princ Philip | Celebwiki.cz

princ Philip

Datum narození: 10.6.1921
Místo narození: Mon Repos, Korfu, Řecko
Profese: Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Princ Philip, Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu, původně princ řecký a dánský, se roku 1947 oženil s princeznou Alžbětou, pozdější britskou královnou Alžbětou II.

V roce 1922 byl Philip evakuován z Řecka a spolu s otcem Ondřejem, synem někdejšího tamního krále Jiřího I., zbaven řeckého občanství.

PRINC PHILIP - TWITTER HO POHŘBIL JEŠTĚ ZAŽIVA

Během 2. světové války Philip sloužil v britském vojenském námořnictvu. V roce 1947, tedy po získání britského občanství, odložil rodové jméno Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg a přijal jméno matky Battenberg (v poangličtěné formě Mountbatten).

20. listopadu 1947 se Philip ve Westminsterském opatství oženil s princeznou Alžbětou, pozdější královnou Alžbětou II., v Británii se díky tomu stal vévodou z Edinburghu, Jeho královskou Výsostí a britským princem.

Terčem kritiky se Philip stal po 2. světové válce, když i přes nepopiratelné zásluhy mu byly vytýkány kontakty s německými rody, z nichž některé neměly daleko od nacistického režimu.

O PRINCI PHILIPOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Philip se se svou královskou chotí stal nejdéle působícím manželským párem v britské historii a též nejstarším partnerem vládnoucího monarchy.

S královnou Alžbětou II. má Jeho Výsost princ Philip čtyři děti. Jsou jimi Charles, princ z Walesu, Anne Mountbatten-Windsor, Andrew, vévoda z Yorku a Edward, hrabě z Wessexu. Stejně jako jeho choť je vévoda z Edinburghu prapravnukem britské královny Viktorie.

 

Články o celebritě

Tajná schůzka Harryho s královnou a zákaz pro Meghan! A Kanada mění názor… Tajná schůzka Harryho s královnou a zákaz pro Meghan! A Kanada mění názor… Tak už je jasno! Královna Alžběta II. (93) se rozhodla vyhovět přání svého vnuka prince Harryho (35)… číst článek
Harry a Meghan mají už jasno! Královna rozhodla o jejich budoucnosti Harry a Meghan mají už jasno! Královna rozhodla o jejich budoucnosti Pondělní odpoledne v královské rodině bylo ve znamení summitu, v podstatě nástupu „na kobereček“… číst článek
Odplata za vzpouru pro Harryho  a Meghan? VYKOPLI JE Odplata za vzpouru pro Harryho a Meghan? VYKOPLI JE Chování královského páru ze Sussexu považují mnozí za namyšlenou pózu dvou zpovykaných lidí. V zásadě… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vladimír Renčín
Vladimír Renčín
zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Petr Čadek
Petr Čadek
zobrazit profil Ondřej Hyman
Ondřej Hyman
zobrazit profil Eva Štefková
Eva Štefková
zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná
zobrazit profil Pavel Pisch
Pavel Pisch
zobrazit profil Klára Kolomazníková
Klára Kolomazníková