Stanislav Blaha

Stanislav Blaha

Datum narození: 13. 12. 1969
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik ODS, podnikatel
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Stanislav Blaha se coby starosta Uherského hradiště stal v parlamentních volbách 2017 poslancem ve Zlínském kraji. Do voleb 2021 jej vyslala koalice SPOLU post obhájit.

Stanislav Blaha vystudoval strojní fakultu VUT v Brně, obor strojírenská technologie. Má za sebou desetiletou podnikatelskou zkušenost. V letech 2008 až 2014 pracoval jako místostarosta Uherského Hradiště, roku 2014 se stal starostou ve svém rodném městě.

STANISLAV BLAHA O DÁLNIČNÍCH ZNÁMKÁCH

Jedním z vrcholných okamžiků během práce pro Uherské Hradiště bylo převzetí ocenění Historické město roku 2011 za nejlepší regeneraci městské památkové zóny. Stanislav Blaha se zároveň stal předsedou správní rady Regionu Slovácko, dobrovolného svazku obcí, šéfem správní rady nově vybudovaného Parku Rochus, předsedou Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě, prvním místopředsedou Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v neposlední řadě zastupitelem Zlínského kraje.

V parlamentních volbách 2017 se Stanislav Blaha stal lídrem kandidátky ODS ve Zlínském kraji a získal poslanecký mandát, který jej do voleb 2021 vyslala obhájit koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09). 

Mezi koníčky posily strany modrého ptáka Stanislava Blahy patří jízda na kole, aktivity doma na zahradě s rodinou nebo posezení s přáteli při sklence dobrého vína.

O STANISLAVU BLAHOVI ČTĚTE ZDE>>

Stanislav Blaha je ženatý a má tři děti.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Přemysl Mališ
Přemysl Mališ
zobrazit profil Tomáš Vandas
Tomáš Vandas
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Jiří Vosecký
Jiří Vosecký
zobrazit profil Zdeněk Matouš
Zdeněk Matouš
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Karel Havlíček
Karel Havlíček