Markéta Pekarová Adamová | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Politička TOP 09 Markéta Pekarová Adamová poslanecký mandát získala roku 2013 a ve volbách 2017 jej obhájila. V litopadu 2019 se stala šéfkou strany.

Po maturitě na gymnáziu ve Svitavách se Markéta Adamová přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení T-Mobile Czech Republic a vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Titul Ing. získala na ČVUT, kde absolvovala obor ekonomie a management v průmyslu.

MARKÉTA ADAMOVÁ A DALŠÍ SEXY POSLANKYNĚ

Po čtyřech letech v T-Mobile Markéta Adamová působila v personální a vzdělávací agentuře. Pracovala v Arménii a Maroku, kde se podílela na workcampech v dětských domovech, věnovala se postiženým lidem v Srbsku. V Česku spoluorganizovala tábory a akce pro děti ze sociálně slabých rodin.

Členkou TOP 09 se Markéta Adamová stala hned po jejím vzniku roku 2009. Do komunální politiky vstoupila po volbách 2010, v nichž byla zvolena zastupitelkou Městské části Praha 8. Následně se stala též radní. Do Zastupitelstva Hlavního města Prahy se nedostala. Ve volbách 2014 obhájila post zastupitelky Prahy 8.

V předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, Markéta Adamová získala poslanecký mandát. Ve volbách 2017, v nichž kandidovala již jako Markéta Pekarová Adamová, místopředsedkyně TOP 09, si křeslo v dolní komoře udržela.

Poté, co po volebním propadu Miroslav Kalousek potvrdil, že již nebude kandidovat na funkci předsedy strany, Markéta Pekarová Adamová připustila, že zvažuje možnost, ucházet se o post šéfky TOP 09. To ale neučinila. Listopadový sjezd ji potvrdil v postu 1. místopředsedkyně.

V listopadu 2019 se Markéta Pekarová Adamová stala předsedkyní strany TOP 09.

O MARKÉTĚ PEKAROVÉ ADAMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na jaře 2016 se Markéta Adamová vdala za Tomáše Pekaru, IT specialistu ze Slovenska.

 

Články o celebritě

Vylhaná kauza, zuří Babiš. „Poškozuje Česko,“ bouří Kalousek a mluví o ostudě a výsměchu Vylhaná kauza, zuří Babiš. „Poškozuje Česko,“ bouří Kalousek a mluví o ostudě a výsměchu Kauza Čapí hnízdo je zpět! Po evropském auditu o střetu zájmů je to druhá „jobovka“ v tomto týdnu… číst článek
„Kolosální střet zájmů.“ O Babišovi bez Babiše se radila opozice. Hamáček ani KSČM nepřišli „Kolosální střet zájmů.“ O Babišovi bez Babiše se radila opozice. Hamáček ani KSČM nepřišli Opoziční lídři se v úterý sešli, aby řešili situaci kolem auditu o údajném střetu zájmů Andreje Babiše… číst článek
Prožíráte budoucnost, schytala to vláda. Ve Sněmovně létají miliony, řeší se přesuny peněz Prožíráte budoucnost, schytala to vláda. Ve Sněmovně létají miliony, řeší se přesuny peněz Poslanci se ve druhém čtení vrací k nejdůležitějšímu zákonu roku, k rozpočtu na rok 2020. Ten byl… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá
zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek
zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer
zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka
zobrazit profil Jan Bureš
Jan Bureš