Lucie Stropnická

Lucie Stropnická

Datum narození: 27. 9. 1956
Místo narození: Praha
Profese: textařka, scénáristka a dramaturgině
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Textařka a scénáristka Lucie Stropnická byla dvakrát provdaná za Martina Stropnického, herce, dabéra a politika. S ním má tři děti, politika Matěje, herečku Annu a muzikálovou zpěvačku Františku.

Dramaturgyně a scénáristka Lucie Stropnická je dcerou známého textaře Zdeňka Borovce a Dagmar Borovcové. Po otci podědila talent, a stala se též úspěšnou textařkou. Je autorkou například písní Zítra zapni rádio (Helena Vondráčková), Kluk sem kluk tam (Václav Neckář) či Co na tom (Karel Gott). Dále píše texty pro interprety, jako jsou Hana Zagorová nebo Jiří Korn. „Na textařském poli jsem udělala docela dost kvalitní práce. Přesto jí časem ubývalo. Asi nechodím na správné večírky,“ řekla deníku Aha! Spolupracovala na muzikálu Kleopatra Michala Davida, který dokončila po smrti svého otce. Šest let psala dialogy pro seriály Ulice a Ordinace v růžové zahradě.

LUCIE STROPNICKÁ O VERONICE ŽILKOVÉ

S manželem, hercem, diplomatem a ministrem kultury či obrany Martinem Stropnickým Lucie Stropnická žila 24 let. Na dotaz, proč se rozvedli a následně vzali, odpověděla vyhýbavě: „To je na knihu. Ale myslím, že by nikoho nezajímala. Je to dávno…“

Všechny tři děti, které má s Martinem Stropnickým, jí dělají radost. Jak v médiích řekla, je ráda, že o nich může veřejně promluvit, aby bylo jasné, že nejsou Veroniky Žilkové, druhé manželky Stropnického, s nímž herečka vychovávala několik potomků. „Jsem ráda, že se konečně upřesní, že Matěj, Anna a Františka jsou moje děti! Někdy jsou v jednom pytli s tolika jinými, že není přehledné, kde je jejich skutečná líheň. Takže ano, já jako jejich matka, existuju a opravdu jsem je všechny tři učila chodit a mluvit. A to, kam chodí a co říkají dnes, je jejich právo,“ řekla textařka deníku Aha!

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Lukáš Hlavica
Lukáš Hlavica
zobrazit profil Jakub Nakládal
Jakub Nakládal
zobrazit profil Jana Štěpánková
Jana Štěpánková
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil Jan Mleziva
Jan Mleziva
zobrazit profil Roman Prymula
Roman Prymula
zobrazit profil Lucie Kožíšková
Lucie Kožíšková
zobrazit profil Jan Veselý
Jan Veselý