Markéta Pekarová Adamová | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Politička TOP 09 Markéta Pekarová Adamová poslanecký mandát získala roku 2013 a ve volbách 2017 jej obhájila. V litopadu 2019 se stala šéfkou strany.

Po maturitě na gymnáziu ve Svitavách se Markéta Adamová přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení T-Mobile Czech Republic a vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Titul Ing. získala na ČVUT, kde absolvovala obor ekonomie a management v průmyslu.

MARKÉTA ADAMOVÁ A DALŠÍ SEXY POSLANKYNĚ

Po čtyřech letech v T-Mobile Markéta Adamová působila v personální a vzdělávací agentuře. Pracovala v Arménii a Maroku, kde se podílela na workcampech v dětských domovech, věnovala se postiženým lidem v Srbsku. V Česku spoluorganizovala tábory a akce pro děti ze sociálně slabých rodin.

Členkou TOP 09 se Markéta Adamová stala hned po jejím vzniku roku 2009. Do komunální politiky vstoupila po volbách 2010, v nichž byla zvolena zastupitelkou Městské části Praha 8. Následně se stala též radní. Do Zastupitelstva Hlavního města Prahy se nedostala. Ve volbách 2014 obhájila post zastupitelky Prahy 8.

V předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, Markéta Adamová získala poslanecký mandát. Ve volbách 2017, v nichž kandidovala již jako Markéta Pekarová Adamová, místopředsedkyně TOP 09, si křeslo v dolní komoře udržela.

Poté, co po volebním propadu Miroslav Kalousek potvrdil, že již nebude kandidovat na funkci předsedy strany, Markéta Pekarová Adamová připustila, že zvažuje možnost, ucházet se o post šéfky TOP 09. To ale neučinila. Listopadový sjezd ji potvrdil v postu 1. místopředsedkyně.

V listopadu 2019 se Markéta Pekarová Adamová stala předsedkyní strany TOP 09.

O MARKÉTĚ PEKAROVÉ ADAMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na jaře 2016 se Markéta Adamová vdala za Tomáše Pekaru, IT specialistu ze Slovenska.

 

Články o celebritě

Prodloužení nouzového stavu může narazit u opozice. Babiš podporu nemá zatím ani u KSČM Prodloužení nouzového stavu může narazit u opozice. Babiš podporu nemá zatím ani u KSČM Většina předsedů opozičních stran je zdrženlivá v podpoře prodloužení nouzového stavu, samotnému… číst článek
Schwarzenberg v izolaci na zámku: Když se nakazím, umřu. Čuměl jsem, že Babiš vytáhl Boha Schwarzenberg v izolaci na zámku: Když se nakazím, umřu. Čuměl jsem, že Babiš vytáhl Boha Karel Schwarzenberg (82, TOP 09) se z Prahy přesunul do izolace na zámek Dřevíč, kde se mu dle jeho… číst článek
„Dusil jsem se,“ přiznal Kalousek. A za Schwarzenbergem na zámek nesmí vnoučata „Dusil jsem se,“ přiznal Kalousek. A za Schwarzenbergem na zámek nesmí vnoučata Miroslav Kalousek (59, TOP 09) se ve Sněmovně dusil. Bojoval s rouškou, těžko popadal dech. Roušku… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Havlíček
Karel Havlíček
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek
zobrazit profil Jiří Domlátil
Jiří Domlátil
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Raduan Nwelati
Raduan Nwelati
zobrazit profil Petr Kulhánek
Petr Kulhánek
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro