Markéta Pekarová Adamová | Celebwiki.cz

Markéta Pekarová Adamová

Datum narození: 2.10.1984
Místo narození: Litomyšl
Profese: politička TOP 09, ekonomka, manažerka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička TOP 09 Markéta Pekarová Adamová poslanecký mandát získala roku 2013 a ve volbách 2017, které však byly pro stranu debaklem, jej obhájila.

Po maturitě na gymnáziu ve Svitavách se Markéta Adamová přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení T-Mobile Czech Republic a vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Titul Ing. získala na ČVUT, kde absolvovala obor ekonomie a management v průmyslu.

MARKÉTA ADAMOVÁ A DALŠÍ SEXY POSLANKYNĚ

Po čtyřech letech v T-Mobile Markéta Adamová působila v personální a vzdělávací agentuře. Pracovala v Arménii a Maroku, kde se podílela na workcampech v dětských domovech, věnovala se postiženým lidem v Srbsku. V Česku spoluorganizovala tábory a akce pro děti ze sociálně slabých rodin.

Členkou TOP 09 se Markéta Adamová stala hned po jejím vzniku roku 2009. Do komunální politiky vstoupila po volbách 2010, v nichž byla zvolena zastupitelkou Městské části Praha 8. Následně se stala též radní. Do Zastupitelstva Hlavního města Prahy se nedostala. Ve volbách 2014 obhájila post zastupitelky Prahy 8.

V předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, Markéta Adamová získala poslanecký mandát. Ve volbách 2017, v nichž kandidovala již jako Markéta Pekarová Adamová, místopředsedkyně TOP 09, si křeslo v dolní komoře udržela.

Poté, co po volebním propadu Miroslav Kalousek potvrdil, že již nebude kandidovat na funkci předsedy strany, Markéta Pekarová Adamová připustila, že zvažuje možnost, ucházet se o post šéfky TOP 09. To ale neučinila. Listopadový sjezd ji potvrdil v postu 1. místopředsedkyně.

O MARKÉTĚ PEKAROVÉ ADAMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na jaře 2016 se Markéta Adamová vdala za Tomáše Pekaru, IT specialistu ze Slovenska.

 

Články o celebritě

Debakl opozice. Žalobu na Zemana smetli ve Sněmovně, pro bylo jen 58 poslanců Debakl opozice. Žalobu na Zemana smetli ve Sněmovně, pro bylo jen 58 poslanců Prezident Miloš Zeman ústavní žalobě čelit nebude, alespoň prozatím. Poslanci ve čtvrtek odmítli… číst článek
„Rodičák“ 300 tisíc Sněmovnou projde. Maláčová chce příspěvek podle příjmů, opozice tleská „Rodičák“ 300 tisíc Sněmovnou projde. Maláčová chce příspěvek podle příjmů, opozice tleská Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) prozradila Lidovým novinám, že vládě předloží… číst článek
Zemanova abolice vyburcovala opozici k nové výzvě. Babiše v ní pochválili za slib Zemanova abolice vyburcovala opozici k nové výzvě. Babiše v ní pochválili za slib Opozice vyzývá prezidenta Miloše Zemana, aby přehodnotil rozhodnutí nepokračovat v trestním stíhání… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Huml
Stanislav Huml
zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Ivo Svoboda
Ivo Svoboda
zobrazit profil Jana Bobošíková
Jana Bobošíková
zobrazit profil Pavel Čižinský
Pavel Čižinský
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Hynek Blaško
Hynek Blaško
zobrazit profil Svatopluk Němeček
Svatopluk Němeček