Dominik Feri

Datum narození: 11. 7. 1996
Místo narození: Kadaň
Profese: politik TOP 09
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ještě coby student se Dominik Feri v roce 2017 dostal do Sněmovny za TOP 09. Stal se tak historicky nejmladším poslancem. V květnu 2021 zaujal též prvenstvím, když se mandát rozhodl složit kvůli obvinění za sexuálního obtěžování.

Student gymnázia s epiopskými předky z otcovy strany Dominik Feri v komunálních volbách 2014 kandidoval do teplického zastupitelstva jako nestraník za TOP 09. Zvolen sice nebyl, ale díky preferenčním hlasům se dostal na místo prvního náhradníka. Po odstoupení radního Petra Měsíce usedl do Rady statutárního města Teplice, což z něj udělalo nejmladšího politika ČR.

DOMINIK FERI: POLITIKA JE SEXY

V květnu 2015 Dominik Feri vstoupil do TOP 09. V krajských volbách 2016 kandidoval do Zastupitelstva Ústeckého kraje, avšak neuspěl.

V parlamentních volbách 2017 se Dominik Feri díky 15 003 preferenčním hlasům z posledního místa pražské kandidátky TOP 09 dostal na druhé, a tak se jako student práv stal do té doby nejmladším poslancem Česka.

V květnu 2021 se Dominik Feri rozhodl rezignovat na poslanecký mandát kvůli obvinění ze sexuálního obtěžován. Záhy se kauzy ujala policie.

O DOMINIKOVI FERIM ČTĚTE ZDE>>

Dominik Feri je autorem publikace Tak jsme lajkovali (2016), jazzovým hudebníkem a fotografem. Díky svému exotickému vzhledu a zálibě v elegantním oblékání se stal oblíbeným cílem médií. Např. německý magazín Die Welt ho v roce 2017 zařadil mezi úspěšné a nadějné proevropské politiky.

 

Články o celebritě

Fialův tým předstihl Bartoše, Babiš na špici odráží dotazy. Budou ve finále kampaně koncerty? Fialův tým předstihl Bartoše, Babiš na špici odráží dotazy. Budou ve finále kampaně koncerty? Hnutí ANO se vrátilo do čela předvolebních průzkumů. V červenci by podle agentury Median vyhrálo vol... číst článek
Feriho se po Schwarzenbergovi zastal i Zeman. Kauzu údajného sexuálního násilí má za „hloupost“ Feriho se po Schwarzenbergovi zastal i Zeman. Kauzu údajného sexuálního násilí má za „hloupost“ Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD) zastal bývalého poslance TOP 09 Do... číst článek
Vdaná za Slováka, s tetováními a bez Feriho. Šéfka TOP 09 Pekarová Adamová bojuje o Prahu Vdaná za Slováka, s tetováními a bez Feriho. Šéfka TOP 09 Pekarová Adamová bojuje o Prahu Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová je jedinou ženou mezi současnými šéfy parlamentních stra... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Tereza Hyťhová
Tereza Hyťhová
zobrazit profil Michal Ratiborský
Michal Ratiborský
zobrazit profil Jiří Hlavatý
Jiří Hlavatý
zobrazit profil František Elfmark
František Elfmark
zobrazit profil Tomáš Petříček
Tomáš Petříček
zobrazit profil Věslav Michalik
Věslav Michalik
zobrazit profil Boris Johnson
Boris Johnson