princ Philip | Celebwiki.cz

princ Philip

Datum narození: 10.6.1921
Místo narození: Mon Repos, Korfu, Řecko
Profese: Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Princ Philip, Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu, původně princ řecký a dánský, se roku 1947 oženil s princeznou Alžbětou, pozdější britskou královnou Alžbětou II.

V roce 1922 byl Philip evakuován z Řecka a spolu s otcem Ondřejem, synem někdejšího tamního krále Jiřího I., zbaven řeckého občanství.

PRINC PHILIP - TWITTER HO POHŘBIL JEŠTĚ ZAŽIVA

Během 2. světové války Philip sloužil v britském vojenském námořnictvu. V roce 1947, tedy po získání britského občanství, odložil rodové jméno Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg a přijal jméno matky Battenberg (v poangličtěné formě Mountbatten).

20. listopadu 1947 se Philip ve Westminsterském opatství oženil s princeznou Alžbětou, pozdější královnou Alžbětou II., v Británii se díky tomu stal vévodou z Edinburghu, Jeho královskou Výsostí a britským princem.

Terčem kritiky se Philip stal po 2. světové válce, když i přes nepopiratelné zásluhy mu byly vytýkány kontakty s německými rody, z nichž některé neměly daleko od nacistického režimu.

O PRINCI PHILIPOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Philip se se svou královskou chotí stal nejdéle působícím manželským párem v britské historii a též nejstarším partnerem vládnoucího monarchy.

S královnou Alžbětou II. má Jeho Výsost princ Philip čtyři děti. Jsou jimi Charles, princ z Walesu, Anne Mountbatten-Windsor, Andrew, vévoda z Yorku a Edward, hrabě z Wessexu. Stejně jako jeho choť je vévoda z Edinburghu prapravnukem britské královny Viktorie.

 

Články o celebritě

Tajný deník královny Alžběty II.: Číst ho smí jediný člověk! Hlídají ho jako klenoty Tajný deník královny Alžběty II.: Číst ho smí jediný člověk! Hlídají ho jako klenoty Tak tohle bude zřejmě ten nejkontroverznější deník na světě! Královna Alžběta II. (93) si prý už… číst článek
Zklamání v královské rodině: Tohle William od Harryho v den narozenin rozhodně nečekal! Zklamání v královské rodině: Tohle William od Harryho v den narozenin rozhodně nečekal! Princ William (37) oslavil v pátek narozeniny a královští fanoušci se ještě teď snaží rozdýchat své… číst článek
»Druhý domov« Alžběty II. na prodej: Sídlo královny příjde na pořádný balík! »Druhý domov« Alžběty II. na prodej: Sídlo královny příjde na pořádný balík! Britská královna Alžběta II. v letech 1949 až 1951, tedy mezi svatbou s princem Philipem a korunovací,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Ester Eichlerová
Ester Eichlerová
zobrazit profil Ivo Rittig
Ivo Rittig
zobrazit profil Zuzana Novotná
Zuzana Novotná
zobrazit profil Bašár Asád
Bašár Asád
zobrazit profil Josef Vojtek
Josef Vojtek
zobrazit profil Roman Kreuziger
Roman Kreuziger
zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková