Aleš Chmelař

Aleš Chmelař

Datum narození: 11. 9. 1987
Místo narození: Brno
Profese: ekonom, státní tajemník pro evropské záležitosti Úřadu vlády ČR
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ekonom Aleš Chmelař, člen ČSSD, se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti Úřadu vlády České republiky.

Po bakalářském oboru hospodářská a politická transformace a evropská integrace postkomunistických zemí na Sciences Po Paris Aleš Chmelař absolvoval magisterský obor specializovaný na hospodářskou a měnovou politiku EU a HMU na London School of Economics.

ALEŠ CHMELAŘ: ČESKO POLEPNICÍ EVROPY?!

Aleš Chmelař pracoval mj. jako výzkumný pracovník v oblasti finančních trhů v Centru pro studium evropský politik (CEPS), působil jako hlavní evropský analytik Úřadu vlády ČR, následně byl ředitelem Odboru koordinace hospodářských politik EU. V červnu 2017 se stal státním tajemník pro evropské záležitosti.

Specializuje se na evropskou hospodářskou a finanční politiku, transformaci postkomunistických zemí a průmyslové strategie středoevropského prostoru. Aleš Chmelař, člen ČSSD, pravidelně publikuje v odborných časopisech i mainstreamových médiích.

Roku 2014 se Aleš Chmelař stal členem správní rady obecně prospěšné společnosti Fórum 50 % a o dva roky později zasedl ještě ve správní radě Nadace Masarykovy demokratické akademie.

O ALEŠI CHMELAŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Aleš Chmelař je ženatý. S manželkou Janou Maláčovou má syna.

 

Články o celebritě

Děti, zvířata i celebrity: Politici sahají v letní kampani po „těžkých“ kalibrech Děti, zvířata i celebrity: Politici sahají v letní kampani po „těžkých“ kalibrech Zhruba devět týdnů zbývá do voleb a kampaň dostává nový rozměr. Na scénu přicházejí děti politiků, p... číst článek
Lidé polevují v nošení roušek venku. Nepokazme si to, jinak neotevřeme, varuje Arenberger a spol. Lidé polevují v nošení roušek venku. Nepokazme si to, jinak neotevřeme, varuje Arenberger a spol. Lidé bez respirátorů i roušek a někdy i s plechovkou piva v ruce. Tak to vypadá například na pražské... číst článek
Politici za přešlapy platí jako mourovatí. Na kolik se složili Schillerová či Kalousek? Politici za přešlapy platí jako mourovatí. Na kolik se složili Schillerová či Kalousek? Koronavirus si nevybírá. V sítích vládních nařízení uvízli také přední čeští politici, nebo vysocí s... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Hanka Kynychová
Hanka Kynychová
zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová
zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech
zobrazit profil Lolo Ta Bella (Gabriel Jiráčková)
Lolo Ta Bella (Gabriel Jiráčková)
zobrazit profil Alena Schillerová
Alena Schillerová
zobrazit profil Klára Issová
Klára Issová
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin