Aleš Chmelař

Aleš Chmelař

Datum narození: 11. 9. 1987
Místo narození: Brno
Profese: ekonom, státní tajemník pro evropské záležitosti Úřadu vlády ČR
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ekonom Aleš Chmelař, člen ČSSD, se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti Úřadu vlády České republiky.

Po bakalářském oboru hospodářská a politická transformace a evropská integrace postkomunistických zemí na Sciences Po Paris Aleš Chmelař absolvoval magisterský obor specializovaný na hospodářskou a měnovou politiku EU a HMU na London School of Economics.

ALEŠ CHMELAŘ: ČESKO POLEPNICÍ EVROPY?!

Aleš Chmelař pracoval mj. jako výzkumný pracovník v oblasti finančních trhů v Centru pro studium evropský politik (CEPS), působil jako hlavní evropský analytik Úřadu vlády ČR, následně byl ředitelem Odboru koordinace hospodářských politik EU. V červnu 2017 se stal státním tajemník pro evropské záležitosti.

Specializuje se na evropskou hospodářskou a finanční politiku, transformaci postkomunistických zemí a průmyslové strategie středoevropského prostoru. Aleš Chmelař, člen ČSSD, pravidelně publikuje v odborných časopisech i mainstreamových médiích.

Roku 2014 se Aleš Chmelař stal členem správní rady obecně prospěšné společnosti Fórum 50 % a o dva roky později zasedl ještě ve správní radě Nadace Masarykovy demokratické akademie.

O ALEŠI CHMELAŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Aleš Chmelař je ženatý. S manželkou Janou Maláčovou má syna.

 

Články o celebritě

Ministři mlží, jestli půjdou do boje o Sněmovnu. Schovávají se za koronavirus Ministři mlží, jestli půjdou do boje o Sněmovnu. Schovávají se za koronavirus Jen hrstka členů vlády otevřeně přiznává, že chce kandidovat do Poslanecké sněmovny. Volby přitom vy... číst článek
Zabijačka, pivo v zavřené hospodě i Babišova „prominutá“ karanténa. Tihle letos obcházeli covid Zabijačka, pivo v zavřené hospodě i Babišova „prominutá“ karanténa. Tihle letos obcházeli covid Koronavirová nařízení mají platit pro všechny stejně. Někteří politici je ale porušili, jiní obešli ... číst článek
Babiš po „koronaschůzce“ s Němkou: „Bylo to ve velké místnosti.“ Petříček do izolace? Babiš po „koronaschůzce“ s Němkou: „Bylo to ve velké místnosti.“ Petříček do izolace? Koronavirus potrápil evropské diplomaty a lídry. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová opust... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Barbora Hodačová
Barbora Hodačová
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck
zobrazit profil Jana Matulajová
Jana Matulajová
zobrazit profil Hana Pecková
Hana Pecková
zobrazit profil Martin Zaťovič
Martin Zaťovič
zobrazit profil Irena Obermannová
Irena Obermannová
zobrazit profil princ Andrew
princ Andrew