Petr Bendl

Místo narození: Kladno
Profese: politik ODS, 10. ministr zemědělství, 9. ministr dopravy

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Petr Bendl, od léta 2019 poslanec, v parlamentních volbách 2021 křeslo v dolní komoře obhájil.

Absolvoval Vysokou školu strojní a textilní v Liberci. Poté Petr Bendl pracoval jako hasič v požárním útvaru v rodném Kladně.

PETR BENDL - PROČ MUSEL VRÁTIT PLAT?

Do politiky Petr Bendl vstoupil roku 1994 a byl čtyři roky starostou města Kladna. Ve volbách 1998 získal poslanecký mandát, kterého se po zvolení hejtmanem Středočeského kraje v roce 2000 vzdal. Jím byl dvě volební období.

V roce 2009 Petr Bendl zastával post ministra dopravy, od října 2011 do června 2011 vedl resort zemědělství. V létě 2019 se vrátil po křesla ve Sněmovně, kde se stal členem Programového týmu ODS pro životní prostředí a zemědělství.

Do voleb 2020 Petra Bendla ODS vyslala vybojovat post v horní komoře za obvod č. 30 - Kladno, což se mu nepodařilo. V druhém kole ho porazila Adéla Šípová (Piráti).

V parlamentních volbách 2021 Petr Bendl zaujal sedmé místo kadidátky koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09) ve Středočeském kraji. Poslanecký mandát obhájil.

Petr Bendl je rytířem Řádu za zásluhy Francouzské republiky a čestným občanem Štěchovic.

Je chovatelem koní, ovcí a koz a zemědělsky hospodaří na přibližně 60 ha. Mezi Posl koníčky Petra Bendla patří také divadlo - před řadou let začal působit v ochotnickém souboru v Dobřichovicích. Dále má rád folkovou muziku; již mu vyšly autorské desky.

O PETRU BENDLOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Bendl má syny Tomáše, Daniela, Adriana a dceru Amálii.

 

 

 

Články o celebritě

Jak přežívají poslanci noční: Polštářek, kafe, křeslo i sdílení umění. A proč měl Válek strach? Jak přežívají poslanci noční: Polštářek, kafe, křeslo i sdílení umění. A proč měl Válek strach? Poslanci mají za sebou další pořádnou noční šichtu. Již pošesté v tomto volebním období ve Sněmovně ... číst článek
Poradci za 65 milionů: Exministři i renomované advokátní firmy poskytovali rady nad zlato a fakturovali Poradci za 65 milionů: Exministři i renomované advokátní firmy poskytovali rady nad zlato a fakturovali Víc hlav víc ví. A pokud je někdo ministr, potřebuje toho vědět hodně. A tak není divu, že na resort... číst článek
Sněmovní obstrukce: Tajný vzkaz Schillerové?! Co psala na papírku Faltýnkovi a proč Sněmovní obstrukce: Tajný vzkaz Schillerové?! Co psala na papírku Faltýnkovi a proč Popáté v tomto roce zachvátily Sněmovnu opoziční obstrukce. Poslanci tak byli nuceni »makat« dnem i ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
zobrazit profil Bohuslav Procházka
Bohuslav Procházka
zobrazit profil Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
zobrazit profil Eva Decroix
Eva Decroix
zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá
zobrazit profil Ondřej Kolář
Ondřej Kolář
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Tomáš Martínek
Tomáš Martínek