Leoš Heger

Datum narození: 11. 2. 1948
Místo narození: Hradec Králové
Profese: politik TOP 09
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik Leoš Heger, někdejší ministr zdravotnictví, jenž proslul zavedením prohibice, poslanecký mandát poprvé získal roku 2010. Ve volbách 2017 se opět stal lídrem kandidátky TOP 09 v Královéhradeckém kraji.

Lékař a vysokoškolský pedagog Leoš Heger v politice začínal jako zastupitel rodného Hradce Králové. Roku 2009 vstoupil do TOP 09 a v parlamentních volbách 2010 získal poslanecký mandát, který obhájil i ve volbách 2014. Mezitím - od července 2010 do července 2013 - zastával funkci ministra zdravotnictví ve vládě Petra Nečase, a byl tak do té doby nejdéle sloužícím ministrem zdravotnictví v polistopadové éře. Za svého ministrování se potýkal například s protestem Děkujeme, odcházíme

Do krajských voleb 2016 byl TOP 09 vyslán jako lídr a tím i kandidát na královéhradeckého hejtmana, avšak neuspěl. Do čela kandidátní listiny strana Leoše Hegera nominovala i do parlamentních voleb 2017.

HEGER – METANOLOVÉ OTRAVY A ČÁSTEČNÁ PROHIBICE

Poslanec Leoš Heger vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Dvacet let pracoval v Česku i v zahraničí jako lékař a učitel v oboru rentgenologie. V 70. letech se podílel na zavádění počítačové tomografie a ultrazvukového zobrazení v oblasti kardiologie a břišní diagnostiky. Od roku 1972 působil na katedře radiologie hradecké lékařské fakulty, a to ve funkcích vědecký asistent, vědecký pracovník, odborný asistent a docent. Absolvoval odbornou stáž v Los Angeles v USA a dva a půl roku působil v Kuvajtu.

O LEOŠI HEGEROVI ČTĚTE ZDE>>

Bývalý předseda a dlouholetým člen veslařského klubu Leoš Heger je držitelem Zlaté medaile Lékařské fakulty UK v Hradci Králové, ceny Manažer roku 2007 a ocenění města Hradec Králové Primus inter pares.

Leoš Heger je ženatý, má dva syny a tři vnoučata. Jeho zálibami jsou běh, plavání, cyklistika, letní a zimní turistika. Jako svůj oblíbený citát na webu TOP 09 uvedl: "Na světě by mělo být více žiraf. Jsou to veselá zvířata a daleko vidí."

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

První případy omikronu na Slovensku: Tři plně očkovaní navrátilci z rizikových zemí První případy omikronu na Slovensku: Tři plně očkovaní navrátilci z rizikových zemí Slovensko potvrdilo první tři případy nové koronavirové varianty omikron. Všechny tři osoby byly očk... číst článek
Zeman přijal Bartoše, řešili bydlení i stavební zákon. Problémové jméno šéf Pirátů tají Zeman přijal Bartoše, řešili bydlení i stavební zákon. Problémové jméno šéf Pirátů tají Digitalizace, dostupné bydlení, ale i stavební zákon byly tématy pondělního jednání předsedy Pirátů ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jana Kolesárová
Jana Kolesárová
zobrazit profil Alberto Contador
Alberto Contador
zobrazit profil Renata Prokopová
Renata Prokopová
zobrazit profil Ondřej Škoch
Ondřej Škoch
zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová
zobrazit profil Juraj Nvota
Juraj Nvota
zobrazit profil Žofie Dařbujánová
Žofie Dařbujánová