Anna Stropnická

Datum narození: 6. 5. 1989
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Anna Stropnická je dcera Martina Stropnického, známého herce, diplomata, ministra kultury či obrany. Z TV sympatickou brunetku můžete znát z Ordinace v růžové zahradě 2.

Anna Stropnická před televizní kamerou debutovala v úspěšné novácké Ordinaci v růžové zahradě 2. V době, kdy začalo její natáčení, měla Anna Stropnická čerstvě po maturitě a teprve se chystala na studium na Vyšší odborné škole herectví. Do té doby neprošla žádným solidním hereckým kurzem; pouze v dětství navštěvovala dramatické kroužky a tancování. Na TV Nova si zahrála seriálovou dceru primáře Dalibora Frynty v podání Jana Šťastného.

ANNA STROPNICKÁ - CO CHYBÍ MUŽŮM?

Stropnická si zahrála V peřině

Dále Anna Stropnická hrála v hvězdně obsazeném seriálu Clona (Kryštof Hádek, Vica Kerekes, Viktor Preiss, David Novotný, Jiří Vyorálek,Taťjana Medvecká a další) či v první epizodě Pěti mrtvých psů (2016) režiséra Jana Hřebejka, který do své série obsadil Kláru Melíškovou, Stanislava Majera, Terezu Voříškovou, Miroslava Krobota nebo Tomáše Dastlíka.

Prvním celovečerním filmem Anny Stropnické byla muzikálová komedie F.A.Brabce V peřině (2011), v níž hlavní role ztvárnili Lucie Bílá a Karel Roden. Dcera herce a politika Martina Stropnického si zde zahrála potrhlou dívčinu, která se marně snaží získat srdce mladíka v podání Jiřího Mádla. Objevila se též v pohádce Marty Ferencové Řachanda (2016).

Anna Stropnická si vzala kolegu

O ANNĚ STROPNICKÉ ČTĚTE ZDE>>

Anna Stropnická je dcerou herce a politika Martina Stropnického a textařky, dramaturgyně a scenáristky Lucie Stropnické. Anna díky otcově práci jako velvyslance v Itálii a Portugalsku strávila rušné dětství plné stěhování. Má staršího bratra Matěje Stropnického, který je politik, a mladší sestru Františku, jež zpívá v muzikálech.

Z druhého manželství otce s herečkou Veronikou Žilkovou mají děti Lucie a Martina Stropnických také nevlastní sourozence – například moderátorku Agátu Prachařovou, manželku Jakuba Prachaře. Děda Stropnických, tedy otec Lucie, byl známý textař Zdeněk Borovec.

Anna Stropnická se v srpnu 2022 provdala za herce Jana Grundmana.

 

Články o celebritě

Utajovaná svatba dcery Stropnického: Komu zakázali vstup a proč! Utajovaná svatba dcery Stropnického: Komu zakázali vstup a proč! Aby se zamezilo sebemenšímu konfliktu, byla pro víkendovou svatbu herců Anny Stropnické (33) a Jana ... číst článek
Stropnickou dovedl k oltáři táta Martin: Detaily přísně utajované svatby! Stropnickou dovedl k oltáři táta Martin: Detaily přísně utajované svatby! Konečně první detaily svatby herečky Anny Stropnické (33)! S Bleskem se o ně ráda podělila nevěstina... číst článek
Utajená herecká svatba: Martin Stropnický vdával dceru! Utajená herecká svatba: Martin Stropnický vdával dceru! Sobotní den byl jedním z nejkrásnějších pro Annu Stropnickou (33). Dcera herce a velvyslance ČR v Iz... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdeněk Hruška
Zdeněk Hruška
zobrazit profil Simona Chytrová
Simona Chytrová
zobrazit profil Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe
zobrazit profil Daniel Craig
Daniel Craig
zobrazit profil Felix Holzmann
Felix Holzmann
zobrazit profil Zuzana Burianová
Zuzana Burianová
zobrazit profil Roman Říčař
Roman Říčař
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková