princ Philip | Celebwiki.cz

princ Philip

Datum narození: 10. 6. 1921
Místo narození: Mon Repos, Korfu, Řecko
Profese: Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Princ Philip, Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu, původně princ řecký a dánský, se roku 1947 oženil s princeznou Alžbětou, pozdější britskou královnou Alžbětou II.

V roce 1922 byl Philip evakuován z Řecka a spolu s otcem Ondřejem, synem někdejšího tamního krále Jiřího I., zbaven řeckého občanství.

PRINC PHILIP - TWITTER HO POHŘBIL JEŠTĚ ZAŽIVA

Během 2. světové války Philip sloužil v britském vojenském námořnictvu. V roce 1947, tedy po získání britského občanství, odložil rodové jméno Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg a přijal jméno matky Battenberg (v poangličtěné formě Mountbatten).

20. listopadu 1947 se Philip ve Westminsterském opatství oženil s princeznou Alžbětou, pozdější královnou Alžbětou II., v Británii se díky tomu stal vévodou z Edinburghu, Jeho královskou Výsostí a britským princem.

Terčem kritiky se Philip stal po 2. světové válce, když i přes nepopiratelné zásluhy mu byly vytýkány kontakty s německými rody, z nichž některé neměly daleko od nacistického režimu.

O PRINCI PHILIPOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Philip se se svou královskou chotí stal nejdéle působícím manželským párem v britské historii a též nejstarším partnerem vládnoucího monarchy.

S královnou Alžbětou II. má Jeho Výsost princ Philip čtyři děti. Jsou jimi Charles, princ z Walesu, Anne Mountbatten-Windsor, Andrew, vévoda z Yorku a Edward, hrabě z Wessexu. Stejně jako jeho choť je vévoda z Edinburghu prapravnukem britské královny Viktorie.

 

Články o celebritě

Vévodkyně Kate poprvé od koronavirové krize: Místo roušky ukázala raději úsměv! Vévodkyně Kate poprvé od koronavirové krize: Místo roušky ukázala raději úsměv! Po třech dlouhých měsících se Kate Middletonová (38) opět ukázala v plné síle a kráse na prvním veře... číst článek
Klaus slaví 79 let, party na Hanspaulce ale zrušil. Zeman ho pozval na Hrad Klaus slaví 79 let, party na Hanspaulce ale zrušil. Zeman ho pozval na Hrad Tradiční oslava narozenin Václava Klause (79) dnes nebude. Bývalý prezident nechce pořádat party v d... číst článek
Opožděná oslava narozenin královny Alžběty II. (94): Na ceremonii zazářila! Opožděná oslava narozenin královny Alžběty II. (94): Na ceremonii zazářila! 21. dubna měla britská královna Alžběta II. úctyhodné 94. narozeniny. V té době se ale stejně jako z... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Hana Moučková
Hana Moučková
zobrazit profil Jindřiška Kikinčuková
Jindřiška Kikinčuková
zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma
zobrazit profil Zuzana Plačková slovenská playmate
Zuzana Plačková slovenská playmate
zobrazit profil Petr Matějček
Petr Matějček
zobrazit profil Marieke Vervoortová
Marieke Vervoortová
zobrazit profil Jana Holcová
Jana Holcová
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová