Kateřina Janečková

Datum narození: 7. 5. 1984
Místo narození: Šumperk
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Ačkoli je Kateřina Janečková známá především jako obrýlená Ošklivka Katka s rovnátky, patří mezi nejkrásnější české herečky.

Poprvé se Kateřina Janečková objevila na televizní obrazovce už když jí bylo jedenáct. Šlo o rodinný šestidílný seriál z nemocničního prostředí Když se slunci nedaří.

KATEŘINA JANEČKOVÁ - CO JÍ VZALA OŠKLIVKA KATKA

Do širšího diváckého podvědomí se ale Katka Janečková zapsala až o pět let později díky zfilmování Erbenovy Kytice (hrála Marii v povídce Štědrý večer). A většina diváků si ji pamatuje jako brýlatou Ošklivku Katku s neodmyslitelnými rovnátky ze stejnojmenného komediálního seriálu, který vysílala TV Prima.

Nadaná a půvabná Kateřina Janečková se objevila i v dalších snímcích (třeba film Kobova garáž, pohádka Restaurace U prince nebo seriály Rodinná poutaProč bychom se netopili, Pan Máma, Ulice nebo Labyrint) a neváhala se ukázat před kamerou i nahá (např. Všichni do jednoho nebo Náves; nafotila také akty pro kalendář Banco Casino).

Za vedlejší roli v dramatu Národní třída byla Kateřina Janečková roku 2020 nominována na Českého lva.

O KATEŘINĚ JANEČKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Katka Janečková má ráda cestování, ping pong, stolní fotbálek, plavání, lyžování, jízdu na kole a svého přítele, s nímž se v roce 2011 objevila ve videoklipu k písničce Kde ses vzala? kapely Vladimír Cirkus.

 

Další Herci

zobrazit profil Eva Salzmannová
Eva Salzmannová
zobrazit profil Václav Knop
Václav Knop
zobrazit profil René Přibil
René Přibil
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Eliška Křenková
Eliška Křenková
zobrazit profil Ondřej Kubina
Ondřej Kubina
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Michelle Pfeiffer
Michelle Pfeiffer