Tomáš Czernin | Celebwiki.cz
Tomáš Czernin

Tomáš Czernin

Datum narození: 4.3.1962
Místo narození: Plzeň
Profese: šlechtic a senátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Šlechtic Tomáš Czernin se ve volbách 2016 stal senátorem. Do boje o křeslo v horní komoře šel za TOP 09.

Tomáš Czernin je pokračovatelem šlechtického rodu Czerninů, patří do jeho vinořské větve. Pečuje o majetek, pracuje jako lesník a zemědělec, a zároveň se v obvodě Jičín stal kandidátem TOP 09 pro senátní volby 2016.

Jakožto dědic má Tomáš Czernin spoustu práce. Spravuje rodinné tradice a působí v Dymokurech mezi Nymburkem a Jičínem. Je majitelem dymokurského zámku a pozemků.

Celým jménem Tomáš Zachariáš Josef Maria Děpolt Rudolf Kazimír Hostislav Czernin má čtyři sourozence. Jeho strýc Jaroslav Lobkowicz je poslancem. Czerninové mají asi 150 mužských potomků, roztroušených po celém světě.

Protože šlechta byla před rokem 1989 v nelichotivém postavení režimem potírané třídy, musel se Tomáš Czernin živit ve stavebnictví.

V roce 1990 odešel za manželkou Ursulou Pirringer do Vídně, ale už po dvou letech se vrátil do Československa. Oba jsou činí v řádu Severénního řádu maltézských rytířů.

Mají spolu také čtyři děti, všechny se narodily v 90. letech 20. století. Než se rodina do opravovaného dymokurského zámku v roce 1998 mohla nastěhovat, bydlela v areálu bývalého pivovaru.

V roce 2014 se Tomáš Czernin stal místostarostou obce Dymokury za TOP 09, tuto funkci vykonával už po roce 1998 jako nestraník za KDU-ČSL. Do TOP 09 vstoupil v roce 2009.

V senátních volbách 2016 Tomáše Czernina podpořila vedle TOP 09 také KDU-ČSL a STAN. Soupeřem mu byl úřadující senátor Josef Táborský z ČSSD a bývalý ministr zdravotnictví Vladimír Dryml za Úsvit.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2016 ZDE

 

Články o celebritě

Děti a vnuci emigrantů dostanou snadněji české občanství, Zeman přikývl Děti a vnuci emigrantů dostanou snadněji české občanství, Zeman přikývl Děti a vnuci krajanů, kteří emigrovali z někdejšího Československa, budou moci snadněji získat české… číst článek
Jedem proti přemnoženým hrabošům? „Zločin na naší zemi,“ schytalo to ministerstvo  Jedem proti přemnoženým hrabošům? „Zločin na naší zemi,“ schytalo to ministerstvo Budou trávit přemnožené hraboše jedem volně rozhazovaným po krajině? Tenhle kontroverzní krok, schválený… číst článek
Pospíšil odmítá „neúspěch TOP 09“. Promluvil o vztahu s Kalouskem i nejbližším spojenci Pospíšil odmítá „neúspěch TOP 09“. Promluvil o vztahu s Kalouskem i nejbližším spojenci Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil ještě neoznámil, zda bude chtít obhajovat hlavní křeslo v čele Topky.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Věra Jourová
Věra Jourová
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík