Aleš Chmelař | Celebwiki.cz
Aleš Chmelař

Aleš Chmelař

Datum narození: 11.9.1987
Místo narození: Brno
Profese: ekonom, státní tajemník pro evropské záležitosti Úřadu vlády ČR
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ekonom Aleš Chmelař, člen ČSSD, se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti Úřadu vlády České republiky.

Po bakalářském oboru hospodářská a politická transformace a evropská integrace postkomunistických zemí na Sciences Po Paris Aleš Chmelař absolvoval magisterský obor specializovaný na hospodářskou a měnovou politiku EU a HMU na London School of Economics.

ALEŠ CHMELAŘ: ČESKO POLEPNICÍ EVROPY?!

Aleš Chmelař pracoval mj. jako výzkumný pracovník v oblasti finančních trhů v Centru pro studium evropský politik (CEPS), působil jako hlavní evropský analytik Úřadu vlády ČR, následně byl ředitelem Odboru koordinace hospodářských politik EU. V červnu 2017 se stal státním tajemník pro evropské záležitosti.

Specializuje se na evropskou hospodářskou a finanční politiku, transformaci postkomunistických zemí a průmyslové strategie středoevropského prostoru. Aleš Chmelař, člen ČSSD, pravidelně publikuje v odborných časopisech i mainstreamových médiích.

Roku 2014 se Aleš Chmelař stal členem správní rady obecně prospěšné společnosti Fórum 50 % a o dva roky později zasedl ještě ve správní radě Nadace Masarykovy demokratické akademie.

O ALEŠI CHMELAŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Aleš Chmelař je ženatý. S manželkou Janou Maláčovou má syna.

 

Články o celebritě

Zeman zpíval a tančil s Ivanou, Babišová ho odmítla. Na plese tleskali Munzarovi Zeman zpíval a tančil s Ivanou, Babišová ho odmítla. Na plese tleskali Munzarovi Prezident Zeman v úvodu plesu krátce zazpíval a provedl po parketě manželku Ivanu, zároveň prozradil,… číst článek
Ministři odtajnili, jak stíhají Vánoce. U koho naděluje Ježíšek a kde e-shop? Ministři odtajnili, jak stíhají Vánoce. U koho naděluje Ježíšek a kde e-shop? Dárky pod stromeček stíhají někteří z nich na poslední chvíli, věří ale, že se vše podaří. Řeč je… číst článek
Maláčová potvrdila: Chce do čela ČSSD. A souboj žen s muži ve vedení Maláčová potvrdila: Chce do čela ČSSD. A souboj žen s muži ve vedení Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Maláčová je od svého nástupu do funkce stále výraznější… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ester Ledecká
Ester Ledecká
zobrazit profil Julianne Moore
Julianne Moore
zobrazit profil Eva Josefíková
Eva Josefíková
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Arley Jover
Arley Jover
zobrazit profil Daniela Weissová
Daniela Weissová
zobrazit profil Michal Čapka
Michal Čapka
zobrazit profil Dominik Suchý
Dominik Suchý