Vít Olmer

Datum narození: 19.6.1942
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec, scenárista, spisovatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Mnohostranný umělec Vít Olmer nejdříve ve filmech hrál, pak je režíroval, psal scénáře a knihy. Jeho životní partnerkou se stala herečka Simona Chytrová.

Ve filmu získával role milovníků. V osmnácti si zahrál mladíka Lojzu v psychologickém dramatu Osení. Následovala Ďáblova past, Vysoká zeď nebo Upír z Feratu, krvelačný horor režiséra Juraje Herze. Od 70. let 20. století začal Vít Olmer i s filmovou režií.

VÍT OLMER -  SPOR SE SVĚRÁKEM KVŮLI ŽENĚ 

Vít Olmer vystudoval Divadelní i Filmovou fakultu pražské Akademie múzických umění. První celovečerní film Takže ahoj zrežíroval v roce 1970. Scény řídil i ve snímcích Co je vám, doktore? nebo Jako jed se Zdeňkem Svěrákem v hlavní roli. Se scénářem k dramatu Bony a klid mu pomáhal publicista a politik Radek John.

Od roku 1993 jakoby šla kvalita jeho práce stranou. Kriminální Nahota na prodej, erotické Playgirls nebo beznadějné Waterloo po česku by na amerického Oscara jistě nedosáhly.

Kromě scénářů napsal Vít Olmer i knihy a začal učit na FAMU. V roce 2012 kandidoval do Senátu za Věci veřejné. Jako někdejší člen KSČ se nedostal do ani do druhého kola. Ve volbách 2014 se pokusil vybojovat křeslo v Evropském parlamentu. Také neuspěl.

O VÍTU OLMEROVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou životní partnerkou, herečkou a kostýmní výtvarnicí Simovou Chytrovou, se Vít Olmer seznámil v Moskvě. S ní vychoval syna Víta. Z předchozího manželství měl režisér syna Matěje. Jeho třetí syn Filip tragicky zahynul. 

 

Články o celebritě

Zemřela herečka Emma Černá (†81): Olmer přišel o manželku! Zemřela herečka Emma Černá (†81): Olmer přišel o manželku! Před kamerou se sešli jen jednou, když je režisér Juraj Herz (†83) obsadil do manželského páru v… číst článek
Vít Olmer: Nelehký život po transplantaci! Vít Olmer: Nelehký život po transplantaci! Režisér Vít Omler (75) má již jedenáct let transplantovaná játra. Stále se však potýká se zdravotnímy… číst článek
Vít Olmer s novými játry po dlouhé době na veřejnosti: Bacila jsem zdolal! Vít Olmer s novými játry po dlouhé době na veřejnosti: Bacila jsem zdolal! Slavný režisér Vít Olmer (72), který má na svědomí například komedie Tankový prapor nebo Bony a klid,… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Dušan Klein
Dušan Klein
zobrazit profil Jan Hřebejk
Jan Hřebejk
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý
zobrazit profil Filip Renč
Filip Renč
zobrazit profil Lukáš Melník
Lukáš Melník
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis
zobrazit profil Petr Kracík
Petr Kracík
zobrazit profil Slávek Horák
Slávek Horák