princ Andrew

Datum narození: 19. 2. 1960
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 183 cm
Profese: vévoda z Yorku
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Princ Andrew, vévoda z Yorku, třetí dítě a druhý syn královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa, je osmý v pořadí na britský trůn.

Vystudoval prestižní školy v Anglii, Skotsku a Kanadě (Gordonstoun, Lakefield College School, Heatherdown Preparatory School či Britannia Royal Naval College). Princ Andrew získal A-level z angličtiny, historie, ekonomiky a politických věd.

PRINC ANDREW A PROSTITUTKY

V roce 1979 se princ Andrew, mladší bratr prince Charlese, stal členem Royal Navy, v roce 1982 se zúčastnil bojů ve válce o Falklandy. Je osmým v pořadí na britský trůn.

Syn královského páru princ Andrew održel řadu ocenění, jmenujme např. velkokříž Řádu svatého Olafa, velkokříž Královského řádu Viktoriina, Medaile stříbrného výročí královny Alžběty II. nebo Podvazkový řád.

O PRINCI ANDREWOVI ČĚTE ZDE>>

V červenci 1986 se princ Andrew oženil se Sarah Margaret Fergusonovou, s níž se znal od dětství. V den sňatku obdržel titul vévody z Yorku. Mají spolu dvě dcery: princeznu Beatrice z Yourku (narozena 1988) a princeznu Eugenii z Yourku (narozena 1990).

V roce 1992 princ Andrew a jeho manželka oznámili, že budou žít odděleně. K rozvodu došlo za čtyři roky.

Princ Andrew se zapletl do sexuální aféry pedofilního miliardáře Jeffreyho Epsteina. Na základě toho se na podzim 2019 vzdal všech postů a rozhodl se odejít z veřejného života. Jeho matka, královna Alžběta II., mu vyhověla.

 

Články o celebritě

Zvrat v obvinění prince Andrewa ze zneužití nezletilé: Konec vyšetřování! Zvrat v obvinění prince Andrewa ze zneužití nezletilé: Konec vyšetřování! Ostře sledovaná soudní pře mezi princem Andrewem (61) a Virginií Giuffreovou (38), která syna britsk... číst článek
Poddaní se zlobí na královnu Alžbětu: Průšvihy prince Andrewa prý „zametá“ penězi z jejich daní Poddaní se zlobí na královnu Alžbětu: Průšvihy prince Andrewa prý „zametá“ penězi z jejich daní Kdo by nic nevěděl o kauze prince Andrewa (61), jako by nebyl! Syn britské vladařky Alžběty II. (95)... číst článek
Ze znásilnění obviněný princ Andrew: Kvůli vnučce riskoval a šel ven! Ze znásilnění obviněný princ Andrew: Kvůli vnučce riskoval a šel ven! Princ Andrew (61) se rozhodl přestat skrývat před právníky ženy, kterou měl před dvaceti lety zneuží... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Stanislav Berkovec
Stanislav Berkovec
zobrazit profil Ester  Kočičková
Ester Kočičková
zobrazit profil Bohuslav Svoboda
Bohuslav Svoboda
zobrazit profil Ruby Rubacuori
Ruby Rubacuori
zobrazit profil Romana Žatecká
Romana Žatecká
zobrazit profil Evžen Tošenovský
Evžen Tošenovský