Související celebrity

Životopis

Dominik Feri se v roce 2017 coby student dostal do Sněmovny za TOP 09. Stal se tak historicky nejmladším poslancem. V květnu 2021 se mandátu vzdal kvůli obvinění za sexuálního obtěžování, v listopadu 2023 byl odsouzen na tři roky vězení za znásilnění.

Student gymnázia s epiopskými předky z otcovy strany Dominik Feri v komunálních volbách 2014 kandidoval do teplického zastupitelstva jako nestraník za TOP 09. Zvolen sice nebyl, ale díky preferenčním hlasům se dostal na místo prvního náhradníka. Po odstoupení radního Petra Měsíce usedl do Rady statutárního města Teplice, což z něj udělalo nejmladšího politika ČR.

DOMINIK FERI: POLITIKA JE SEXY

V květnu 2015 Dominik Feri vstoupil do TOP 09. V krajských volbách 2016 kandidoval do Zastupitelstva Ústeckého kraje, avšak neuspěl.

V parlamentních volbách 2017 se Dominik Feri díky 15 003 preferenčním hlasům z posledního místa pražské kandidátky TOP 09 dostal na druhé, a tak se jako student práv stal do té doby nejmladším poslancem Česka.

V květnu 2021 se Dominik Feri rozhodl rezignovat na poslanecký mandát kvůli obvinění ze sexuálního obtěžován. Záhy se kauzy ujala policie. V březnu 2022 byl obviněn ze znásilnění. V květnu 2022 se pokusil o sebevraždu, opakovaně se bodnul do břicha.

V prosinci 2022 byl Dominik Feri obžalován ze dvou znásilnění a jednoho pokusu. Hrozilo mu až desetileté vězení. V lispotadu 2023 byl odsouzen k tříletému pobytu ve vězení. Rozsudek není pravomocný, případ bude řešit Městský soud v Praze.

O DOMINIKOVI FERIM ČTĚTE ZDE>>

Dominik Feri je autorem publikace Tak jsme lajkovali (2016), jazzovým hudebníkem a fotografem. Díky svému exotickému vzhledu a zálibě v elegantním oblékání se stal oblíbeným cílem médií. Např. německý magazín Die Welt ho v roce 2017 zařadil mezi úspěšné a nadějné proevropské politiky.

 

Články o celebritě

Modrooká osmnáctiletá, magoři i kauza Feri. Připomeňte si výroky Karla Schwarzenberga Modrooká osmnáctiletá, magoři i kauza Feri. Připomeňte si výroky Karla Schwarzenberga Bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se proslavil mimo jiné výroky, které v české společnost... číst článek
Zemřel Karel Schwarzenberg (†85). Kníže s noblesou i politik, co neskrýval spánek Zemřel Karel Schwarzenberg (†85). Kníže s noblesou i politik, co neskrýval spánek Ve věku 85 let zemřel mohykán české politické scény. Karel Schwarzenberg se nesmazatelně zapsal do h... číst článek
Dětská hvězda My všichni školou povinní Kudláčková: Znásilnili ji! Dětská hvězda My všichni školou povinní Kudláčková: Znásilnili ji! Soud s Dominikem Ferim (27) donutil promluvit i další ženy, které mají zkušenosti se znásilněním. Se... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík
zobrazit profil Marie Benešová
Marie Benešová
zobrazit profil Dana Balcarová
Dana Balcarová
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Daniel Pawlas
Daniel Pawlas