Aleš Chmelař | Celebwiki.cz
Aleš Chmelař

Aleš Chmelař

Datum narození: 11.9.1987
Místo narození: Brno
Profese: ekonom, státní tajemník pro evropské záležitosti Úřadu vlády ČR
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ekonom Aleš Chmelař, člen ČSSD, se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti Úřadu vlády České republiky.

Po bakalářském oboru hospodářská a politická transformace a evropská integrace postkomunistických zemí na Sciences Po Paris Aleš Chmelař absolvoval magisterský obor specializovaný na hospodářskou a měnovou politiku EU a HMU na London School of Economics.

ALEŠ CHMELAŘ: ČESKO POLEPNICÍ EVROPY?!

Aleš Chmelař pracoval mj. jako výzkumný pracovník v oblasti finančních trhů v Centru pro studium evropský politik (CEPS), působil jako hlavní evropský analytik Úřadu vlády ČR, následně byl ředitelem Odboru koordinace hospodářských politik EU. V červnu 2017 se stal státním tajemník pro evropské záležitosti.

Specializuje se na evropskou hospodářskou a finanční politiku, transformaci postkomunistických zemí a průmyslové strategie středoevropského prostoru. Aleš Chmelař, člen ČSSD, pravidelně publikuje v odborných časopisech i mainstreamových médiích.

Roku 2014 se Aleš Chmelař stal členem správní rady obecně prospěšné společnosti Fórum 50 % a o dva roky později zasedl ještě ve správní radě Nadace Masarykovy demokratické akademie.

O ALEŠI CHMELAŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Aleš Chmelař je ženatý. S manželkou Janou Maláčovou má syna.

 

Články o celebritě

Mayová jede „hasit“ požár. Tři dny před brexitem ale sama nemá jasný plán Mayová jede „hasit“ požár. Tři dny před brexitem ale sama nemá jasný plán Tři dny před hrozícím neřízeným odchodem Británie z Evropské unie vyráží premiérka Theresa Mayová… číst článek
Maláčová o politickém manželství: Žárlivost jde stranou, manžel vyšší ambice (zatím) nemá Maláčová o politickém manželství: Žárlivost jde stranou, manžel vyšší ambice (zatím) nemá Jsou v podstatě chráněným druhem. V české kotlině snad neexistuje politické manželství, kde by on… číst článek
Maláčová o soukromí: Manžel ji sbalil, potkali se v Bruselu. Dalšímu dítěti se nebrání Maláčová o soukromí: Manžel ji sbalil, potkali se v Bruselu. Dalšímu dítěti se nebrání Je to jedno z mála politických manželství. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD, 37) si vzala před pár… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Jan Šindelář
Jan Šindelář
zobrazit profil Kevin  Costner
Kevin Costner
zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Predrag Bjelac
Predrag Bjelac
zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda