Marek Ženíšek

Marek Ženíšek

Datum narození: 26. 11. 1978
Místo narození: Plzeň
Profese: politik TOP 09, politolog, pedagog
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik, politolog a pedagog Marek Ženíšek, který roku 2013 získal poslanecký mandát, jej v parlamentních volbách 2021 opět obhájil.

Plzeňský rodák Marek Ženíšek vystudoval Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a Fakultu sociálních věd UK v Praze. Jako politolog a pedagog se zabývá politikou z akademické i praktické stránky. Je expertem TOP 09 na zahraniční politiku a přednáší na Filozofické fakultě Západočeské univerzity.

Do politiky Marek Ženíšek vstoupil v roce 2006, kdy se stal zastupitelem ve třetím městském obvodu města Plzeň. Roku 2009 byl členem Přípravného výboru TOP 09. V té době působil na ministerstvu spravedlnosti jako náměstek pro mezinárodní vztahy.

O MARKU ŽENÍŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Od začátku roku 2012 Marek Ženíšek zastával post 1. náměstka ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Stál u zrodu projektu Reformy psychiatrie v ČR. V souvislosti s nástupem vlády Jiřího Rusnoka k 1. srpnu 2013 na funkci rezignoval, protože si dle svých slov neuměl představit, že by na ministerstvu dále pokračoval, jelikož byl i místopředsedou TOP 09.

Ve volbách 2013 Marek Ženíšek kandidoval v Plzeňském kraji z pozice lídra TOP 09 a byl zvolen poslancem. V letech 2017 a 2021 mandát obhájil.

Marek Ženíšek je ženatý a má syna. Mezi jeho zájmy patří četba, sport a cestování.

 

 

 

Články o celebritě

Česko zřejmě dodalo na Ukrajinu starší tanky. Černochová i armáda mlží Česko zřejmě dodalo na Ukrajinu starší tanky. Černochová i armáda mlží Česká republika poslala na Ukrajinu více než desítku modernizovaných tanků sovětské výroby T-72M, na... číst článek
České reakce na Putina: Akt agrese, míní Fiala. Snaha o obnovu SSSR, varují další České reakce na Putina: Akt agrese, míní Fiala. Snaha o obnovu SSSR, varují další Premiér Petr Fiala (ODS) uvedl, že ČR stojí za svobodnou a nezávislou Ukrajinou. Podle předsedy vlád... číst článek
Zeman přál „čínským přátelům“. A ke skartaci a ruské agresi mlčí, schytal to prezident Zeman přál „čínským přátelům“. A ke skartaci a ruské agresi mlčí, schytal to prezident S prvním únorem začíná čínský nový rok a rok tygra. Takzvané Svátky jara jsou nejvýznamnější místní ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Petr Letocha
Petr Letocha
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš
zobrazit profil Laura Janáčková
Laura Janáčková
zobrazit profil Otakar Ruml
Otakar Ruml
zobrazit profil Klára Dostálová
Klára Dostálová