Aleš Chmelař | Celebwiki.cz
Aleš Chmelař

Aleš Chmelař

Datum narození: 11. 9. 1987
Místo narození: Brno
Profese: ekonom, státní tajemník pro evropské záležitosti Úřadu vlády ČR
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ekonom Aleš Chmelař, člen ČSSD, se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti Úřadu vlády České republiky.

Po bakalářském oboru hospodářská a politická transformace a evropská integrace postkomunistických zemí na Sciences Po Paris Aleš Chmelař absolvoval magisterský obor specializovaný na hospodářskou a měnovou politiku EU a HMU na London School of Economics.

ALEŠ CHMELAŘ: ČESKO POLEPNICÍ EVROPY?!

Aleš Chmelař pracoval mj. jako výzkumný pracovník v oblasti finančních trhů v Centru pro studium evropský politik (CEPS), působil jako hlavní evropský analytik Úřadu vlády ČR, následně byl ředitelem Odboru koordinace hospodářských politik EU. V červnu 2017 se stal státním tajemník pro evropské záležitosti.

Specializuje se na evropskou hospodářskou a finanční politiku, transformaci postkomunistických zemí a průmyslové strategie středoevropského prostoru. Aleš Chmelař, člen ČSSD, pravidelně publikuje v odborných časopisech i mainstreamových médiích.

Roku 2014 se Aleš Chmelař stal členem správní rady obecně prospěšné společnosti Fórum 50 % a o dva roky později zasedl ještě ve správní radě Nadace Masarykovy demokratické akademie.

O ALEŠI CHMELAŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Aleš Chmelař je ženatý. S manželkou Janou Maláčovou má syna.

 

Články o celebritě

Maláčová s manželem zaplatili pokutu 10 tisíc. Proti vlně propouštění tasí desítky miliard Maláčová s manželem zaplatili pokutu 10 tisíc. Proti vlně propouštění tasí desítky miliard S manželem přiznala prohřešek se sundanými rouškami a oba poslali 10 tisíc na pomoc českým seniorům.... číst článek
Hamáček a Maláčová platili 10 tisíc za sundané roušky. Babiš řekl, proč odmítl test Hamáček a Maláčová platili 10 tisíc za sundané roušky. Babiš řekl, proč odmítl test Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), opět jak jinak než v červeném svetru, přiznal vlastní pochybení -... číst článek
Maláčová: Pusa synovi v těžkých časech. A osamělý Babiš i Petříčkovo poděkování ženě Maláčová: Pusa synovi v těžkých časech. A osamělý Babiš i Petříčkovo poděkování ženě Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) upozorňuje, že každá nemoc člověka do jisté míry zastaví  – a u koro... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis
zobrazit profil Ksenia Rappaport
Ksenia Rappaport
zobrazit profil Jiří Prskavec
Jiří Prskavec
zobrazit profil Veronika Fasterová
Veronika Fasterová
zobrazit profil Alan Bastien
Alan Bastien
zobrazit profil Justin Bieber
Justin Bieber
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Sandra (roz. Sandra Lauer)
Sandra (roz. Sandra Lauer)