Vít Olmer | Celebwiki.cz

Vít Olmer

Datum narození: 19.6.1942
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec, scenárista, spisovatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Mnohostranný umělec Vít Olmer nejdříve ve filmech hrál, pak je režíroval, psal scénáře a knihy. Jeho životní partnerkou se stala herečka Simona Chytrová.

Ve filmu získával role milovníků. V osmnácti si zahrál mladíka Lojzu v psychologickém dramatu Osení. Následovala Ďáblova past, Vysoká zeď nebo Upír z Feratu, krvelačný horor režiséra Juraje Herze. Od 70. let 20. století začal Vít Olmer i s filmovou režií.

VÍT OLMER -  SPOR SE SVĚRÁKEM KVŮLI ŽENĚ 

Vít Olmer vystudoval Divadelní i Filmovou fakultu pražské Akademie múzických umění. První celovečerní film Takže ahoj zrežíroval v roce 1970. Scény řídil i ve snímcích Co je vám, doktore? nebo Jako jed se Zdeňkem Svěrákem v hlavní roli. Se scénářem k dramatu Bony a klid mu pomáhal publicista a politik Radek John.

Od roku 1993 jakoby šla kvalita jeho práce stranou. Kriminální Nahota na prodej, erotické Playgirls nebo beznadějné Waterloo po česku by na amerického Oscara jistě nedosáhly.

Kromě scénářů napsal Vít Olmer i knihy a začal učit na FAMU. V roce 2012 kandidoval do Senátu za Věci veřejné. Jako někdejší člen KSČ se nedostal do ani do druhého kola. Ve volbách 2014 se pokusil vybojovat křeslo v Evropském parlamentu. Také neuspěl.

O VÍTU OLMEROVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou životní partnerkou, herečkou a kostýmní výtvarnicí Simovou Chytrovou, se Vít Olmer seznámil v Moskvě. S ní vychoval syna Víta. Z předchozího manželství měl režisér syna Matěje. Jeho třetí syn Filip tragicky zahynul. 

 

Články o celebritě

Herec Zima daroval ledvinu a spustil lavinu Herec Zima daroval ledvinu a spustil lavinu Už je to půl roku, co Karel Zima (47) daroval svoji ledvinu nemocnému kamarádovi! Do teď bylo vcelku… číst článek
Krušné chvíle herečky Chytrové a režiséra Olmera: Přišli o nový byt?! Krušné chvíle herečky Chytrové a režiséra Olmera: Přišli o nový byt?! Krušné chvilky zažila Simona Chytrová (56) s manželem Vítem Olmerem (76). Pár si totiž pořídil druhý… číst článek
Režisérka Vondráčkové smutně připustila: Dostali jsme brutální nářez! Režisérka Vondráčkové smutně připustila: Dostali jsme brutální nářez! Několik týdnů se Martina Adamcová (52), scenáristka a režisérka filmu The Perfect Kiss (Dokonalý… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Olga Sommerová
Olga Sommerová
zobrazit profil Kateřina Bártů
Kateřina Bártů
zobrazit profil Petr Nikolaev
Petr Nikolaev
zobrazit profil Alfred Hitchcock
Alfred Hitchcock
zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil Marek Leščák
Marek Leščák
zobrazit profil Václav Vorlíček
Václav Vorlíček
zobrazit profil Ben Falcone
Ben Falcone