Jan Teplý mladší | Celebwiki.cz

Jan Teplý mladší

Datum narození: 4.6.1976
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Jan Teplý mladší se potatil, i on svou životní dráhu spojil s prkny, která znamenají svět, a se stříbrným plátnem.

Jan Teplý ml. nezdědil po svém otci Janu Teplém jen jméno, ale i herecké geny. Po studiích na Pražské konzervatoři nastoupil Jan Teplý ml. do angažmá Klicperova divadla v Hradci Králové, které v roce 1998 vyměnil za scénu Divadla pod Palmovkou. Předvedl se v dramatech Tartuffe, O myších a lidech nebo v Utrpení mladého Werthera. Neminul ho ani Rostandův Cyrano z Bergeracu či Allenův Sex noci svatojánské. Na Letních shakespearovských slavnostech zazářil v Hamletovi. Divadlo Palace mu nabídlo roli ve hře Líbánky.

Jan Teplý ml. si zahrál i v televizních filmech Specialita šéfkuchaře, Ani málo, ani moc nebo v romantice Chytit vítr. Větší roli ztvárnil v seriálu Zdivočelá země a dostal se i do nekonečné Ulice Televize Nova, kde si zahrál spolu se svou životní partnerkou Michaelou Badinkovou. Jako velmi ctižíádostivý detektiv okresního formátu se předvedl v sérii TV Prima Temný kraj s Lukášem Vaculíkem v hlavní roli.

S partnerkou Michalelou BadinkovouJan Teplý dceru Evelínu (narozena 2011). V březnu 2014 se jim narodila druhá dcera, již pojmenovali Emílie

 

Další Herci

zobrazit profil Zdeněk Srstka
Zdeněk Srstka
zobrazit profil Erdogan Atalay
Erdogan Atalay
zobrazit profil Tomáš Petřík
Tomáš Petřík
zobrazit profil Veronika Gajerová
Veronika Gajerová
zobrazit profil Hana Heřmánková
Hana Heřmánková
zobrazit profil Jiří Krampol
Jiří Krampol
zobrazit profil Jana Štěpánková
Jana Štěpánková
zobrazit profil Františka Stropnická
Františka Stropnická