princ Andrew | Celebwiki.cz

princ Andrew

Datum narození: 19.2.1960
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 183 cm
Profese: vévoda z Yorku
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Princ Andrew, vévoda z Yorku, třetí dítě a druhý syn královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa, je osmý v pořadí na britský trůn.

Vystudoval prestižní školy v Anglii, Skotsku a Kanadě (Gordonstoun, Lakefield College School, Heatherdown Preparatory School či Britannia Royal Naval College). Princ Andrew získal A-level z angličtiny, historie, ekonomiky a politických věd.

PRINC ANDREW A PROSTITUTKY

V roce 1979 se princ Andrew, mladší bratr prince Charlese, stal členem Royal Navy, v roce 1982 se zúčastnil bojů ve válce o Falklandy. Je osmým v pořadí na britský trůn.

Syn královského páru princ Andrew održel řadu ocenění, jmenujme např. velkokříž Řádu svatého Olafa, velkokříž Královského řádu Viktoriina, Medaile stříbrného výročí královny Alžběty II. nebo Podvazkový řád.

O PRINCI ANDREWOVI ČĚTE ZDE>>

V červenci 1986 se princ Andrew oženil se Sarah Margaret Fergusonovou, s níž se znal od dětství. V den sňatku obdržel titul vévody z Yorku. Mají spolu dvě dcery: princeznu Beatrice z Yourku (narozena 1988) a princeznu Eugenii z Yourku (narozena 1990).

V roce 1992 princ Andrew a jeho manželka oznámili, že budou žít odděleně. K rozvodu došlo za čtyři roky.

Princ Andrew se zapletl do sexuální aféry pedofilního miliardáře Jeffreyho Epsteina. Na základě toho se na podzim 2019 vzdal všech postů a rozhodl se odejít z veřejného života. Jeho matka, královna Alžběta II., mu vyhověla.

 

Články o celebritě

Jindřich Forejt: Jak funguje ochranka britské královské rodiny? Tvrďáci v bačkůrkách! Jindřich Forejt: Jak funguje ochranka britské královské rodiny? Tvrďáci v bačkůrkách! Slavná je scéna ze zahájení olympijských her v Londýně 2012. Královnu Alžbětu II. v ní z Buckinghamského… číst článek
Expert na šlechtu Jindřich Forejt v Blesku: Harry způsobil babičce trauma! Expert na šlechtu Jindřich Forejt v Blesku: Harry způsobil babičce trauma! Překvapení pro celý svět. Zpráva o faktickém »odchodu« britského prince Harryho (35) a jeho manželky… číst článek
Královská svatba dostala stopku! Princezna Beatrice doplácí na skandál otce Andrewa Královská svatba dostala stopku! Princezna Beatrice doplácí na skandál otce Andrewa Princezna Beatrice z Yorku (31), která v roce 2020 plánuje veselku s multimilionářem Edoardem Mapelli… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil George Soros
George Soros
zobrazit profil Jakub Zindulka
Jakub Zindulka
zobrazit profil Hana Žáková
Hana Žáková
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr
zobrazit profil Ornella Štiková
Ornella Štiková
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Radek John
Radek John
zobrazit profil Oldřich Lipský
Oldřich Lipský