Jakub Janda | Celebwiki.cz

Jakub Janda

Datum narození: 27. 4. 1978
Místo narození: Čeladná
Výška: 178 cm
Profese: politik ODS, skokan na lyžích
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Skokan na lyžích Jakub Janda, který roku 2006 jako první Čech vyhrál Světový pohár, ve volbách 2017 získal poslanecký mandát. Do dolní komory jej za ODS poslaly preferenční hlasy.

Do Světového poháru Jakub Janda naskočil roku 1996. Přelomový byl pro něj rok 2005, kdy získal 2. a 3. místo na mistrovství světa a šesté v celkovém pořadí Světového poháru. Vrcholem jeho kariéry byl rok 2006, kdy se stal vítězem jak Turné čtyř můstků, tak především Světového poháru, a to jako první Čech v historii.

JAKUB JANDA O ROZPADU MANŽELSTVÍ

Mezi jeho další úspěchy patří šest vítězství závodu Světového poháru, v němž získal ještě sedm stříbrných a šest bronzových medailí. Několikanásobný mistr České republiky Jakub Janda se stal čtyřikrát vítězem závodu Letní Grand Prix. Bodoval i v anketách, jako jsou Sportovec roku a Král bílé stopy.

Na olympijských můstcích Jakubu Jandovi štěstí nepřálo. Na Zimních olympijských hrách v Turíně 2006 v prvním závodě (střední můstek) skončil třináctý, v druhém závodě (velký můstek) uzavíral první desítku. Na ZOH 2010 ve Vancouveru byly jeho výsledky ještě o něco horší, stejně tak o čtyři roky později v Soči.

O JAKUBU JANDOVI ČTĚTE ZDE>>

Do voleb 2017 Jakuba Jandu poslala ODS, jejímž je členem, a to na 4. místě své moravskoslezské kandidátky. Díky 2265 preferenčním hlasům se dostal na 2. příčku, což mu vyneslo křeslo v dolní komoře. Jak o volebním víkendu řekl pro i.sport, znamená to pro něj, že olympiádu v Pchjongčchangu bude „asi muset odpískat“ (ROZHOVOR ČTĚTE ZDE).

Jakub Janda je ženatý. S partnerkou Barborou se vzali v létě 2017. Z předchozího svazku má sportovec syna Olivera.

 

Články o celebritě

Snový start vydělal Ledecké balík! Strčí do kapsy i Koukalovou? Snový start vydělal Ledecké balík! Strčí do kapsy i Koukalovou? Zlato a brambora. Ester Ledecká (24) začala sezonu famózně. Tři závody jí stačily k tomu, aby na své... číst článek
Víra v znovuzrození Harrachova. Sbírka může nastartovat novou éru Víra v znovuzrození Harrachova. Sbírka může nastartovat novou éru Tři skokanské legendy napříč úspěšnými obdobími české historie, Dalibor Motejlek, Pavel Ploc a Jakub... číst článek
Se sbírkou na můstky v Harrachově pomáhá i Malysz: Je to tu jak po válce Se sbírkou na můstky v Harrachově pomáhá i Malysz: Je to tu jak po válce Legendy skoků na lyžích společně vyzývají k podpoře veřejné sbírky, jejímž účelem je oprava tréninko... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Josef Švarcbek
Josef Švarcbek
zobrazit profil Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
zobrazit profil Alexandr Vondra
Alexandr Vondra
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Antonín Baudyš
Antonín Baudyš
zobrazit profil Cyril Svoboda
Cyril Svoboda