Jakub Olbert

Jakub Olbert

Datum narození: 20. 12. 1972
Místo narození: Praha
Profese: 1. předseda hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES, podnikatel
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jakub Olbert se v březnu 2021 stal předsedou hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Do parlamentních voleb 2021 vykročil jako jeho celostátní lídr a jednička pražské kandidátky.

Po Gymnáziu Jana Keplera Jakub Olbert studoval VŠE. Po vojně dělal kulisáka ve Státní opeře Praha  a poté šéfa realizace u nadnárodní firmy.

Olbertova firma rozsvěcí vánoční strom

V roce 1996 Jakub Olbert založil společnost S.O.S. - DEKORACE, a to nejen v Česku, ale posléze i pobočky na Slovensku a v Rusku. Jeho firmy realizují projekty, jako jsou scénografie, vánoční dekorace, reklamy či interiéry. Pochlubit se mohou třeba výběhy slonů a hrochů v Zoo Praha. Od roku 2008 firma rozsvěcuje vánoční strom na pražském Staroměstském náměstí.

V roce 2001 se Jakub Olbert stal majitelem sportovního areálu a restaurace Šeberák v pražských Kunraticích. Podporuje sportovní kluby, dětské domovy a handicapované děti.

Olbert přes zákaz otevřel restauraci

S někdejším poslancem ODS Jiřím Janečkem Jakub Olbert v březnu 2021 založil hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES jako odpor proti protiprávním nařízením vlády v rámci koronavirové epidemie, když jako první přes zákaz otevřeli restauraci a zjistili, že demonstracemi po ulicích bitvu nevyhrají. Cílem hnutí je zejména ochrana práv a svobod a návrat země ke svobodnému životu.

Do parlamentních voleb 2021 Jakub Olbert vkročil jako celostní lídr hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES a jednička jeho pražské kandidátní listiny.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Macura
Tomáš Macura
zobrazit profil Milan Daďourek
Milan Daďourek
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa
zobrazit profil František Talíř
František Talíř
zobrazit profil Zdeněk Podal
Zdeněk Podal
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Karel Karika
Karel Karika