Marek Ženíšek | Celebwiki.cz

Marek Ženíšek

Datum narození: 26.11.1978
Místo narození:  Plzeň
Profese: politik TOP 09, politolog, pedagog
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik, politolog a pedagog Marek Ženíšek, který roku 2013 získal poslanecký mandát, se v parlamentních volbách 2017 stal opět lídrem TOP 09 v Plzeňském kraji.

Plzeňský rodák Marek Ženíšek vystudoval Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a Fakultu sociálních věd UK v Praze. Jako politolog a pedagog se zabývá politikou z akademické i praktické stránky. Je expertem TOP 09 na zahraniční politiku a přednáší na Filozofické fakultě Západočeské univerzity.

Do politiky Marek Ženíšek vstoupil v roce 2006, kdy se stal zastupitelem ve třetím městském obvodu města Plzeň. Roku 2009 byl členem Přípravného výboru TOP 09. V té době působil na ministerstvu spravedlnosti jako náměstek pro mezinárodní vztahy.

O MARKU ŽENÍŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Od začátku roku 2012 Marek Ženíšek zastával post 1. náměstka ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Stál u zrodu projektu Reformy psychiatrie v ČR. V souvislosti s nástupem vlády Jiřího Rusnoka k 1. srpnu 2013 na funkci rezignoval, protože si dle svých slov neuměl představit, že by na ministerstvu dále pokračoval, jelikož byl i místopředsedou TOP 09.

Ve volbách 2013 Marek Ženíšek kandidoval v Plzeňském kraji z pozice lídra TOP 09 a byl zvolen poslancem. Jako číslo jedna jej strana vyslala také do voleb 2017.

Marek Ženíšek je ženatý a má syna. Mezi jeho zájmy patří četba, sport a cestování.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

„Házeli nám bomby na hlavy, ambasáda to neřešila.“ Čeští Syřané se zlobí „Házeli nám bomby na hlavy, ambasáda to neřešila.“ Čeští Syřané se zlobí Kritika české ambasády v syrském Damašku už nezaznívá jen od některých politiků. Připojili se k ní… číst článek
„Agent Kremlu, co testuje vodku.“ Zeman to schytává za novičok, Babiš se diví „Agent Kremlu, co testuje vodku.“ Zeman to schytává za novičok, Babiš se diví Kritika ze všech možných stran se na Miloše Zemana valí po jeho oznámení o novičoku, který se dle… číst článek
Okamurův poslanec se obul do výměny studentů v rámci EU. Kritici: Je to blbost roku Okamurův poslanec se obul do výměny studentů v rámci EU. Kritici: Je to blbost roku Studenti, kteří odjíždí do zahraničí v rámci programu Erasmus, podléhají proevropské propagandě a… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Olga Sehnalová
Olga Sehnalová
zobrazit profil Miloslav Zeman
Miloslav Zeman
zobrazit profil Lukáš Curylo
Lukáš Curylo
zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka
zobrazit profil Martin Havel
Martin Havel
zobrazit profil Jiří Dolejš
Jiří Dolejš
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec