Vít Olmer

Datum narození: 19. 6. 1942
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec, scenárista, spisovatel, pedagog
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Vít Olmer nejdříve ve filmech hrál, pak je režíroval, psal scénáře a knihy. Jeho životní partnerkou se stala herečka Simona Chytrová.

Ve filmu získával role milovníků. V osmnácti si zahrál mladíka Lojzu v psychologickém dramatu Osení. Následovala Ďáblova past, Vysoká zeď nebo Upír z Feratu, krvelačný horor režiséra Juraje Herze. Od 70. let 20. století začal Vít Olmer i s filmovou režií.

VÍT OLMER -  SPOR SE SVĚRÁKEM  KVŮLI ŽENĚ 

Olmer debutoval dramatem Takže ahoj

Vystudoval Divadelní i Filmovou fakultu pražské Akademie múzických umění. První celovečerní film, psychologické drama Takže ahoj,  Vít Olmer zrežíroval v roce 1970. Scény řídil i ve snímcích Co je vám, doktore? nebo Jako jed se Zdeňkem Svěrákem v hlavní roli. Se scénářem k dramatu Bony a klid mu pomáhal publicista a někdejší politik Radek John.

Od roku 1993 jakoby šla kvalita jeho práce stranou. Kriminální Nahota na prodej, erotické Playgirls nebo beznadějné Waterloo po česku by na amerického Oscara jistě nedosáhly.

V politice Vít Olmer pohořel, byl v KSČ

Kromě scénářů napsal Vít Olmer i knihy a začal učit na FAMU. V roce 2012 kandidoval do Senátu za Věci veřejné. Jako někdejší člen KSČ se nedostal ani do druhého kola. Ve volbách 2014 se pokusil vybojovat křeslo v Evropském parlamentu. Také neuspěl.

O VÍTU OLMEROVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou životní partnerkou, herečkou a kostýmní výtvarnicí Simovou Chytrovou, se Vít Olmer seznámil v Moskvě. S ní vychoval syna Víta. Z předchozího manželství měl režisér syna Matěje. Jeho třetí syn Filip tragicky zahynul. 

 

Články o celebritě

Smutná bilance roku 2021: Opustily nás hvězdy filmového i hudebního nebe Smutná bilance roku 2021: Opustily nás hvězdy filmového i hudebního nebe Rok 2021 byl smutný. Nejenom kvůli pokračující pandemii způsobené virem covid-19, ale i kvůli množst... číst článek
Belmondova (†88) smrt zdrtila Krampola (83): Daboval ho ve 29 filmech! Setkání už nestihli Belmondova (†88) smrt zdrtila Krampola (83): Daboval ho ve 29 filmech! Setkání už nestihli Ve věku 88 let zemřel ve svém domě v Paříži herec Jean-Paul Belmondo. Herce proslavily snímky Blázni... číst článek
Esenbák z Pelíšků Kaman (†75) měl v roce 2014 radost: Poslední role Esenbák z Pelíšků Kaman (†75) měl v roce 2014 radost: Poslední role Bony a klid 2 z roku 2014 byl zatím posledním filmem režiséra Víta Olmera (79) a uplně posledním sní... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Václav Křístek
Václav Křístek
zobrazit profil Jakub Zindulka
Jakub Zindulka
zobrazit profil Libor Kodad
Libor Kodad
zobrazit profil Dušan Rapoš
Dušan Rapoš
zobrazit profil Martin Šulík
Martin Šulík
zobrazit profil Olmo Omerzu
Olmo Omerzu
zobrazit profil David Furnish
David Furnish