Tomáš Czernin

Datum narození: 4. 3. 1962
Místo narození: Plzeň
Profese: šlechtic a senátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Šlechtic Tomáš Czernin se ve volbách 2016 stal senátorem. Do boje o křeslo v horní komoře šel za TOP 09.

Tomáš Czernin je pokračovatelem šlechtického rodu Czerninů, patří do jeho vinořské větve. Pečuje o majetek, pracuje jako lesník a zemědělec, a zároveň se v obvodě Jičín stal kandidátem TOP 09 pro senátní volby 2016.

TOMÁŠ CZERNIN - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE>>

Jakožto dědic má Tomáš Czernin spoustu práce. Spravuje rodinné tradice a působí v Dymokurech mezi Nymburkem a Jičínem. Je majitelem dymokurského zámku a pozemků.

Celým jménem Tomáš Zachariáš Josef Maria Děpolt Rudolf Kazimír Hostislav Czernin má čtyři sourozence. Jeho strýc Jaroslav Lobkowicz je poslancem. Czerninové mají asi 150 mužských potomků, roztroušených po celém světě.

Protože šlechta byla před rokem 1989 v nelichotivém postavení režimem potírané třídy, musel se Tomáš Czernin živit ve stavebnictví.

V roce 1990 odešel za manželkou Ursulou Pirringer do Vídně, ale už po dvou letech se vrátil do Československa. Oba jsou činí v řádu Severénního řádu maltézských rytířů.

Mají spolu také čtyři děti, všechny se narodily v 90. letech 20. století. Než se rodina do opravovaného dymokurského zámku v roce 1998 mohla nastěhovat, bydlela v areálu bývalého pivovaru.

O TOMÁŠI CZERNINOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2014 se Tomáš Czernin stal místostarostou obce Dymokury za TOP 09, tuto funkci vykonával už po roce 1998 jako nestraník za KDU-ČSL. Do TOP 09 vstoupil v roce 2009.

V senátních volbách 2016 Tomáše Czernina podpořila vedle TOP 09 také KDU-ČSL a STAN. Soupeřem mu byl úřadující senátor Josef Táborský z ČSSD a bývalý ministr zdravotnictví Vladimír Dryml za Úsvit.

Ve volbách Tomáš Czernin uspěl a usedl do horní komory za obvod č. 37 - Jičín, roku 2017 se stal místopředseda TOP 09 a roku 2019 se o něm začalo spekulovat jako o adeptovi na post šéfa strany.

 

 

Články o celebritě

Lipovská jde do voleb po boku Bobošíkové a Csákové. Na ředitele ČT podala trestní oznámení Lipovská jde do voleb po boku Bobošíkové a Csákové. Na ředitele ČT podala trestní oznámení Radní České televize Hana Lipovská bude kandidovat v Pardubickém kraji jako jednička za stranu Volný... číst článek
Česko i Slovensko v šoku ze smrti Lasici (†81) na jevišti: Zemřel krásně, štká Žilková, Havlová či Kalousek Česko i Slovensko v šoku ze smrti Lasici (†81) na jevišti: Zemřel krásně, štká Žilková, Havlová či Kalousek Obrovský šok, z kterého se bude těžké vzpamatovat. Ve věku 81 let zemřel v neděli večer přímo během ... číst článek
Vdaná za Slováka, s tetováními a bez Feriho. Šéfka TOP 09 Pekarová Adamová bojuje o Prahu Vdaná za Slováka, s tetováními a bez Feriho. Šéfka TOP 09 Pekarová Adamová bojuje o Prahu Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová je jedinou ženou mezi současnými šéfy parlamentních stra... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Jiří Payne
Jiří Payne
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Jaroslava Puntová
Jaroslava Puntová
zobrazit profil Tomáš Hanzel
Tomáš Hanzel
zobrazit profil David Kasal
David Kasal