Marek Ženíšek | Celebwiki.cz

Marek Ženíšek

Datum narození: 26. 11. 1978
Místo narození: Plzeň
Profese: politik TOP 09, politolog, pedagog
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik, politolog a pedagog Marek Ženíšek, který roku 2013 získal poslanecký mandát, se v parlamentních volbách 2017 stal opět lídrem TOP 09 v Plzeňském kraji.

Plzeňský rodák Marek Ženíšek vystudoval Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a Fakultu sociálních věd UK v Praze. Jako politolog a pedagog se zabývá politikou z akademické i praktické stránky. Je expertem TOP 09 na zahraniční politiku a přednáší na Filozofické fakultě Západočeské univerzity.

Do politiky Marek Ženíšek vstoupil v roce 2006, kdy se stal zastupitelem ve třetím městském obvodu města Plzeň. Roku 2009 byl členem Přípravného výboru TOP 09. V té době působil na ministerstvu spravedlnosti jako náměstek pro mezinárodní vztahy.

O MARKU ŽENÍŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Od začátku roku 2012 Marek Ženíšek zastával post 1. náměstka ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Stál u zrodu projektu Reformy psychiatrie v ČR. V souvislosti s nástupem vlády Jiřího Rusnoka k 1. srpnu 2013 na funkci rezignoval, protože si dle svých slov neuměl představit, že by na ministerstvu dále pokračoval, jelikož byl i místopředsedou TOP 09.

Ve volbách 2013 Marek Ženíšek kandidoval v Plzeňském kraji z pozice lídra TOP 09 a byl zvolen poslancem. Jako číslo jedna jej strana vyslala také do voleb 2017.

Marek Ženíšek je ženatý a má syna. Mezi jeho zájmy patří četba, sport a cestování.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Kdo se „upíchl“ ve Sněmovně a za kolik? Asistentem jsou primátor Hřib i exposlanci Kdo se „upíchl“ ve Sněmovně a za kolik? Asistentem jsou primátor Hřib i exposlanci Za dva tisíce korun měsíčně a na minimální úvazek pracuje budoucí primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti... číst článek
Neziskovky jako „pijavice“? Vláda jim chce sebrat miliardy, v TOP 09 mají zastání Neziskovky jako „pijavice“? Vláda jim chce sebrat miliardy, v TOP 09 mají zastání Pro jednoho jsou až sprostým slovem, pro jiného pomocí tam, kam stát jít nemůže nebo nechce. Řeč je ... číst článek
„Házeli nám bomby na hlavy, ambasáda to neřešila.“ Čeští Syřané se zlobí „Házeli nám bomby na hlavy, ambasáda to neřešila.“ Čeští Syřané se zlobí Kritika české ambasády v syrském Damašku už nezaznívá jen od některých politiků. Připojili se k ní t... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Robin Povšík
Robin Povšík
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina
zobrazit profil Martin Havel
Martin Havel
zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Evžen Tošenovský
Evžen Tošenovský