Sergej Šojgu

Sergej Šojgu

Datum narození: 21. 5. 1955
Místo narození: Čadan, Rusko
Výška: 175 cm
Profese: ministr obrany Ruské federace, stavař
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Sergej Šojgu, který byl krátce gubernátorem Moskevské oblasti, se v listopadu 2012 stal ministrem obrany Ruské federace.

Ve škole Sergej Šojgu, celým jménem Sergej Kužugetovič Šojgu, nijak nevynikal. V roce 1977 se mu podařilo absolvovat obor stavební inženýrství na Krasnojarském polytechnickém institutu.

SERGEJ ŠOJGU MĚL PRÝ ZA VÁLKY INFARKT

Člen strany Jednotné Rusko Sergej Šojgu byl od dubna 1991 do ledna 1994 předsedou státního výboru pro mimořádné situace Ruské federace, poté do května 2012 ministrem pro mimořádné situace RF, dále pak do listopadu gubernátorem Moskevské oblasti.

Šojgu je na sankčních seznamech

Dne 6. listopadu 2012 prezident Vladimir Putin Sergeje Šojgu jmenoval ruským ministrem obrany. V únoru 2022 byl za účast na ruské invazi na Ukrajinu zahrnut do sankčního seznamu EU a záhy poté do sankčního seznamu USA.

Opakovaně získal uznání prezidenta Ruské federace. Dále dostal mj. Řád za osobní statečnost či medaili Na památku 850 let Moskvy. Sergej Šojgu má hodnost armádního generála a je také držitelem ocenění Hrdina Ruské federace.

O SERGEJI ŠOJGUOVI ČTĚTE ZDE>>

Po otci je Sergej Šojgu tuvinského původu. Příbuzní z matčiny strany pocházejí z Ukrajiny.

Sergej Šojgu je ženatý. S manželkou Irinou, v níž se oženil roku 1977, mají dcery Yuliu (*1977) a Kseniyu (*1991).

 

Články o celebritě

Mrazivé varování vlivného exgenerála: Ponížený Putin zřejmě sáhne po jaderných hlavicích Mrazivé varování vlivného exgenerála: Ponížený Putin zřejmě sáhne po jaderných hlavicích Rusko v čele s Vladimirem Putinem už více než rok narážejí na tvrdý odpor Ukrajinců poté, co Kreml r... číst článek
Putin se zbavil velitele své Tichooceánské flotily: Vyhazov přišel za nepovedené cvičení Putin se zbavil velitele své Tichooceánské flotily: Vyhazov přišel za nepovedené cvičení Putin vyhodil velitele ruské Tichooceánské flotily, informoval deník Daily Mail. Vojenské cvičení, k... číst článek
Putin hraje o čas, na jeho porážku to ale bude chtít víc, než super moderní tanky, varuje explukovník Putin hraje o čas, na jeho porážku to ale bude chtít víc, než super moderní tanky, varuje explukovník Ukrajina se konečně dočkala vytoužených moderních tanků, ať už je řeč o typech Leopard 2 nebo M1 Abr... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marta Semelová
Marta Semelová
zobrazit profil Sebastian Kurz
Sebastian Kurz
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Zuzana Majerová Zahradníková
Zuzana Majerová Zahradníková
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Ludmila Nedělkova
Ludmila Nedělkova
zobrazit profil Jaroslav Malý
Jaroslav Malý