Jana Drejslová

Jana Drejslová

Datum narození: 29. 5. 1963
Místo narození: Rychnov nad Kněžnou
Profese: učitelka, kandidát ODS do Senátu ve volbách 2020
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Bezpartijní Janu Drejslovou coby místostarostku jejího rodného města vyslala ODS do voleb 2020 získat křeslo v horní komoře za obvod číslo 48 - Rychnov nad Kněžnou.

Po maturitě Jana Drejslová absolvovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Třiadvacet let vyučovala matematiku a geografii na Gymnáziu F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou, na němž sama studovala.

Do komunální politiky Jana Drejslová vstoupila ve volbách 2010, kdy získala nejvyšší počet preferenčních hlasů a stala se místostarostkou Rychnova nad Kněžnou. Na starost dostala školství, oblasti životního prostředí, sociální, volnočasových aktivit a kultury. Post opakovaně obhájila.

Po volbách 2016 Jana Drejslová zasedla též do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje. V parlamentních volbách 2017 skončila jako první náhradnice poslance za ODS pro Královéhradecký kraj.

Roku 2019 se Jana Drejslová stala předsedkyní Zdravotnického nadačního fondu města Rychnov nad Kněžnou, který pomáhá s personální stabilizací tamní nemocnice prostřednictvím stipendijních programů pro absolventy zdravotnických škol. Řadu let spolupracuje s Českým červeným křížem.

Ve volbách 2020 se Jana Drejslová stala kandidátkou do Senátu ve volebním obvodu č. 48 - Rychnov nad Kněžnou, a to jako nestraník za ODS.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

Mezi nějvětší záliby Jany Drejslové patří plavání a vnučky.

Jana Drejslová má dva syny.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Zuzana Šulajová
Zuzana Šulajová
zobrazit profil Jaroslav Malý
Jaroslav Malý
zobrazit profil David Matthews
David Matthews
zobrazit profil Jay-Z (Shawn Corey Carter)
Jay-Z (Shawn Corey Carter)
zobrazit profil Michael Kocáb
Michael Kocáb
zobrazit profil Veronika Červínová
Veronika Červínová
zobrazit profil Olga Havlová
Olga Havlová
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová