Herbert Pavera | Celebwiki.cz

Herbert Pavera

Datum narození: 4. 1. 1958
Místo narození: Bolatice
Profese: politik TOP 09, senátor, učitel

Související celebrity

Životopis

Politik TOP 09 Herbert Pavera, dlouholetý starosta obce Bolatice, se ve volbách 2018 stal senátorem Topky s podporou dalších stran, a to za obvod č. 68 - Opava.

Předseda svazku obcí a měst na Hlučínsku - Sdružení obcí Hlučínska Herbert Pavera vystudoval učitelství matematiky a chemie pro základní i střední školy na Pedagogické škole v Ostravě. Vyučoval na základní škole v Opavě-Kylešovicích, kde byl tři roky zástupcem ředitele a poté ji v letech 1992 až 1998 vedl.

HERBERT PAVERA BOJOBVAL S KOLAPSEM DOPRAVY

V komunálních volbách 1990 Herbert Pavera usedl do Zastupitelstva obce Bolatice v okrese Opava. Mandát zastupitele obhájil i v roce 1994, kdy byl zvolen členem rady obce jako nestraník za Sdružení nezávislých kandidátů. V letech 1997 až 1998 působil jako místostarosta obce.

V komunálních volbách 1998, kdy Herbert Pavera úspěšně kandidoval jako nestraník znovu za Sdružení nezávislých kandidátů, byl zvolen starostou obce. Funkci zastupitele i starosty opakovaně obhájil: v letech 2002 a 2006 (nestraník za SNK-ED), v letech 2010 a 2014 (nestraník za TOP 09) a v roce 2018 již coby člen Topky.

Ve volbách do Sněmovny v roce 2013 kandidoval ze 4. místa v Moravskoslezském kraji jako nestraník za TOP 09 a byl díky 2 719 preferenčním hlasům zvolen. Do TOP 09 vstoupil v červnu roku 2015. Ve volbách 2016 bojoval o post hejtmana, ale neuspěl. Ve volbách 2017 poslanecký mandát neobhájil.

Do senátních voleb 2018 Herberta Paveru vyslala TOP 09 s podporou ODS, STAN, Zelených a Strany soukromníků vybojovat křeslo v horní komoře, a to za obvod č. 68 - Opava. V druhém kole porazil nestraničku za hnutí ANO 2011 Simonu Horákovou.

O HERBERTU PAVEROVI ČTĚTE ZDE>>

Herbert Pavera je ženatý a má dvě dcery.

 

Články o celebritě

„Klidně budu i matka premiérka.“ TOP 09 mění vedení, Pekarová Adamová jí chce velet „Klidně budu i matka premiérka.“ TOP 09 mění vedení, Pekarová Adamová jí chce velet Jiří Pospíšil předá o víkendu otěže TOP 09. Strana spojená se jmény Miroslava Kalouska a Karla Schwa... číst článek
„Začal chcípat motor.“ Czernin chce v TOP 09 změny, k Schwarzenbergovi má blízko „Začal chcípat motor.“ Czernin chce v TOP 09 změny, k Schwarzenbergovi má blízko TOP 09 oslavila deset let existence, průzkumy jí ale přiliš šancí pro návrat do Sněmovny zatím nedáv... číst článek
„Perverzní a zbožné přání KSČM.“ Zdanění církevních restitucí čelí kritice Senátu „Perverzní a zbožné přání KSČM.“ Zdanění církevních restitucí čelí kritice Senátu Senát zřejmě odmítne zdanění peněžitých náhrad, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Cyril Svoboda
Cyril Svoboda
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič
zobrazit profil Roman Váňa
Roman Váňa
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová