEC? 

Jméno Charlotte má v britských dějinách své místo, i přesto jsou pro nás zajímavější její dvě další přízviska. Druhé jméno - Elisabeth - patří jak nynější královně Alžbětě II., tak se vyskytuje v celém jméně Pippy, sestry vévodkyně Kate. Na tragicky zesnulou princeznu Dianu, babičku Charlotty, se také neopomenulo. Její jméno září na konci princeznina jména.

Velká událost, kterou sledoval celý svět, se přihodila 2. května 2015 v 8.34 hodin dopoledne. V odpoledních hodinách se rozezněly dělové salvy na počest novorozené princezny Charlotty. Celá Británie vítala malou princezničku, dceru prince Williama a jeho manželky Kate Middleton, všemožnými blahopřáními. Londýn na počest čtvrté následnice trůnu rozvěsil růžové praporky a i samotný Tower Bridge se díky světlům proměnil v růžový skvost.

Jediný, kdo nebyl u vítání své příbuzné - neteře, byl bratr prince Williama, tedy princ Harry. Ten alespoň poblahopřál na dálku, a to z australské armády.

O PRINCEZNĚ CHARLOTTĚ ČTETE ZDE>>

Média se po narození princezny Charlotty nejvíce dohadovala nad její budoucí podobou a financemi. Mnozí astrologové již předpověděli princezničce skvělý osud a zářnou budoucnost. Aby také ne, vždyť stejně jako její bratr princ George vlastní velký majetek a díky sledovanosti jejího narození vydělala a ještě vydělá Británii velké peníze.

 

Články o celebritě

Obrovská radost Kate Middletonové: Švagrová je pořádná divoška! Obrovská radost Kate Middletonové: Švagrová je pořádná divoška! Radostných okamžiků se konečně dočkala rodina Middletonových. James Middleton – bratr vévodkyně Kate... číst článek
Charlottka Gottová má své jisté? Táta Karel nenechal nic náhodě! Charlottka Gottová má své jisté? Táta Karel nenechal nic náhodě! Než se jeho životní cesta nachýlila k úplnému závěru, vyšel Karel Gott (†80) na světlo ještě s duete... číst článek
Nový domov Kate a Williama: Z pohodlného paláce v Londýně stěhování do venkovské pevnosti! Nový domov Kate a Williama: Z pohodlného paláce v Londýně stěhování do venkovské pevnosti! Chystané změny v monarchii následníka trůnu prince Charlese (74) se zřejmě dotknou i trvalých adres ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tomáš Mašín
Tomáš Mašín
zobrazit profil Vladko Dobrovodský
Vladko Dobrovodský
zobrazit profil Tereza Křivánková
Tereza Křivánková
zobrazit profil Zdeněk Dolanský
Zdeněk Dolanský
zobrazit profil Jiřina Švorcová
Jiřina Švorcová
zobrazit profil Nicole Vaidišová Štěpánková
Nicole Vaidišová Štěpánková
zobrazit profil Justin Bieber
Justin Bieber
zobrazit profil Roman  Šmucler
Roman Šmucler