Ladislav Jakl

Datum narození: 17. 12. 1959
Místo narození: Cheb
Profese: novinář, hudebník, bývalý poslance, exšéf prezidentské kanceláře
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Novinář a rocker Ladislav Jakl, bývalý šéf politického odboru Kanceláře prezidenta republiky, v dubnu 2019 zasedl do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Absolvoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy. Za totality Ladislav Jakl pracoval v různých profesích, mj. jako závozník. Byl evidován jako kandidát tajné spolupráce ve svazcích StB pod krycí jméno Láďa.

LADISLAV JAKL BYL NAPADEN

S novinařinou Ladislav Jakl začal až po Sametové revoluci, a to v Lidových novinách. V roce 2009 vydal knihu Rocker na hradě. Stal se prezidentem občanského sdružení První Pivní Extraliga, které se zabývá degustací a propagací piv.

Do politiky Ladislav Jakl vstoupil v roce 1990, kdy byl něco přes rok poslancem České národní rady. Roku 1997 začal působit v různých funkcích jako poradce Václava Klause, dále zastával post ředitele politického odboru Kanceláře prezidenta republiky a zároveň tajemníka prezidenta.

Spolupráci Václavu Klausovi Ladislav Jakl nabídl v reakci na tzv. sarajevský atentát. Stal se členem správní rady Nadačního fondu Václava Klause a později správní rady Institutu Václava Klause.

V roce 2012 byl Ladislav Jakl nominován jako nestraník kandidátem na prezidenta republiky za neparlamentní Stranu svobodných občanů. Je signatářem Manifestu D.O.S.T., spolu s další kandidátkou na post hlavy státu Janou Bobošíkovou.

V senátních volbách 2018 Ladislav Jakl kandidoval jako nestraník za hnutí SPD v obvodu č. 26 - Praha 2, nedostal se ani do druhého kola. V dubnu 2019 za hnutí Tomia Okamury usedl do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Ladislav Jakl se léta věnuje rockové hudbě, jako autor a člen kapel Etal a Folimanka Blues, v nichž hraje na kytaru a zpívá. V roce 2015 byl coby frontman skupiny Folimanka Blues v soutěži Skutečná liga vyhlášen Osobností roku.

O LADISLAVU JAKLOVI ČTĚTE ZDE>>

Rocker Ladislav Jakl je rozvedený. Jeho ženou byla v letech 1988 až 2005 novinářka a bývalá předsedkyně Rady Českého rozhlasu Dana Jaklová. V roce 1994 Ladislav Jakl adoptoval šestnáctiměsíčního romského chlapce.

 

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Hejl
Jaroslav Hejl
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar
zobrazit profil Lucie Potůčková
Lucie Potůčková
zobrazit profil Květa Matušovská
Květa Matušovská
zobrazit profil Josef Jadrný
Josef Jadrný