Marek Ženíšek

Marek Ženíšek

Datum narození: 26. 11. 1978
Místo narození: Plzeň
Profese: politik TOP 09, politolog, pedagog
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik, politolog a pedagog Marek Ženíšek, který roku 2013 získal poslanecký mandát, se v parlamentních volbách 2017 stal opět lídrem TOP 09 v Plzeňském kraji.

Plzeňský rodák Marek Ženíšek vystudoval Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a Fakultu sociálních věd UK v Praze. Jako politolog a pedagog se zabývá politikou z akademické i praktické stránky. Je expertem TOP 09 na zahraniční politiku a přednáší na Filozofické fakultě Západočeské univerzity.

Do politiky Marek Ženíšek vstoupil v roce 2006, kdy se stal zastupitelem ve třetím městském obvodu města Plzeň. Roku 2009 byl členem Přípravného výboru TOP 09. V té době působil na ministerstvu spravedlnosti jako náměstek pro mezinárodní vztahy.

O MARKU ŽENÍŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Od začátku roku 2012 Marek Ženíšek zastával post 1. náměstka ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Stál u zrodu projektu Reformy psychiatrie v ČR. V souvislosti s nástupem vlády Jiřího Rusnoka k 1. srpnu 2013 na funkci rezignoval, protože si dle svých slov neuměl představit, že by na ministerstvu dále pokračoval, jelikož byl i místopředsedou TOP 09.

Ve volbách 2013 Marek Ženíšek kandidoval v Plzeňském kraji z pozice lídra TOP 09 a byl zvolen poslancem. Jako číslo jedna jej strana vyslala také do voleb 2017.

Marek Ženíšek je ženatý a má syna. Mezi jeho zájmy patří četba, sport a cestování.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Babiš chválí Zemanovu výzvu k očkování. Kalousek zmínil sondu o mindrácích a pomstychtivost Babiš chválí Zemanovu výzvu k očkování. Kalousek zmínil sondu o mindrácích a pomstychtivost Už poosmé prezident Miloš Zeman pronesl své vánoční poselství. Ze zámku v Lánech promluvil k národu ... číst článek
Kalouskovi muži, hrozba pro Pekarovou a zkažené narozeniny Pospíšila. TOP 09 se po sněmu nadechuje Kalouskovi muži, hrozba pro Pekarovou a zkažené narozeniny Pospíšila. TOP 09 se po sněmu nadechuje I když se mohlo zdát, že Miroslav Kalousek na víkendovém volebním sněmu TOP 09 prohrál na plné čáře,... číst článek
Babiše hřeje pochvala od Vivien. Po projevu v OSN to ale schytal za „ufňukanost“ Babiše hřeje pochvala od Vivien. Po projevu v OSN to ale schytal za „ufňukanost“ Andrej Babiš (ANO) si pochvaluje, jak se mu povedl projev na Valném shromáždění OSN. Prozradil, že a... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Luboš Peterka
Luboš Peterka
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Karel Kratochvíle
Karel Kratochvíle
zobrazit profil Jan Stráský
Jan Stráský
zobrazit profil Ivana Mádlová
Ivana Mádlová
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská