princ Andrew | Celebwiki.cz

princ Andrew

Datum narození: 19. 2. 1960
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 183 cm
Profese: vévoda z Yorku
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Princ Andrew, vévoda z Yorku, třetí dítě a druhý syn královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa, je osmý v pořadí na britský trůn.

Vystudoval prestižní školy v Anglii, Skotsku a Kanadě (Gordonstoun, Lakefield College School, Heatherdown Preparatory School či Britannia Royal Naval College). Princ Andrew získal A-level z angličtiny, historie, ekonomiky a politických věd.

PRINC ANDREW A PROSTITUTKY

V roce 1979 se princ Andrew, mladší bratr prince Charlese, stal členem Royal Navy, v roce 1982 se zúčastnil bojů ve válce o Falklandy. Je osmým v pořadí na britský trůn.

Syn královského páru princ Andrew održel řadu ocenění, jmenujme např. velkokříž Řádu svatého Olafa, velkokříž Královského řádu Viktoriina, Medaile stříbrného výročí královny Alžběty II. nebo Podvazkový řád.

O PRINCI ANDREWOVI ČĚTE ZDE>>

V červenci 1986 se princ Andrew oženil se Sarah Margaret Fergusonovou, s níž se znal od dětství. V den sňatku obdržel titul vévody z Yorku. Mají spolu dvě dcery: princeznu Beatrice z Yourku (narozena 1988) a princeznu Eugenii z Yourku (narozena 1990).

V roce 1992 princ Andrew a jeho manželka oznámili, že budou žít odděleně. K rozvodu došlo za čtyři roky.

Princ Andrew se zapletl do sexuální aféry pedofilního miliardáře Jeffreyho Epsteina. Na základě toho se na podzim 2019 vzdal všech postů a rozhodl se odejít z veřejného života. Jeho matka, královna Alžběta II., mu vyhověla.

 

Články o celebritě

Smutné 99. „koronarozeniny" Prince Philipa: Oběd s Alžbětou a videohovor ze zámoří! Smutné 99. „koronarozeniny" Prince Philipa: Oběd s Alžbětou a videohovor ze zámoří! Manžel královny Alžběty II. (94), princ Philip, už za pár dní oslaví své 99. narozeniny a bude zase ... číst článek
Prince Charlese děsí vlastní slova: Přání o menší rodině se mu vymstilo! Prince Charlese děsí vlastní slova: Přání o menší rodině se mu vymstilo! Princ Charles (71) doplatil na vlastní slova vyřčená před drahnou dobou. Div ho nyní nestraší i ve s... číst článek
Kdo zdědí miliony násilníka Epsteina (†66)? Přihlásilo se 130 jeho "potomků"! Kdo zdědí miliony násilníka Epsteina (†66)? Přihlásilo se 130 jeho "potomků"! Nikdy se neoženil a nemá žádného legitimního dědice. Přesto po milionovém majetku mrtvého násilníka ... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Tomáš Tuhý
Tomáš Tuhý
zobrazit profil Juraj Nvota
Juraj Nvota
zobrazit profil Bára Nesvadbová
Bára Nesvadbová
zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá
zobrazit profil Monika Babišová
Monika Babišová
zobrazit profil Heda Čechová
Heda Čechová
zobrazit profil Milan Kožíšek
Milan Kožíšek
zobrazit profil Robert Záruba
Robert Záruba