princ Andrew

Datum narození: 19. 2. 1960
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 183 cm
Profese: vévoda z Yorku
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Princ Andrew, vévoda z Yorku, třetí dítě a druhý syn někdejší královny Alžběty II. a jejího bývalého manžela prince Philipa, je osmý v pořadí na britský trůn.

Vystudoval prestižní školy v Anglii, Skotsku a Kanadě (Gordonstoun, Lakefield College School, Heatherdown Preparatory School či Britannia Royal Naval College). Princ Andrew získal A-level z angličtiny, historie, ekonomiky a politických věd.

PRINC ANDREW A PROSTITUTKY

V roce 1979 se princ Andrew, mladší bratr prince Charlese, od září 2022 krále Karla III., se stal členem Royal Navy a v roce 1982 se zúčastnil bojů ve válce o Falklandy. Je osmým v pořadí na britský trůn.

Syn královského páru princ Andrew održel řadu ocenění, jmenujme např. velkokříž Řádu svatého Olafa, velkokříž Královského řádu Viktoriina, Medaile stříbrného výročí královny Alžběty II. nebo Podvazkový řád.

O PRINCI ANDREWOVI ČĚTE ZDE>>

V červenci 1986 se princ Andrew oženil se Sarah Margaret Fergusonovou, s níž se znal od dětství. V den sňatku obdržel titul vévody z Yorku. Mají spolu dvě dcery: princeznu Beatrice z Yourku (narozena 1988) a princeznu Eugenii z Yourku (narozena 1990).

V roce 1992 princ Andrew a jeho manželka oznámili, že budou žít odděleně. K rozvodu došlo za čtyři roky.

Princ Andrew se zapletl do sexuální aféry pedofilního miliardáře Jeffreyho Epsteina. Na základě toho se na podzim 2019 vzdal všech postů a rozhodl se odejít z veřejného života. Jeho matka, tehdejší královna Alžběta II., mu vyhověla.

 

Články o celebritě

Dojemný pohřeb dcery Elvise: Utajená vnučka, Fergie citující královnu Alžbětu a rockové pecky! Dojemný pohřeb dcery Elvise: Utajená vnučka, Fergie citující královnu Alžbětu a rockové pecky! Během víkendu se konalo poslední rozloučení s jedinou dcerou krále rock'n'rollu - Lisou Marií Presle... číst článek
Nepříjemný »dárek« pro bratra! Král Karel III. vyhodil z paláce kancelář prince Andrewa Nepříjemný »dárek« pro bratra! Král Karel III. vyhodil z paláce kancelář prince Andrewa Král Karel III. (74) se s tím nepáře! V rámci Buckinghamského paláce zrušil kancelář prince Andrewa ... číst článek
Vánoční premiéra prince Louise (4): Královské rošťárny! Vánoční premiéra prince Louise (4): Královské rošťárny! Královna Alžběta II. (†96) tradičně trávila Vánoce na svém sídle v Sandrighamu v Norfolku. Královská... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Václav Upír Krejčí
Václav Upír Krejčí
zobrazit profil Stanislav Juránek
Stanislav Juránek
zobrazit profil Natascha  Kampuschová
Natascha Kampuschová
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Nikola Márová
Nikola Márová
zobrazit profil Vladimír Derner
Vladimír Derner
zobrazit profil Anet Antošová
Anet Antošová