princ Philip

Datum narození: 10.6.1921
Místo narození: Mon Repos, Korfu, Řecko
Profese: Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Princ Philip, Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu, původně princ řecký a dánský, se roku 1947 oženil s princeznou Alžbětou, pozdější britskou královnou Alžbětou II.

V roce 1922 byl Philip evakuován z Řecka a spolu s otcem Ondřejem, synem někdejšího tamního krále Jiřího I., zbaven řeckého občanství.

PRINC PHILIP - TWITTER HO POHŘBIL JEŠTĚ ZAŽIVA

Během 2. světové války Philip sloužil v britském vojenském námořnictvu. V roce 1947, tedy po získání britského občanství, odložil rodové jméno Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg a přijal jméno matky Battenberg (v poangličtěné formě Mountbatten).

20. listopadu 1947 se Philip ve Westminsterském opatství oženil s princeznou Alžbětou, pozdější královnou Alžbětou II., v Británii se díky tomu stal vévodou z Edinburghu, Jeho královskou Výsostí a britským princem.

Terčem kritiky se Philip stal po 2. světové válce, když i přes nepopiratelné zásluhy mu byly vytýkány kontakty s německými rody, z nichž některé neměly daleko od nacistického režimu.

O PRINCI PHILIPOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Philip se se svou královskou chotí stal nejdéle působícím manželským párem v britské historii a též nejstarším partnerem vládnoucího monarchy.

S královnou Alžbětou II. má Jeho Výsost princ Philip čtyři děti. Jsou jimi Charles, princ z Walesu, Anne Mountbatten-Windsor, Andrew, vévoda z Yorku a Edward, hrabě z Wessexu. Stejně jako jeho choť je vévoda z Edinburghu prapravnukem britské královny Viktorie.

 

Články o celebritě

Princ Philip (97) se vzdal řidičského průkazu, nedávno způsobil dopravní nehodu Princ Philip (97) se vzdal řidičského průkazu, nedávno způsobil dopravní nehodu Sedmadevadesátiletý manžel britské panovnice princ Philip se dobrovolně vzdal řidičského průkazu.… číst článek
Jsem nemanželský syn Charlese a Camilly, zbavili se mě po porodu, říká muž a nabízí důkaz! Jsem nemanželský syn Charlese a Camilly, zbavili se mě po porodu, říká muž a nabízí důkaz! Angličan Simon Dorante-Day (52) už tři roky skálopevně prohlašuje, že je utajeným synem prince Charlese… číst článek
Co tutlali v královské rodině: Princ William a Kate se rozešli! Co tutlali v královské rodině: Princ William a Kate se rozešli! Ač se dnes může na první pohled zdát, že vévodkyně Kate (37) a princ William (36) vedou klidný a… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká
zobrazit profil Nancy Shevell
Nancy Shevell
zobrazit profil Tomáš Topolánek
Tomáš Topolánek
zobrazit profil Luboš Hilgert
Luboš Hilgert
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Naděžda Munzarová
Naděžda Munzarová
zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek