Vladimír Pikora

Vladimír Pikora

Datum narození: 3. 8. 1977
Místo narození: Praha
Profese: analytik finančních trhů, makroekonom, publicista, spisovatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Vladimír Pikora se podobně jako jeho manželka Markéta Šichtařová stal uznávaným ekonomem. Pravidelně spolupracuje s médii, mj. s časopisem Reflex.

Absolvoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, na níž získal i doktorát. Kariéru Vladimír Pikora zahájil roku 2000 ve Volksbank CZ.

VLADIMÍR PIKORA NA REFLEX.CZ

V roce 2006 Vladimír Pikora se svou manželkou Markétou Šichtařovou založil poradenskou společnost Next Finance, v níž byl do roku 2021 hlavním ekonomem, jednatelem a společníkem. Téhož roku v dubnu zahájila činnost jeho společnost Pikora Invest, jejímž se stal nejen jediným jednatelem, ale i vlastníkem.

Vladimír Pikora přednáší a píše knihy

Kromě své firmy Vladimír Pikora publikuje v odborných periodikách, přednáší a vyučuje na základních školách. Se svou manželkou napsal několik publikací. Jmenujme např. Jak nepřijít o peníze aneb průvodce v dobách bouřlivých (2020) či Do důchodu s plnou kapsou aneb poodhalená budoucnost (2021).

Spolupracuje s médii, mj. se společností Czech News Center - jeho ekonomické komentáře pravidelně vycházejí v časopise Reflex. Jedno volební období byl Vladimír Pikora členem vedení České společnosti ekonomické.

O VLADIMÍRU PIKOROVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Markétou ŠichtařovouVladimír Pikora sedm dětí.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Václav  Pačes
Václav Pačes
zobrazit profil Zdeněk Macura
Zdeněk Macura
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma
zobrazit profil Anna  Bendová
Anna Bendová
zobrazit profil Ondřej Novotný
Ondřej Novotný
zobrazit profil Roman Sklenák
Roman Sklenák
zobrazit profil José Mourinho
José Mourinho
zobrazit profil Jan Farský
Jan Farský