Pavel Sehnal | Celebwiki.cz

Pavel Sehnal

Datum narození: 1. 7. 1964
Profese: podnikatel, miliardář, předseda ODA
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Pavel Sehnal, který je řazen mezi české miliardáře, se stal předsedou nově obnovené politické strany Občanská demokratická aliance (ODA).

Absolvent Strojní fakulty Českého vysokého učení technického v Praze se zaměřením na přístrojovou, regulační a automatizační techniku Pavel Sehnal své první pracovní zkušenosti získával ve společnostech Tesla Elstroj a Laboratorní přístroje Praha. Poté se stal obchodním ředitelem podniku LAVAT Chotutice.

PAVEL SEHNAL – JAK ODA DĚKUJE NOVÝM ČLENŮM

Mezitím Pavel Sehnal absolvoval řadu finančních kurzů a nastoupil jako makléř do Komerční banky, kde se podílel na zakládání Pražské burzy cenných papírů. Na začátku 90. let 20. století založil vlastní firmu Burzovní společnost pro kapitálový trh a roku 1995 společnost SPGroup, která obchodovala zejména s kontrolními balíky akcií jiných společností.

ROZHOVOR S PAVLEM SEHNALEM ČTETE ZDE>>

V době, kdy se Pavel Sehnal stal předsedou nově obnovené Občanské demokratické aliance, tvořilo SPGroup 56 firem v různých oborech s asi 3500 zaměstnanci. Z portfolia miliardářových společností jmenujme např. Obchodní tiskárny Kolín, realitní kancelář AAA Byty, Elektroporcelán Louny, veletržní areál PVA Expo v pražských Letňanech či Aquapalace Resort Praha s aquaparkem a hotelem v Čestlicích.

Do politiky se Pavel Sehnal rozhodl vstoupit, jak řekl, aby zúročil své zkušenosti z podnikání. "Nazrál čas, abych tyto zkušenosti využil i ve prospěch ostatních občanů naší země. To je hlavní důvod, proč jsem se rozhodl k obnovení značky Občanská demokratická aliance,“ uvedl. ODA míří do parmantních voleb 2017. Jejím kandidátem na prezidenta do voleb 2018 se stal ekonom Vratislav Kulhánek

Pavel Sehnal je iniciátorem a hlavním donátorem projektu Národního notového archivu, jehož cílem je uchovat pro budoucí generace tvorbu českých skladatelů, textařů i aranžérů všech hudebních žánrů, forem i historických období, a to s bohatými metadaty.

O PAVLU SEHNALOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi záliby Pavla Sehnala patří sport, v létě cyklistika a jachting, v zimě ultramaratóny na běžkách. Roku 2015 na šesti závodech nasbíral nejvíce bodů a stal se nejlepším jachtařem Česka. Podnikatelovou vášní je hudba, hraje na několik hudebních nástrojů, zejména na kytaru.

Pavel Sehnal je otcem syna a dcery. Oba jsou již dospělí a mají své vlastní firmy.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Boj o Prahu: Město na MHD zdarma vydělá. Hloupost, stavme raději školky Boj o Prahu: Město na MHD zdarma vydělá. Hloupost, stavme raději školky Hodinové kolony ve městě a naštvaní Středočeši, kteří nemají kde zaparkovat. To bylo hlavní téma pře... číst článek
Saudek chce křeslo Krnáčové. Do boje o Prahu jdou i Babišův milionář, cirkusáci a gynekolog Saudek chce křeslo Krnáčové. Do boje o Prahu jdou i Babišův milionář, cirkusáci a gynekolog Na vedení hlavního města se chce letos podílet 29 uskupení. Oproti volbám v roce 2014 je to o dvě mé... číst článek
Drahoše stála kampaň 50 milionů, Horáčka 39 a Topolánka 18. Kolik dali ze svého? Drahoše stála kampaň 50 milionů, Horáčka 39 a Topolánka 18. Kolik dali ze svého? Prezidentská volební kampaň Mirka Topolánka stála asi 18,1 milionu korun. Sám bývalý premiér do ní i... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Talia Balsam
Talia Balsam
zobrazit profil Zuzana Kolářová
Zuzana Kolářová
zobrazit profil Marika Šoposká
Marika Šoposká
zobrazit profil Vojtěch Mozík
Vojtěch Mozík
zobrazit profil Lucie Benešová
Lucie Benešová
zobrazit profil Tiffany Trump
Tiffany Trump
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Petr Hubáček
Petr Hubáček