Sergej Šojgu

Sergej Šojgu

Datum narození: 21. 5. 1955
Místo narození: Čadan, Rusko
Výška: 175 cm
Profese: ministr obrany Ruské federace, stavař
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Sergej Šojgu, který byl krátce gubernátorem Moskevské oblasti, se v listopadu 2012 stal ministrem obrany Ruské federace.

Ve škole Sergej Šojgu, celým jménem Sergej Kužugetovič Šojgu, nijak nevynikal. V roce 1977 se mu podařilo absolvovat obor stavební inženýrství na Krasnojarském polytechnickém institutu.

SERGEJ ŠOJGU MĚL PRÝ ZA VÁLKY INFARKT

Člen strany Jednotné Rusko Sergej Šojgu byl od dubna 1991 do ledna 1994 předsedou státního výboru pro mimořádné situace Ruské federace, poté do května 2012 ministrem pro mimořádné situace RF, dále pak do listopadu gubernátorem Moskevské oblasti.

Šojgu je na sankčních seznamech

Dne 6. listopadu 2012 prezident Vladimir Putin Sergeje Šojgu jmenoval ruským ministrem obrany. V únoru 2022 byl za účast na ruské invazi na Ukrajinu zahrnut do sankčního seznamu EU a záhy poté do sankčního seznamu USA.

Opakovaně získal uznání prezidenta Ruské federace. Dále dostal mj. Řád za osobní statečnost či medaili Na památku 850 let Moskvy. Sergej Šojgu má hodnost armádního generála a je také držitelem ocenění Hrdina Ruské federace.

O SERGEJI ŠOJGUOVI ČTĚTE ZDE>>

Po otci je Sergej Šojgu tuvinského původu. Příbuzní z matčiny strany pocházejí z Ukrajiny.

Sergej Šojgu je ženatý. S manželkou Irinou, v níž se oženil roku 1977, mají dcery Yuliu (*1977) a Kseniyu (*1991).

 

Články o celebritě

Pravda o zatčení zkorumpovaného náměstka? Putin se prý mstí za Prigožina Pravda o zatčení zkorumpovaného náměstka? Putin se prý mstí za Prigožina V úterý ruská média přinesla šokující zprávu o zatčení náměstka ministra obrany Timura Ivanova. Mini... číst článek
Putinův ministr obrany Šojgu přišel o náměstka. Korupce, vlastizrada, nebo boj mocenských klanů? Putinův ministr obrany Šojgu přišel o náměstka. Korupce, vlastizrada, nebo boj mocenských klanů? Náměstek ministra obrany odpovědný za stavebnictví a velké zakázky byl obviněn z milionové korupce. ... číst článek
Vdova po Navalném o povodních v Rusku: Úřady je tutlaly a viní občany. Putine, pomoz, demonstrují lidé Vdova po Navalném o povodních v Rusku: Úřady je tutlaly a viní občany. Putine, pomoz, demonstrují lidé Ničivé povodně vyhnaly desetitisíce Rusů z domovů, mnozí si stěžují na nedostatečné reakce úřadů. Vd... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Pavel Plzák
Pavel Plzák
zobrazit profil Petra Pecková
Petra Pecková
zobrazit profil Klára Kocmanová
Klára Kocmanová
zobrazit profil Jaroslav Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Jana Maláčová
Jana Maláčová
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková