Naďa Konvalinková | Celebwiki.cz

Naďa Konvalinková

Datum narození: 18. 4. 1951
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Naďa Konvalinková je populární česká herečka známá především rolemi ve filmech Honza málem králem, Adéla ještě nevečeřela nebo Šmankote, babičko, čaruj!

Naďa Konvalinková dnes překypuje optimismem, ale neměla šťastné dětství. Ve svých deseti letech prožila nejhorší rok života. Kvůli bouřlivému rozvodu rodičů skončila v dětském domově. Od tamní šikany ji i její sestru vysvobodila až babička. Po pražské DAMU, kde v ročníku studovala spolu s Borisem RösneremEvou Jakoubkovou a Lornou Vančurovou, nastoupila do Divadla J. K. Tyla v Plzni. Získala roli Markéty ze hry Urfaust nebo Ofélie z Hamleta.

ŽIVOT S OLDOU KAISREM

Naďa Konvalinková se poté vrátila do své rodné Prahy. Tamní tvůrci ji nalákali na postavu Mimi v Loupežníkovi. V metropoli už zůstala. Velké oči a herecký um ukázala v inscenacích Dámská jízda, Lesní panna nebo Mladý muž a bílá velryba. Přelomovou rolí byla Hilda ve Staviteli Solnessovi.

Naďa Konvalinková ukázala svůj um i v televizi a filmu. Vedle Jiřího Korna si zahrála v pohádce Honza málem králem. Nezapomenutelná byla ve snímku Adéla ještě nevečeřela. Následovala Nesmrtelná teta, Kouzelná měšec, Líbáš jako bůh nebo film dle námětu Simony Monyové režírovaný Filipem Renčem Sebemilenec. Hrála i v seriálech jako Vyprávěj, Cukrárna nebo Doktoři z Počátků. Pro děti uváděla Kuřátka. V rozhlase má pořad Pochoutky. Objevila se také v pořadu o hubnutí Jste to, co jíte.

Naďa Konvalinková je patronkou nadačního fondu Rozum a cit. S herečkou Květou Fialovou tvoří nerozlučnou dvojku. V divadle Rokoko ji oslovil herec a komik Oldřich Kaiser. Vzali se v roce 1980. O 25 let později se manželství rozpadlo, jejich přátelství nikoliv. Mají spolu dceru Karolínu, která po otci zdělila náklonnost k alkoholu a dokonce skončila v blázinci.

 

Články o celebritě

Ženáč Oldřich Kaiser: Kvůli Dáše Vokaté se vzdal alkoholu! Konvalinkové to nevyšlo Ženáč Oldřich Kaiser: Kvůli Dáše Vokaté se vzdal alkoholu! Konvalinkové to nevyšlo Po osmi letech společného zpívání i soužití do toho zřejmě praštili. Oldřich Kaiser (64) jen pár měs... číst článek
Kaiser 14 dní po infarktu - TAJNĚ SE OŽENIL: Neuvěříte, kde měl svatbu Kaiser 14 dní po infarktu - TAJNĚ SE OŽENIL: Neuvěříte, kde měl svatbu Po osmi letech společného zpívání i soužití do toho zřejmě praštili! Oldřich Kaiser (64) jen pár měs... číst článek
Oslava 85. narozenin Rudolfa Jelínka: Spojeni s Maciuchovou! Oslava 85. narozenin Rudolfa Jelínka: Spojeni s Maciuchovou! Dostal ten nejhezčí dárek ke svým 85. narozeninám! Rudolf Jelínek přivítal na oslavě desítky slavnýc... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Martin Dejdar
Martin Dejdar
zobrazit profil Kristína Greppelová
Kristína Greppelová
zobrazit profil Matyáš  Valenta
Matyáš Valenta
zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Diana Mórová
Diana Mórová
zobrazit profil Dana Bartůňková
Dana Bartůňková