Aleš Chmelař | Celebwiki.cz
Aleš Chmelař

Aleš Chmelař

Datum narození: 11. 9. 1987
Místo narození: Brno
Profese: ekonom, státní tajemník pro evropské záležitosti Úřadu vlády ČR
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ekonom Aleš Chmelař, člen ČSSD, se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti Úřadu vlády České republiky.

Po bakalářském oboru hospodářská a politická transformace a evropská integrace postkomunistických zemí na Sciences Po Paris Aleš Chmelař absolvoval magisterský obor specializovaný na hospodářskou a měnovou politiku EU a HMU na London School of Economics.

ALEŠ CHMELAŘ: ČESKO POLEPNICÍ EVROPY?!

Aleš Chmelař pracoval mj. jako výzkumný pracovník v oblasti finančních trhů v Centru pro studium evropský politik (CEPS), působil jako hlavní evropský analytik Úřadu vlády ČR, následně byl ředitelem Odboru koordinace hospodářských politik EU. V červnu 2017 se stal státním tajemník pro evropské záležitosti.

Specializuje se na evropskou hospodářskou a finanční politiku, transformaci postkomunistických zemí a průmyslové strategie středoevropského prostoru. Aleš Chmelař, člen ČSSD, pravidelně publikuje v odborných časopisech i mainstreamových médiích.

Roku 2014 se Aleš Chmelař stal členem správní rady obecně prospěšné společnosti Fórum 50 % a o dva roky později zasedl ještě ve správní radě Nadace Masarykovy demokratické akademie.

O ALEŠI CHMELAŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Aleš Chmelař je ženatý. S manželkou Janou Maláčovou má syna.

 

Články o celebritě

Čekáme miminko, prozradil poslanec ODS. Synové potěšili Maláčovou i vdovce Výborného Čekáme miminko, prozradil poslanec ODS. Synové potěšili Maláčovou i vdovce Výborného Tradiční prvomájová politická setkání se nekonala, řada zákonodárců tráví prodloužený prvomájový vík... číst článek
VIP hříšníci: Mynářova zabijačka, Zemanova „hostina“, Nejedlého přešlapy a škraloupy ministrů VIP hříšníci: Mynářova zabijačka, Zemanova „hostina“, Nejedlého přešlapy a škraloupy ministrů Dodržovat protikoronavirová vládní opatření se ukazuje jako náročná disciplína i pro ty, kteří je sc... číst článek
Maláčová s manželem zaplatili pokutu 10 tisíc. Proti vlně propouštění tasí desítky miliard Maláčová s manželem zaplatili pokutu 10 tisíc. Proti vlně propouštění tasí desítky miliard S manželem přiznala prohřešek se sundanými rouškami a oba poslali 10 tisíc na pomoc českým seniorům.... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř
zobrazit profil Daniel Vajčner
Daniel Vajčner
zobrazit profil Ondřej Koptík
Ondřej Koptík
zobrazit profil Marek Hilšer
Marek Hilšer
zobrazit profil Melissa Rauch
Melissa Rauch
zobrazit profil Kristýna Liška Boková
Kristýna Liška Boková
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Jaro Slávik
Jaro Slávik