princ Andrew | Celebwiki.cz

princ Andrew

Datum narození: 19. 2. 1960
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 183 cm
Profese: vévoda z Yorku
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Princ Andrew, vévoda z Yorku, třetí dítě a druhý syn královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa, je osmý v pořadí na britský trůn.

Vystudoval prestižní školy v Anglii, Skotsku a Kanadě (Gordonstoun, Lakefield College School, Heatherdown Preparatory School či Britannia Royal Naval College). Princ Andrew získal A-level z angličtiny, historie, ekonomiky a politických věd.

PRINC ANDREW A PROSTITUTKY

V roce 1979 se princ Andrew, mladší bratr prince Charlese, stal členem Royal Navy, v roce 1982 se zúčastnil bojů ve válce o Falklandy. Je osmým v pořadí na britský trůn.

Syn královského páru princ Andrew održel řadu ocenění, jmenujme např. velkokříž Řádu svatého Olafa, velkokříž Královského řádu Viktoriina, Medaile stříbrného výročí královny Alžběty II. nebo Podvazkový řád.

O PRINCI ANDREWOVI ČĚTE ZDE>>

V červenci 1986 se princ Andrew oženil se Sarah Margaret Fergusonovou, s níž se znal od dětství. V den sňatku obdržel titul vévody z Yorku. Mají spolu dvě dcery: princeznu Beatrice z Yourku (narozena 1988) a princeznu Eugenii z Yourku (narozena 1990).

V roce 1992 princ Andrew a jeho manželka oznámili, že budou žít odděleně. K rozvodu došlo za čtyři roky.

Princ Andrew se zapletl do sexuální aféry pedofilního miliardáře Jeffreyho Epsteina. Na základě toho se na podzim 2019 vzdal všech postů a rozhodl se odejít z veřejného života. Jeho matka, královna Alžběta II., mu vyhověla.

 

Články o celebritě

Tajná svatba princezny Beatrice: Fotky bez prince Andrewa a důležitá role nevlastního syna Tajná svatba princezny Beatrice: Fotky bez prince Andrewa a důležitá role nevlastního syna V noci ze soboty na neděli královský palác zveřejnil fotky z přísně utajené svatby princezny Beatric... číst článek
První foto z přísně utajené královské veselky: Takhle Alžběta II. provdala svou vnučku! První foto z přísně utajené královské veselky: Takhle Alžběta II. provdala svou vnučku! Pohádkový obřad jen s nejbližší rodinou na hradě Winsdor měla vnučka královny Alžběty II., anglická ... číst článek
Princezna Beatrice se tajně provdala: Zásadní slovo měla ale královna! Princezna Beatrice se tajně provdala: Zásadní slovo měla ale královna! Podle britského magazínu The Sun se dnes z princezny Beatrice (31) stala vdaná paní! K tajné královs... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Bohdan Karásek
Bohdan Karásek
zobrazit profil Jiří Řehák
Jiří Řehák
zobrazit profil Hynek Blaško
Hynek Blaško
zobrazit profil Eva Tomečková
Eva Tomečková
zobrazit profil Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
zobrazit profil Veronika Lišková
Veronika Lišková
zobrazit profil Anna Brandejs
Anna Brandejs
zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň