Markéta Pekarová Adamová

Datum narození: 2.10.1984
Místo narození: Litomyšl
Profese: politička TOP 09, ekonomka, manažerka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička TOP 09 Markéta Pekarová Adamová poslanecký mandát získala roku 2013 a ve volbách 2017, které však byly pro stranu debaklem, jej obhájila.

Po maturitě na gymnáziu ve Svitavách se Markéta Adamová přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení T-Mobile Czech Republic a vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Titul Ing. získala na ČVUT, kde absolvovala obor ekonomie a management v průmyslu.

MARKÉTA ADAMOVÁ A DALŠÍ SEXY POSLANKYNĚ

Po čtyřech letech v T-Mobile Markéta Adamová působila v personální a vzdělávací agentuře. Pracovala v Arménii a Maroku, kde se podílela na workcampech v dětských domovech, věnovala se postiženým lidem v Srbsku. V Česku spoluorganizovala tábory a akce pro děti ze sociálně slabých rodin.

Členkou TOP 09 se Markéta Adamová stala hned po jejím vzniku roku 2009. Do komunální politiky vstoupila po volbách 2010, v nichž byla zvolena zastupitelkou Městské části Praha 8. Následně se stala též radní. Do Zastupitelstva Hlavního města Prahy se nedostala. Ve volbách 2014 obhájila post zastupitelky Prahy 8.

V předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, Markéta Adamová získala poslanecký mandát. Ve volbách 2017, v nichž kandidovala již jako Markéta Pekarová Adamová, místopředsedkyně TOP 09, si křeslo v dolní komoře udržela.

Poté, co po volebním propadu Miroslav Kalousek potvrdil, že již nebude kandidovat na funkci předsedy strany, Markéta Pekarová Adamová připustila, že zvažuje možnost, ucházet se o post šéfky TOP 09. To ale neučinila. Listopadový sjezd ji potvrdil v postu 1. místopředsedkyně.

O MARKÉTĚ PEKAROVÉ ADAMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na jaře 2016 se Markéta Adamová vdala za Tomáše Pekaru, IT specialistu ze Slovenska.

 

Články o celebritě

Nemocenskou vám proplatí od 1. dne již od července. Maláčová jásá: Konec křivdy Nemocenskou vám proplatí od 1. dne již od července. Maláčová jásá: Konec křivdy Zaměstnanci budou dostávat od července náhradu mzdy opět i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna… číst článek
Snažil se Mynář ovlivnit soudy? Opozice chce řešit jednání Hradu, KSČM i SPD nevidí důvod Snažil se Mynář ovlivnit soudy? Opozice chce řešit jednání Hradu, KSČM i SPD nevidí důvod O přístupu prezidenta Miloše Zemana a jeho kancléře Vratislava Mynáře k justici budou chtít jednat… číst článek
Kalousek si rýpl do Kubery a Vondráčka. A Topolánek hřímal: „Kariérní komouš!“ Kalousek si rýpl do Kubery a Vondráčka. A Topolánek hřímal: „Kariérní komouš!“ S Novým rokem zažilo Česko jednu premiéru: novoroční projevy předsedů Senátu i Poslanecké sněmovny.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
zobrazit profil Mikuláš Peksa
Mikuláš Peksa
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Romana Žatecká
Romana Žatecká