Pavel Havlíček

Profese: analytik AMO, expert na východní Evropu

Související celebrity

Životopis

Pavel Havlíček, koordinátorem výzkumu MapInfluenCE na Rusko, se v roce 2016 stal analytikem Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) v Praze.

Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Posléze se Pavel Havlíček zúčastnil studijního programu Erasmus na University of Kent ve Velké Británii.

Dále Pavel Havlíček absolvoval mj. dvouleté studium mezinárodního magisterského programu Erasmus Mundus v oboru Russian, Central and East European Studies na University of Glasgow v kombinaci s Evropskými studii na Jagelonské univerzitě v polském Krakově nebo stáže v Evropském parlamentu.

Havlíček zkoumá také dezinformace

S AMO, kde se zaměřuje na východní Evropu, zejména Ukrajinu, Rusko a Východní partnerství, Pavel Havlíček začal spolupracovat v květnu 2016. Zabývá se také otázkami strategické komunikace a dezinformací stejně jako demokratizace a podpory občanské společnosti.

V letech 2019 a 2020 Pavel Havlíček pracoval na výzkumném projektu na podporu občanské společnosti ze strany EU s Fondem George Marshalla (Rethink.CEE).

V roce 2020 byl Pavel Havlíček spolupracovníkem Center for European Policy Analysis (CEPA) v rámci transatlantického programu Jamese S. Dentona.

V květnu 2020 se Pavel Havlíček na dva roky stal členem Správní rady Fóra občanské společnosti EU-Rusko.

Pavel Havlíček je člen TOP 09

Pavel Havlíček pravidelně píše pro HN.cz, Info.cz, Denik N, Respekt, Deník Referendum, Euractive, EUObserver, Visegrad Insight či Blog German Marshall Fund of the United States.

Mezi koníčka Pavla Havlíčka patří skauting, práci s mladými lidmi, pobyt v přírodě, turistiku a sport.

V února 2022 Pavel Havlíček vstoupil do TOP 09.

O PAVLU HAVLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Havlíček je ženatý.

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Štefan Margita
Štefan Margita
zobrazit profil Olga Schoberová
Olga Schoberová
zobrazit profil Kateřina  Krňanská
Kateřina Krňanská
zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Denis Šafařík
Denis Šafařík
zobrazit profil Petr Čadek
Petr Čadek
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner