Související celebrity

Životopis

Politička TOP 09 Markéta Pekarová Adamová poslanecký mandát získala roku 2013 a ve volbách 2017 a 2021 jej obhájila. V listopadu 2019 se stala šéfkou strany.

Po maturitě na gymnáziu ve Svitavách se Markéta Adamová přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení T-Mobile Czech Republic a vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Titul Ing. získala na ČVUT, kde absolvovala obor ekonomie a management v průmyslu.

MARKÉTA ADAMOVÁ A DALŠÍ SEXY POSLANKYNĚ

Pekarová Adamová pracovala v cizině

Po čtyřech letech v T-Mobile Markéta Adamová působila v personální a vzdělávací agentuře. Pracovala v Arménii a Maroku, kde se podílela na workcampech v dětských domovech, věnovala se postiženým lidem v Srbsku. V Česku spoluorganizovala tábory a akce pro děti ze sociálně slabých rodin.

Členkou TOP 09 se Markéta Adamová stala hned po jejím vzniku roku 2009. Do komunální politiky vstoupila po volbách 2010, v nichž byla zvolena zastupitelkou Městské části Praha 8. Následně se stala též radní. Do Zastupitelstva Hlavního města Prahy se nedostala. Ve volbách 2014 obhájila post zastupitelky Prahy 8.

Pekarová Adamová šéfkou Sněmovny

V předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, Markéta Adamová získala poslanecký mandát. Ve volbách 2017, v nichž kandidovala již jako Markéta Pekarová Adamová si tehdejší místopředsedkyně TOP 09 křeslo v dolní komoře udržela.

Poté, co po volebním propadu Miroslav Kalousek potvrdil, že již nebude kandidovat na funkci předsedy strany, Markéta Pekarová Adamová připustila, že zvažuje možnost, ucházet se o post šéfky TOP 09. To ale neučinila. Listopadový sjezd 2017 ji potvrdil v postu 1. místopředsedkyně.

V listopadu 2019 se Markéta Pekarová Adamová stala předsedkyní strany TOP 09. Do parlamentních voleb 2021 vkročila coby lídryně v Praze v rámci koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09) a poslanecký mandát opět obhájila. V listopadu 2021 byla zvolena předsedkyní dolní komory.

O MARTÉTĚ PEKAROVÉ ADAMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na jaře 2016 se Markéta Adamová vdala za Tomáše Pekaru, IT specialistu ze Slovenska.

 

 

Články o celebritě

Nadávky do parazitů a křik ve Sněmovně: Babiš to při hádkách o balíček schytal za „morální striptýz“ Nadávky do parazitů a křik ve Sněmovně: Babiš to při hádkách o balíček schytal za „morální striptýz“ Opoziční poslanci pokračují i ve středu v hádkách o úsporný balíček. A pořádně vyhrocených. Dochází ... číst článek
Poprask kolem ženy, která tlačila na trest smrti pro gaye: Poslankyně ODS hájí její účast v Praze Poprask kolem ženy, která tlačila na trest smrti pro gaye: Poslankyně ODS hájí její účast v Praze Do Prahy na začátku září přicestovala na konferenci do Sněmovny poslankyně Lucy Akello z Ugandy. V t... číst článek
Sedm nejvýraznějších žen české politiky: Která se obléká nejlépe a kde nakupují? Sedm nejvýraznějších žen české politiky: Která se obléká nejlépe a kde nakupují? Být ženou na české politické scéně není jednoduché. Nejenže dámy bojují s muži o moc, musí ale také ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Josef Novotný
Josef Novotný
zobrazit profil Irena Blažková
Irena Blažková
zobrazit profil Libor Turek
Libor Turek
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Pavel  Čekan
Pavel Čekan