princ Andrew

Datum narození: 19. 2. 1960
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 183 cm
Profese: vévoda z Yorku
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Princ Andrew, vévoda z Yorku, třetí dítě a druhý syn někdejší královny Alžběty II. a jejího bývalého manžela prince Philipa, je osmý v pořadí na britský trůn.

Vystudoval prestižní školy v Anglii, Skotsku a Kanadě (Gordonstoun, Lakefield College School, Heatherdown Preparatory School či Britannia Royal Naval College). Princ Andrew získal A-level z angličtiny, historie, ekonomiky a politických věd.

PRINC ANDREW A PROSTITUTKY

V roce 1979 se princ Andrew, mladší bratr prince Charlese, od září 2022 krále Karla III., se stal členem Royal Navy a v roce 1982 se zúčastnil bojů ve válce o Falklandy. Je osmým v pořadí na britský trůn.

Syn královského páru princ Andrew održel řadu ocenění, jmenujme např. velkokříž Řádu svatého Olafa, velkokříž Královského řádu Viktoriina, Medaile stříbrného výročí královny Alžběty II. nebo Podvazkový řád.

O PRINCI ANDREWOVI ČĚTE ZDE>>

V červenci 1986 se princ Andrew oženil se Sarah Margaret Fergusonovou, s níž se znal od dětství. V den sňatku obdržel titul vévody z Yorku. Mají spolu dvě dcery: princeznu Beatrice z Yourku (narozena 1988) a princeznu Eugenii z Yourku (narozena 1990).

V roce 1992 princ Andrew a jeho manželka oznámili, že budou žít odděleně. K rozvodu došlo za čtyři roky.

Princ Andrew se zapletl do sexuální aféry pedofilního miliardáře Jeffreyho Epsteina. Na základě toho se na podzim 2019 vzdal všech postů a rozhodl se odejít z veřejného života. Jeho matka, tehdejší královna Alžběta II., mu vyhověla.

 

Články o celebritě

Král Karel III. bojuje s rakovinou: 7 lidí, kteří ho mohou zastoupit! Král Karel III. bojuje s rakovinou: 7 lidí, kteří ho mohou zastoupit! Od okamžiku, kdy v září 2022 nastoupil na trůn, zatím král Karel III. (75) nepotřeboval ani jednou, ... číst článek
Harry se po roce vrátil domů: Usmíří královskou rodinu rakovina?! Harry se po roce vrátil domů: Usmíří královskou rodinu rakovina?! Teď, nebo nikdy... Příkopy mezi členy urozené rodiny působily ještě minulý týden jako zoufale hlubok... číst článek
Expert na královskou rodinu popsal nejčernější scénář: Co se stane, když Karel III. neabdikuje?  Expert na královskou rodinu popsal nejčernější scénář: Co se stane, když Karel III. neabdikuje? Jako blesk z čistého nebe zasáhla nejen Velkou Británii zpráva o zdravotním stavu Karla III. Lékaři ... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Andrea Babišová
Andrea Babišová
zobrazit profil Jiří Nepomucký
Jiří Nepomucký
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Markéta Mayerová
Markéta Mayerová
zobrazit profil Ivo Pavlík
Ivo Pavlík