Související celebrity

Životopis

Politička TOP 09 Markéta Pekarová Adamová poslanecký mandát získala roku 2013 a ve volbách 2017 a 2021 jej obhájila. V listopadu 2019 se stala šéfkou strany.

Po maturitě na gymnáziu ve Svitavách se Markéta Adamová přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení T-Mobile Czech Republic a vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Titul Ing. získala na ČVUT, kde absolvovala obor ekonomie a management v průmyslu.

MARKÉTA ADAMOVÁ A DALŠÍ SEXY POSLANKYNĚ

Pekarová Adamová pracovala v cizině

Po čtyřech letech v T-Mobile Markéta Adamová působila v personální a vzdělávací agentuře. Pracovala v Arménii a Maroku, kde se podílela na workcampech v dětských domovech, věnovala se postiženým lidem v Srbsku. V Česku spoluorganizovala tábory a akce pro děti ze sociálně slabých rodin.

Členkou TOP 09 se Markéta Adamová stala hned po jejím vzniku roku 2009. Do komunální politiky vstoupila po volbách 2010, v nichž byla zvolena zastupitelkou Městské části Praha 8. Následně se stala též radní. Do Zastupitelstva Hlavního města Prahy se nedostala. Ve volbách 2014 obhájila post zastupitelky Prahy 8.

Pekarová Adamová šéfkou Sněmovny

V předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, Markéta Adamová získala poslanecký mandát. Ve volbách 2017, v nichž kandidovala již jako Markéta Pekarová Adamová si tehdejší místopředsedkyně TOP 09 křeslo v dolní komoře udržela.

Poté, co po volebním propadu Miroslav Kalousek potvrdil, že již nebude kandidovat na funkci předsedy strany, Markéta Pekarová Adamová připustila, že zvažuje možnost, ucházet se o post šéfky TOP 09. To ale neučinila. Listopadový sjezd 2017 ji potvrdil v postu 1. místopředsedkyně.

V listopadu 2019 se Markéta Pekarová Adamová stala předsedkyní strany TOP 09. Do parlamentních voleb 2021 vkročila coby lídryně v Praze v rámci koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09) a poslanecký mandát opět obhájila. V listopadu 2021 byla zvolena předsedkyní dolní komory.

O MARTÉTĚ PEKAROVÉ ADAMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na jaře 2016 se Markéta Adamová vdala za Tomáše Pekaru, IT specialistu ze Slovenska.

 

 

Články o celebritě

Pavel má termín schůzky se Zemanem: Kdo ustoupil? Prozradil i další plány a čeká ho dovolená Pavel má termín schůzky se Zemanem: Kdo ustoupil? Prozradil i další plány a čeká ho dovolená Zvolený prezident Petr Pavel předstoupi před novináře na bilanční schůzku ohledně jeho postupného ná... číst článek
Klaus: „Je tragické, že spolu Pavel a Zeman ještě nemluvili.“ Topolánek zmínil, co je tragičtější Klaus: „Je tragické, že spolu Pavel a Zeman ještě nemluvili.“ Topolánek zmínil, co je tragičtější Exprezident Václav Klaus míní, že je tragické, že spolu Petr Pavel a Miloš Zeman ještě nemluvili. Kl... číst článek
Hnutí ANO chystá pro Petra Pavla dopis, prozradila Schillerová. Co mu chce sdělit? Hnutí ANO chystá pro Petra Pavla dopis, prozradila Schillerová. Co mu chce sdělit? Opoziční hnutí ANO chystá dopis zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi. Chce v něm mimo jiné shrnout n... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk
zobrazit profil Martin Juroška
Martin Juroška
zobrazit profil Martin Major
Martin Major
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská
zobrazit profil Zuzana Majerová Zahradníková
Zuzana Majerová Zahradníková
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Jaroslav Holík
Jaroslav Holík