princ Andrew | Celebwiki.cz

princ Andrew

Datum narození: 19.2.1960
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 183 cm
Profese: vévoda z Yorku
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Princ Andrew, vévoda z Yorku, třetí dítě a druhý syn královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa, je osmý v pořadí na britský trůn.

Vystudoval prestižní školy v Anglii, Skotsku a Kanadě (Gordonstoun, Lakefield College School, Heatherdown Preparatory School či Britannia Royal Naval College). Princ Andrew získal A-level z angličtiny, historie, ekonomiky a politických věd.

PRINC ANDREW A PROSTITUTKY

V roce 1979 se princ Andrew, mladší bratr prince Charlese, stal členem Royal Navy, v roce 1982 se zúčastnil bojů ve válce o Falklandy. Je osmým v pořadí na britský trůn.

Syn královského páru princ Andrew održel řadu ocenění, jmenujme např. velkokříž Řádu svatého Olafa, velkokříž Královského řádu Viktoriina, Medaile stříbrného výročí královny Alžběty II. nebo Podvazkový řád.

O PRINCI ANDREWOVI ČĚTE ZDE>>

V červenci 1986 se princ Andrew oženil se Sarah Margaret Fergusonovou, s níž se znal od dětství. V den sňatku obdržel titul vévody z Yorku. Mají spolu dvě dcery: princeznu Beatrice z Yourku (narozena 1988) a princeznu Eugenii z Yourku (narozena 1990).

V roce 1992 princ Andrew a jeho manželka oznámili, že budou žít odděleně. K rozvodu došlo za čtyři roky.

Princ Andrew se zapletl do sexuální aféry pedofilního miliardáře Jeffreyho Epsteina. Na základě toho se na podzim 2019 vzdal všech postů a rozhodl se odejít z veřejného života. Jeho matka, královna Alžběta II., mu vyhověla.

 

Články o celebritě

Padlý princ Andrew a jeho miliardové rozhazování! Kde na to bral? Padlý princ Andrew a jeho miliardové rozhazování! Kde na to bral? Jak se zdá, princ Andrew (59) si svým sexuálním skandálem pořádně zavařil. Ve středu musel „odstoupit“… číst článek
Alžběta II. po synově skandálu: Princ dostal »padáka«! Alžběta II. po synově skandálu: Princ dostal »padáka«! Princ Andrew (59) ustoupil tlakům ze všech stran, jimž čelí kvůli podezření, že si užíval sexu s… číst článek
Neuvěřitelných 72 let! Královna Alžběta a princ Philip slaví výročí Neuvěřitelných 72 let! Královna Alžběta a princ Philip slaví výročí Byla (a podle všeho ještě stále je) to láska jako trám. Britská královna Alžběta II. (93) a princ… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Věra Chytilová
Věra Chytilová
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Valerie Rónová
Valerie Rónová
zobrazit profil Miloslav Balatka
Miloslav Balatka
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Soňa Müllerová
Soňa Müllerová
zobrazit profil Roman Celý
Roman Celý
zobrazit profil Matěj Rychlý
Matěj Rychlý