Tomáš Czernin | Celebwiki.cz

Tomáš Czernin

Datum narození: 4. 3. 1962
Místo narození: Plzeň
Profese: šlechtic a senátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Šlechtic Tomáš Czernin se ve volbách 2016 stal senátorem. Do boje o křeslo v horní komoře šel za TOP 09.

Tomáš Czernin je pokračovatelem šlechtického rodu Czerninů, patří do jeho vinořské větve. Pečuje o majetek, pracuje jako lesník a zemědělec, a zároveň se v obvodě Jičín stal kandidátem TOP 09 pro senátní volby 2016.

TOMÁŠ CZERNIN - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE>>

Jakožto dědic má Tomáš Czernin spoustu práce. Spravuje rodinné tradice a působí v Dymokurech mezi Nymburkem a Jičínem. Je majitelem dymokurského zámku a pozemků.

Celým jménem Tomáš Zachariáš Josef Maria Děpolt Rudolf Kazimír Hostislav Czernin má čtyři sourozence. Jeho strýc Jaroslav Lobkowicz je poslancem. Czerninové mají asi 150 mužských potomků, roztroušených po celém světě.

Protože šlechta byla před rokem 1989 v nelichotivém postavení režimem potírané třídy, musel se Tomáš Czernin živit ve stavebnictví.

V roce 1990 odešel za manželkou Ursulou Pirringer do Vídně, ale už po dvou letech se vrátil do Československa. Oba jsou činí v řádu Severénního řádu maltézských rytířů.

Mají spolu také čtyři děti, všechny se narodily v 90. letech 20. století. Než se rodina do opravovaného dymokurského zámku v roce 1998 mohla nastěhovat, bydlela v areálu bývalého pivovaru.

O TOMÁŠI CZERNINOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2014 se Tomáš Czernin stal místostarostou obce Dymokury za TOP 09, tuto funkci vykonával už po roce 1998 jako nestraník za KDU-ČSL. Do TOP 09 vstoupil v roce 2009.

V senátních volbách 2016 Tomáše Czernina podpořila vedle TOP 09 také KDU-ČSL a STAN. Soupeřem mu byl úřadující senátor Josef Táborský z ČSSD a bývalý ministr zdravotnictví Vladimír Dryml za Úsvit.

Ve volbách Tomáš Czernin uspěl a usedl do horní komory za obvod č. 37 - Jičín, roku 2017 se stal místopředseda TOP 09 a roku 2019 se o něm začalo spekulovat jako o adeptovi na post šéfa strany.

 

 

Články o celebritě

„Nestoudné a trapné.“ Mynář to za video k dopisu pro Kuberu tvrdě schytal od Czernina „Nestoudné a trapné.“ Mynář to za video k dopisu pro Kuberu tvrdě schytal od Czernina Kanclér Vratislav Mynář natočil video, kde dle své manželky Alex Mynářové uvádí „celý příběh dopisu ... číst článek
Babišova vzácná shoda s Kalouskem. „Nepovedla se,“ schytala to Schillerová za „Pětadvacítku“ Babišova vzácná shoda s Kalouskem. „Nepovedla se,“ schytala to Schillerová za „Pětadvacítku“ Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se ve speciálním vysílání pořadu Epicentrum pro Blesk.cz vyjádřil ... číst článek
Útok na Filipa po infarktu: „Udával kolegyni a jezdil do bordelu!“ Ubohost, zuří žena z KSČM  Útok na Filipa po infarktu: „Udával kolegyni a jezdil do bordelu!“ Ubohost, zuří žena z KSČM Šéf KSČM Vojtěch Filip nedávno prodělal infarkt, strach o něj měli i v jeho straně. Během semináře v... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček
zobrazit profil Michaela Marksová-Tominová
Michaela Marksová-Tominová
zobrazit profil Václav Krása
Václav Krása
zobrazit profil Jakub Lepš
Jakub Lepš