Lukáš Kovanda

Datum narození: 27. 9. 1980
Místo narození: Praha
Profese: ekonom, novinář, spisovatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Lukáš Kovanda proslul svými odbornými texty a vyjádřeními pro různá média. Stal se též spolupracovníkem společnosti Czech News Center, zejména časopisu Reflex.

Absolvoval demografii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a ekonomii na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd UK. Doktorát Lukáš Kovanda získal na Národohospodářské fakultě Vysoké škole ekonomické v Praze. Má za sebou studijní pobyty či stáže v USA, Itálii, na Novém Zélandu a v Japonsku.

LUKÁŠ KOVANDA NA REFLEX.CZ

Spolupráci s médii Lukáš Kovanda navázal roku 2007. Nejprve pracoval pro časopis Týden, poté šéfoval týdeník Profit. Psal také pro Lidové noviny. Stal se též stálým spolupracovníkem společnosti Czech News Center.

Kovanda byl propagátorem kryptoměn

Jeho odborná vyjádření zaznívají jak z rozhlasu, tak z několika televizních stanic. Neblaze Lukáš Kovanda proslul před parlamentními volbami 2021, a to šířením dezinformací o programu koalice Pirátů a STAN.

Jeden z prvních propagátorů bitcoinu a kryptoměn v ČR Lukáš Kovanda mj. byl v letech 2010 až 2013 ředitelem think-tanku Prague Twenty, posléze se stal členem jeho správní rady. Roku 2014 začal působit jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a krátce nato se stal členem Katedry ekonomie a managementu na vysoké škole CEVRO Institut, kde přednáší kurz Pop-ekonomie.

Lukáš Kovanda pracuje pro OSN

Kromě toho Lukáš Kovanda působí jako hlavní ekonom Trinity Bank, seniorní socio-ekonomický analytik při OSN (v rámci Rozvojového programu OSN) a stal se členem Národní ekonomické rady vlády. Stál u zrodu Institutu ekonomického vzdělávání.

O LUKÁŠI KOVANDOVI ČTĚTE ZDE>

Lukáš Kovanda je autorem či spoluautorem řady publikací. Jmenujme např. Fotovoltaika a růst cen elektřiny (2010), Česko-americké vztahy: jak dál? (2015) nebo Masová imigrace: Záchrana, nebo zkáza Evropy? (2016).

 

Články o celebritě

Experti o Fialovu projevu: Mazání medu a spoléhání na vánoční atmosféru. Zdražování neskončí Experti o Fialovu projevu: Mazání medu a spoléhání na vánoční atmosféru. Zdražování neskončí Je opravdu Česko z nejhoršího venku? Zatímco ve vánočním projevu premiéra Petra Fialy (59, ODS) zazn... číst článek
Míra inflace sice v EU klesla, ale... Česko je nejhorší! Opozice zuří, Fiala vytáhl odborníky Míra inflace sice v EU klesla, ale... Česko je nejhorší! Opozice zuří, Fiala vytáhl odborníky Míra inflace v zemích Evropské unie v listopadu klesla o půl procentního bodu na 3,1 procenta a je n... číst článek
Předvánoční výdaje Čechů: Jak se letos změnily ceny kaprů či stromků? A co cukroví? Předvánoční výdaje Čechů: Jak se letos změnily ceny kaprů či stromků? A co cukroví? Vánoce se nezadržitelně blíží a s nimi přicházejí i tradiční starosti. Jaké jsou letošní ceny stromk... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Franci Litsingi
Franci Litsingi
zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Theodora Remundová
Theodora Remundová
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Pavel Pustějovský
Pavel Pustějovský
zobrazit profil Jelena Mašínová
Jelena Mašínová
zobrazit profil Tomáš Koubek
Tomáš Koubek