Tomáš Czernin

Datum narození: 4. 3. 1962
Místo narození: Plzeň
Profese: šlechtic, 3. senátor za Jičín
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Šlechtic Tomáš Czernin ve volbách 2022 obhájil křeslo v horní komoře, do něhož usedl v roce 2016.

Tomáš Czernin je pokračovatelem šlechtického rodu Czerninů, patří do jeho vinořské větve. Pečuje o majetek, pracuje jako lesník a zemědělec.

TOMÁŠ CZERNIN - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE>>

Czernin je majitelem zámku a pozemků

Jakožto dědic má Tomáš Czernin spoustu práce. Spravuje rodinné tradice a působí v Dymokurech mezi Nymburkem a Jičínem. Je majitelem dymokurského zámku a pozemků.

Celým jménem Tomáš Zachariáš Josef Maria Děpolt Rudolf Kazimír Hostislav Czernin má čtyři sourozence. Jeho strýc Jaroslav Lobkowicz je poslancem. Czerninové mají asi 150 mužských potomků, roztroušených po celém světě.

Protože šlechta byla před rokem 1989 v nelichotivém postavení režimem potírané třídy, musel se Tomáš Czernin živit ve stavebnictví.

Czernin s rodinou bydlel v pivovaru

V roce 1990 odešel za manželkou Ursulou Pirringer do Vídně, ale už po dvou letech se vrátil do Československa. Oba jsou činí v řádu Severénního řádu maltézských rytířů.

Mají spolu také čtyři děti, všechny se narodily v 90. letech 20. století. Než se rodina do opravovaného dymokurského zámku v roce 1998 mohla nastěhovat, bydlela v areálu bývalého pivovaru.

O TOMÁŠI CZERNINOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2014 se Tomáš Czernin stal místostarostou obce Dymokury za TOP 09, tuto funkci vykonával už po roce 1998 jako nestraník za KDU-ČSL. Do TOP 09 vstoupil v roce 2009.

V senátních volbách 2016 Tomáše Czernina podpořila vedle TOP 09 také KDU-ČSL a STAN. Soupeřem mu byl úřadující senátor Josef Táborský z ČSSD a bývalý ministr zdravotnictví Vladimír Dryml za Úsvit.

Ve volbách Tomáš Czernin uspěl a usedl do horní komory za obvod č. 37 - Jičín, roku 2017 se stal místopředsedou TOP 09 a roku 2019 se o něm začalo spekulovat jako o adeptovi na post šéfa strany.

Do senátních voleb 2022 Tomáše Czernina vyslala TOP 09 v rámci koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) post v horní komoře obhájit, což se mu porařilo.

 

 

Články o celebritě

Fiala: SPOLU podporuje Fischera, Nerudovou a Pavla. Vlastního kandidáta na Hrad nepostavíme Fiala: SPOLU podporuje Fischera, Nerudovou a Pavla. Vlastního kandidáta na Hrad nepostavíme Premiér Petr Fiala (ODS) se v úterý na tiskovce vyjádřil k tomu, koho koalice SPOLU považuje za svéh... číst článek
Dojemná vzpomínka na tátův projev. Vystrčila při „brutální kampani“ Babiše brání i dcera Kubery Dojemná vzpomínka na tátův projev. Vystrčila při „brutální kampani“ Babiše brání i dcera Kubery Šéf Senátu nemá jistou pozici. Židli mu rozkývali expremiér Andrej Babiš (ANO) a jeho spoluobviněná ... číst článek
Nejen Vystrčil proti Babišově chráněnkyni: Nejzajímavější duely 2. kola boje o Senát Nejen Vystrčil proti Babišově chráněnkyni: Nejzajímavější duely 2. kola boje o Senát Měla to být v podstatě formalita, ne-li vítězství v prvním kole. Oblíbený předseda Senátu Miloš Vyst... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Martin Hlaváček
Martin Hlaváček
zobrazit profil Martin Netolický
Martin Netolický
zobrazit profil Mikuláš Peksa
Mikuláš Peksa
zobrazit profil Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Marek Ošťádal
Marek Ošťádal