Markéta Pekarová Adamová | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Politička TOP 09 Markéta Pekarová Adamová poslanecký mandát získala roku 2013 a ve volbách 2017 jej obhájila. V litopadu 2019 se stala šéfkou strany.

Po maturitě na gymnáziu ve Svitavách se Markéta Adamová přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení T-Mobile Czech Republic a vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Titul Ing. získala na ČVUT, kde absolvovala obor ekonomie a management v průmyslu.

MARKÉTA ADAMOVÁ A DALŠÍ SEXY POSLANKYNĚ

Po čtyřech letech v T-Mobile Markéta Adamová působila v personální a vzdělávací agentuře. Pracovala v Arménii a Maroku, kde se podílela na workcampech v dětských domovech, věnovala se postiženým lidem v Srbsku. V Česku spoluorganizovala tábory a akce pro děti ze sociálně slabých rodin.

Členkou TOP 09 se Markéta Adamová stala hned po jejím vzniku roku 2009. Do komunální politiky vstoupila po volbách 2010, v nichž byla zvolena zastupitelkou Městské části Praha 8. Následně se stala též radní. Do Zastupitelstva Hlavního města Prahy se nedostala. Ve volbách 2014 obhájila post zastupitelky Prahy 8.

V předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, Markéta Adamová získala poslanecký mandát. Ve volbách 2017, v nichž kandidovala již jako Markéta Pekarová Adamová, místopředsedkyně TOP 09, si křeslo v dolní komoře udržela.

Poté, co po volebním propadu Miroslav Kalousek potvrdil, že již nebude kandidovat na funkci předsedy strany, Markéta Pekarová Adamová připustila, že zvažuje možnost, ucházet se o post šéfky TOP 09. To ale neučinila. Listopadový sjezd ji potvrdil v postu 1. místopředsedkyně.

V listopadu 2019 se Markéta Pekarová Adamová stala předsedkyní strany TOP 09.

O MARKÉTĚ PEKAROVÉ ADAMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na jaře 2016 se Markéta Adamová vdala za Tomáše Pekaru, IT specialistu ze Slovenska.

 

Články o celebritě

Po červené ze Slovenska chce Fiala Vojtěchovu hlavu. Opozice peskuje Babišovu vládu Po červené ze Slovenska chce Fiala Vojtěchovu hlavu. Opozice peskuje Babišovu vládu Rozhodnutí Slovenska zařadit Česko kvůli šíření koronaviru mezi rizikové země ukazuje, že situace je... číst článek
Koalice ve Sněmovně zarazila schůzi o koronaviru. Fiala: Šíření nákazy se vymklo kontrole Koalice ve Sněmovně zarazila schůzi o koronaviru. Fiala: Šíření nákazy se vymklo kontrole Poslanci se ve čtvrtek sešli na mimořádné schůzi svolané z podnětu opozičních ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a... číst článek
K čemu má Česko semafor? Vojtěch to schytal za plošné roušky. Rakušan zmínil hloupost K čemu má Česko semafor? Vojtěch to schytal za plošné roušky. Rakušan zmínil hloupost Opoziční strany kritizují v anketě ČTK vládu za zmatky u opatření proti covidu-19. Kabinet podle nic... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Martin Kukla
Martin Kukla
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Rostislav Koštial
Rostislav Koštial
zobrazit profil Zdeněk Hřib
Zdeněk Hřib
zobrazit profil Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna