Vít Olmer | Celebwiki.cz

Vít Olmer

Datum narození: 19. 6. 1942
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec, scenárista, spisovatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Mnohostranný umělec Vít Olmer nejdříve ve filmech hrál, pak je režíroval, psal scénáře a knihy. Jeho životní partnerkou se stala herečka Simona Chytrová.

Ve filmu získával role milovníků. V osmnácti si zahrál mladíka Lojzu v psychologickém dramatu Osení. Následovala Ďáblova past, Vysoká zeď nebo Upír z Feratu, krvelačný horor režiséra Juraje Herze. Od 70. let 20. století začal Vít Olmer i s filmovou režií.

VÍT OLMER -  SPOR SE SVĚRÁKEM KVŮLI ŽENĚ 

Vít Olmer vystudoval Divadelní i Filmovou fakultu pražské Akademie múzických umění. První celovečerní film Takže ahoj zrežíroval v roce 1970. Scény řídil i ve snímcích Co je vám, doktore? nebo Jako jed se Zdeňkem Svěrákem v hlavní roli. Se scénářem k dramatu Bony a klid mu pomáhal publicista a politik Radek John.

Od roku 1993 jakoby šla kvalita jeho práce stranou. Kriminální Nahota na prodej, erotické Playgirls nebo beznadějné Waterloo po česku by na amerického Oscara jistě nedosáhly.

Kromě scénářů napsal Vít Olmer i knihy a začal učit na FAMU. V roce 2012 kandidoval do Senátu za Věci veřejné. Jako někdejší člen KSČ se nedostal do ani do druhého kola. Ve volbách 2014 se pokusil vybojovat křeslo v Evropském parlamentu. Také neuspěl.

O VÍTU OLMEROVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou životní partnerkou, herečkou a kostýmní výtvarnicí Simovou Chytrovou, se Vít Olmer seznámil v Moskvě. S ní vychoval syna Víta. Z předchozího manželství měl režisér syna Matěje. Jeho třetí syn Filip tragicky zahynul. 

 

Články o celebritě

Svědectví Ringo Čecha z domu hříchu: Dámy si tam chlapci střídali Svědectví Ringo Čecha z domu hříchu: Dámy si tam chlapci střídali Jaké byly dekadentní večírky v bytě malíře Alfonse Muchy (†78), které pořádal jeho syn a spisovatel ... číst článek
Chytrová a Olmer: Tajný azyl v Benátkách Chytrová a Olmer: Tajný azyl v Benátkách Vít Olmer (76) a Simona Chytrová (56) spolu tvoří už dlouhé roky manželský pár. Ona je dvorní herečk... číst článek
Zpověď Krampolovy manželky Hany (57): Zavřeli mě znovu do blázince! Zpověď Krampolovy manželky Hany (57): Zavřeli mě znovu do blázince! Vedle Jiřího Krampola (80) si to teď vykračuje zcela nová, šmrncovní žena. Než ale došlo k proměně H... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Ján Novák
Ján Novák
zobrazit profil Vladimír  Morávek
Vladimír Morávek
zobrazit profil Daniel Pánek
Daniel Pánek
zobrazit profil Hana Třeštíková
Hana Třeštíková
zobrazit profil David Mrnka
David Mrnka
zobrazit profil Petr Oukropec
Petr Oukropec
zobrazit profil Quentin Tarantino
Quentin Tarantino
zobrazit profil Julius Ševčík
Julius Ševčík