Dominik Feri

Datum narození: 11. 7. 1996
Místo narození: Kadaň
Profese: bývalý politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ještě coby student se Dominik Feri v roce 2017 dostal do Sněmovny za TOP 09. Stal se tak historicky nejmladším poslancem. V květnu 2021 zaujal též prvenstvím, když se mandát rozhodl složit kvůli obvinění za sexuálního obtěžování.

Student gymnázia s epiopskými předky z otcovy strany Dominik Feri v komunálních volbách 2014 kandidoval do teplického zastupitelstva jako nestraník za TOP 09. Zvolen sice nebyl, ale díky preferenčním hlasům se dostal na místo prvního náhradníka. Po odstoupení radního Petra Měsíce usedl do Rady statutárního města Teplice, což z něj udělalo nejmladšího politika ČR.

DOMINIK FERI: POLITIKA JE SEXY

V květnu 2015 Dominik Feri vstoupil do TOP 09. V krajských volbách 2016 kandidoval do Zastupitelstva Ústeckého kraje, avšak neuspěl.

V parlamentních volbách 2017 se Dominik Feri díky 15 003 preferenčním hlasům z posledního místa pražské kandidátky TOP 09 dostal na druhé, a tak se jako student práv stal do té doby nejmladším poslancem Česka.

V květnu 2021 se Dominik Feri rozhodl rezignovat na poslanecký mandát kvůli obvinění ze sexuálního obtěžován. Záhy se kauzy ujala policie. V březnu 2022 byl obviněn ze znásilnění. V květnu 2022 se pokusil o sebevraždu, opakovaně se bodnul do břicha.

V prosinci 2022 byl Dominik Feri obžalován ze svou znásilnění a jednoho pokusu. Hrozí mu až desetileté vězení.

O DOMINIKOVI FERIM ČTĚTE ZDE>>

Dominik Feri je autorem publikace Tak jsme lajkovali (2016), jazzovým hudebníkem a fotografem. Díky svému exotickému vzhledu a zálibě v elegantním oblékání se stal oblíbeným cílem médií. Např. německý magazín Die Welt ho v roce 2017 zařadil mezi úspěšné a nadějné proevropské politiky.

 

Články o celebritě

Další Politici

zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň
zobrazit profil David Pražák
David Pražák
zobrazit profil Václav Král
Václav Král
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois