Vladimír Pikora

Vladimír Pikora

Datum narození: 3. 8. 1977
Místo narození: Praha
Profese: analytik finančních trhů, makroekonom, publicista, spisovatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Vladimír Pikora se podobně jako jeho manželka Markéta Šichtařová stal uznávaným ekonomem. Pravidelně spolupracuje s médii, mj. s časopisem Reflex.

Absolvoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, na níž získal i doktorát. Kariéru Vladimír Pikora zahájil roku 2000 ve Volksbank CZ.

VLADIMÍR PIKORA NA REFLEX.CZ

V roce 2006 Vladimír Pikora se svou manželkou Markétou Šichtařovou založil poradenskou společnost Next Finance, v níž byl do roku 2021 hlavním ekonomem, jednatelem a společníkem. Téhož roku v dubnu zahájila činnost jeho společnost Pikora Invest, jejímž se stal nejen jediným jednatelem, ale i vlastníkem.

Vladimír Pikora přednáší a píše knihy

Kromě své firmy Vladimír Pikora publikuje v odborných periodikách, přednáší a vyučuje na základních školách. Se svou manželkou napsal několik publikací. Jmenujme např. Jak nepřijít o peníze aneb průvodce v dobách bouřlivých (2020) či Do důchodu s plnou kapsou aneb poodhalená budoucnost (2021).

Spolupracuje s médii, mj. se společností Czech News Center - jeho ekonomické komentáře pravidelně vycházejí v časopise Reflex. Jedno volební období byl Vladimír Pikora členem vedení České společnosti ekonomické.

O VLADIMÍRU PIKOROVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Markétou ŠichtařovouVladimír Pikora sedm dětí.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil José Romera
José Romera
zobrazit profil Martin Ručinský
Martin Ručinský
zobrazit profil Petra Hynčicová
Petra Hynčicová
zobrazit profil Lucie Pernetová
Lucie Pernetová
zobrazit profil Pavel Soukup
Pavel Soukup
zobrazit profil Vladivojna La Chia
Vladivojna La Chia
zobrazit profil Felix Holzmann
Felix Holzmann