Naďa Konvalinková

Datum narození: 18. 4. 1951
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Naďa Konvalinková je populární česká herečka známá především rolemi ve filmech Honza málem králem, Adéla ještě nevečeřela nebo Šmankote, babičko, čaruj!

Naďa Konvalinková dnes překypuje optimismem, ale neměla šťastné dětství. Ve svých deseti letech prožila nejhorší rok života. Kvůli bouřlivému rozvodu rodičů skončila v dětském domově. Od tamní šikany ji i její sestru vysvobodila až babička. Po pražské DAMU, kde v ročníku studovala spolu s Borisem Rösnerem, Evou Jakoubkovou a Lornou Vančurovou, nastoupila do Divadla J. K. Tyla v Plzni. Získala roli Markéty ze hry Urfaust nebo Ofélie z Hamleta.

ŽIVOT S OLDOU KAISREM

Naďa Konvalinková se poté vrátila do své rodné Prahy. Tamní tvůrci ji nalákali na postavu Mimi v Loupežníkovi. V metropoli už zůstala. Velké oči a herecký um ukázala v inscenacích Dámská jízda, Lesní panna nebo Mladý muž a bílá velryba. Přelomovou rolí byla Hilda ve Staviteli Solnessovi.

Naďa Konvalinková ukázala svůj um i v televizi a filmu. Vedle Jiřího Korna si zahrála v pohádce Honza málem králem. Nezapomenutelná byla ve snímku Adéla ještě nevečeřela. Následovala Nesmrtelná teta, Kouzelná měšec, Líbáš jako bůh nebo film dle námětu Simony Monyové režírovaný Filipem Renčem Sebemilenec. Hrála i v seriálech jako Vyprávěj, Cukrárna nebo Doktoři z Počátků. Pro děti uváděla Kuřátka. V rozhlase měla pořad Pochoutky. Objevila se také v pořadu o hubnutí Jste to, co jíte.

Naďa Konvalinková je patronkou nadačního fondu Rozum a cit. S herečkou Květou Fialovou tvoří nerozlučnou dvojku. V divadle Rokoko ji oslovil herec a komik Oldřich Kaiser. Vzali se v roce 1980. O 25 let později se manželství rozpadlo, jejich přátelství nikoliv. Mají spolu dceru Karolínu, která po otci zdělila náklonnost k alkoholu a dokonce skončila v blázinci.

 

Články o celebritě

Martha Issová překvapila: Dávám si hereckou pauzu! Martha Issová překvapila: Dávám si hereckou pauzu! Vytoč mého agenta! To není výhrůžka, ale název nového seriálu televize Prima o světě herců a filmové... číst článek
Přiznání Hanky Křížkové: Ze zpěvačky hajzlbábou! Přiznání Hanky Křížkové: Ze zpěvačky hajzlbábou! Zpěvačka Hanka Křížková (66) se i přes nepřízeň osudu vždy snažila myslet optimisticky. Za každých o... číst článek
Žhavé novinky u Konvalinkové s Kaiserem: Romantika jako hrom! Žhavé novinky u Konvalinkové s Kaiserem: Romantika jako hrom! Oblíbená herečka chrlí jedno překvapení za druhým! Chvíli poté, co se podělila o svůj pikantní moder... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Mrvík
Tomáš Mrvík
zobrazit profil Jaroslav Šmíd
Jaroslav Šmíd
zobrazit profil Dagmar Čárová
Dagmar Čárová
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský
zobrazit profil Kateřina Winterová
Kateřina Winterová
zobrazit profil Jiří Hána
Jiří Hána
zobrazit profil Natasha Liu Bordizzo
Natasha Liu Bordizzo
zobrazit profil Ľubomír Roman
Ľubomír Roman