Dana Hlaváčová | Celebwiki.cz
Dana Hlaváčová

Dana Hlaváčová

Datum narození: 20. 6. 1945
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Dana Hlaváčová, mladší sestra slavnější Jany, ztvárnila řadu menších rolí. Mezi její nejznámější postavy patří Popelčina nevlastní sestra z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Už jako studentka gymnázia se Dana Hlaváčová objevila v komedii Tři chlapi v chalupě (1963). Původně chtěla studovat matematiku, ale nakonec se rozhodla pro pražskou DAMU. Ještě na škole získala angažmá v Divadle E. F. Buriana, kde účinkovala do roku 1991.

DANA HLAVÁČOVÁ O SESTŘE JANĚ

Společně se starší sestrou Janou Hlaváčovou se Dana Hlaváčová předvedla v seriálu Eliška a její rod (1966). Hráli v něm sestry.

První větší roli Dana Hlaváčová dostala od Hynka Bočana v dramatu Pasťák (1968). Nejvíce jí proslavilo ztvárnění Popelčiny nevlastní sestry Dory v dnes již legendární pohádce Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku (1973).

Zahrála si řadě v seriálů a televizních snímků. Na filmovém plátně se opět společně se setrou objevila v pohádce Jiřího Stracha Anděl páně (2005). Dana Hlaváčová se také věnovala dabingu a pedagogické činnosti v dramatickém oddělení ZUŠ v Praze-Libni.

O DANĚ HLAVÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dana Hlaváčová má dceru Lucii Matouškovou.

 

Další Herci

zobrazit profil Viggo Mortensen
Viggo Mortensen
zobrazit profil Miluše Bittnerová
Miluše Bittnerová
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Oldřich Hajlich
Oldřich Hajlich
zobrazit profil Jana Preissová
Jana Preissová
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington