Markéta Pekarová Adamová | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Politička TOP 09 Markéta Pekarová Adamová poslanecký mandát získala roku 2013 a ve volbách 2017 jej obhájila. V litopadu 2019 se stala šéfkou strany.

Po maturitě na gymnáziu ve Svitavách se Markéta Adamová přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení T-Mobile Czech Republic a vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Titul Ing. získala na ČVUT, kde absolvovala obor ekonomie a management v průmyslu.

MARKÉTA ADAMOVÁ A DALŠÍ SEXY POSLANKYNĚ

Po čtyřech letech v T-Mobile Markéta Adamová působila v personální a vzdělávací agentuře. Pracovala v Arménii a Maroku, kde se podílela na workcampech v dětských domovech, věnovala se postiženým lidem v Srbsku. V Česku spoluorganizovala tábory a akce pro děti ze sociálně slabých rodin.

Členkou TOP 09 se Markéta Adamová stala hned po jejím vzniku roku 2009. Do komunální politiky vstoupila po volbách 2010, v nichž byla zvolena zastupitelkou Městské části Praha 8. Následně se stala též radní. Do Zastupitelstva Hlavního města Prahy se nedostala. Ve volbách 2014 obhájila post zastupitelky Prahy 8.

V předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, Markéta Adamová získala poslanecký mandát. Ve volbách 2017, v nichž kandidovala již jako Markéta Pekarová Adamová, místopředsedkyně TOP 09, si křeslo v dolní komoře udržela.

Poté, co po volebním propadu Miroslav Kalousek potvrdil, že již nebude kandidovat na funkci předsedy strany, Markéta Pekarová Adamová připustila, že zvažuje možnost, ucházet se o post šéfky TOP 09. To ale neučinila. Listopadový sjezd ji potvrdil v postu 1. místopředsedkyně.

V listopadu 2019 se Markéta Pekarová Adamová stala předsedkyní strany TOP 09.

O MARKÉTĚ PEKAROVÉ ADAMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na jaře 2016 se Markéta Adamová vdala za Tomáše Pekaru, IT specialistu ze Slovenska.

 

Články o celebritě

Válková zůstává zmocněnkyní pro lidská práva. Dva kolegové z rady bouchli dveřmi Válková zůstává zmocněnkyní pro lidská práva. Dva kolegové z rady bouchli dveřmi Exministryně Helena Válková (ANO) se odmítla navzdory své kauze vzdát vládních funkcí. I po čtvrtečním… číst článek
ODS jako strana „jednoho muže“. Fiala nemá vyzyvatele, Rakušan tasil módní policii ODS jako strana „jednoho muže“. Fiala nemá vyzyvatele, Rakušan tasil módní policii ODS čeká 29. kongres. Na něm si zvolí (staro)nového předsedu. Lídrem téměř jistě zůstane i do dalšího… číst článek
Vládní hádka o rušení stravenky: Hamáček jde proti plánu Schillerové Vládní hádka o rušení stravenky: Hamáček jde proti plánu Schillerové Sociální demokracie nechce v tuto chvíli rušit stravenky. V diskusním pořadu České televize Otázky… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Jan Horník
Jan Horník
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Jan Birke
Jan Birke
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek