Marek Ženíšek

Marek Ženíšek

Datum narození: 26. 11. 1978
Místo narození: Plzeň
Profese: politik TOP 09, politolog, pedagog
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik, politolog a pedagog Marek Ženíšek, který roku 2013 získal poslanecký mandát, jej v parlamentních volbách 2021 opět obhájil.

Plzeňský rodák Marek Ženíšek vystudoval Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a Fakultu sociálních věd UK v Praze. Jako politolog a pedagog se zabývá politikou z akademické i praktické stránky. Je expertem TOP 09 na zahraniční politiku a přednáší na Filozofické fakultě Západočeské univerzity.

Do politiky Marek Ženíšek vstoupil v roce 2006, kdy se stal zastupitelem ve třetím městském obvodu města Plzeň. Roku 2009 byl členem Přípravného výboru TOP 09. V té době působil na ministerstvu spravedlnosti jako náměstek pro mezinárodní vztahy.

O MARKU ŽENÍŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Od začátku roku 2012 Marek Ženíšek zastával post 1. náměstka ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Stál u zrodu projektu Reformy psychiatrie v ČR. V souvislosti s nástupem vlády Jiřího Rusnoka k 1. srpnu 2013 na funkci rezignoval, protože si dle svých slov neuměl představit, že by na ministerstvu dále pokračoval, jelikož byl i místopředsedou TOP 09.

Ve volbách 2013 Marek Ženíšek kandidoval v Plzeňském kraji z pozice lídra TOP 09 a byl zvolen poslancem. V letech 2017 a 2021 mandát obhájil.

Marek Ženíšek je ženatý a má syna. Mezi jeho zájmy patří četba, sport a cestování.

 

 

 

Články o celebritě

Finsko míří do NATO Putinovi navzdory, tleskají i Češi! Pekarová: Oslabí to diktátora Putina Finsko míří do NATO Putinovi navzdory, tleskají i Češi! Pekarová: Oslabí to diktátora Putina Finský prezident Sauli Niinistö a ministerská předsedkyně Sanna Marinová dnes oznámili, že podporují... číst článek
Další česká mise na Ukrajinu: Vyrazil tam vlakem šéf sněmovního zahraničního výboru Ženíšek! Další česká mise na Ukrajinu: Vyrazil tam vlakem šéf sněmovního zahraničního výboru Ženíšek! Po premiérovi Petru Fialovi (ODS) a senátní delegaci v čele s předsedou horní komory Milošem Vystrči... číst článek
Putin vypnul Polsku a Bulharsku kohoutky s plynem. Porušení smlouvy, zuří sousedé Putin vypnul Polsku a Bulharsku kohoutky s plynem. Porušení smlouvy, zuří sousedé Ruská plynárenská společnost Gazprom zcela zastavila dodávky plynu do Polska a Bulharska. Své rozhod... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Kortyš
Michal Kortyš
zobrazit profil Adéla Šípová
Adéla Šípová
zobrazit profil Pavel Telička
Pavel Telička
zobrazit profil Jaroslav Zedník
Jaroslav Zedník
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Josef Cogan
Josef Cogan