princ Philip | Celebwiki.cz

princ Philip

Datum narození: 10. 6. 1921
Místo narození: Mon Repos, Korfu, Řecko
Profese: Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Princ Philip, Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu, původně princ řecký a dánský, se roku 1947 oženil s princeznou Alžbětou, pozdější britskou královnou Alžbětou II.

V roce 1922 byl Philip evakuován z Řecka a spolu s otcem Ondřejem, synem někdejšího tamního krále Jiřího I., zbaven řeckého občanství.

PRINC PHILIP - TWITTER HO POHŘBIL JEŠTĚ ZAŽIVA

Během 2. světové války Philip sloužil v britském vojenském námořnictvu. V roce 1947, tedy po získání britského občanství, odložil rodové jméno Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg a přijal jméno matky Battenberg (v poangličtěné formě Mountbatten).

20. listopadu 1947 se Philip ve Westminsterském opatství oženil s princeznou Alžbětou, pozdější královnou Alžbětou II., v Británii se díky tomu stal vévodou z Edinburghu, Jeho královskou Výsostí a britským princem.

Terčem kritiky se Philip stal po 2. světové válce, když i přes nepopiratelné zásluhy mu byly vytýkány kontakty s německými rody, z nichž některé neměly daleko od nacistického režimu.

O PRINCI PHILIPOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Philip se se svou královskou chotí stal nejdéle působícím manželským párem v britské historii a též nejstarším partnerem vládnoucího monarchy.

S královnou Alžbětou II. má Jeho Výsost princ Philip čtyři děti. Jsou jimi Charles, princ z Walesu, Anne Mountbatten-Windsor, Andrew, vévoda z Yorku a Edward, hrabě z Wessexu. Stejně jako jeho choť je vévoda z Edinburghu prapravnukem britské královny Viktorie.

 

Články o celebritě

Stráž královny Alžběty šla do vězení! Za drogový večírek je čeká peklo Stráž královny Alžběty šla do vězení! Za drogový večírek je čeká peklo Měli chránit královnu Alžbětu II. (94), místo toho odešli pařit na kokainem oslazený večírek. Celkem... číst článek
Rozkol mezi Meghan a Harrym: On má UTRUM, ona si mne ruce Rozkol mezi Meghan a Harrym: On má UTRUM, ona si mne ruce Odchodem za oceán a vlivem neutuchající koronavirové krize ruší vévoda ze Sussexu jednu plánovanou c... číst článek
Harry nesmí za rodinou a hořce lituje! Meghan si naopak mne ruce Harry nesmí za rodinou a hořce lituje! Meghan si naopak mne ruce Každoroční zářijová dovolená královské rodiny se letos musí obejít bez významných členů. Kvůli pande... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lucie Anovčínová
Lucie Anovčínová
zobrazit profil Eva Valjentová
Eva Valjentová
zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Roman Hubník
Roman Hubník
zobrazit profil Simon Štekl
Simon Štekl
zobrazit profil Radúz Mácha
Radúz Mácha