Viktor Dvořák |Celebwiki.cz

Viktor Dvořák

Datum narození: 7.10.1979
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec, dabér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Viktor Dvořák, známý především z divadelních prken a televizních obrazovek, svou první hlavní roli dostal ve filmu režiséra Slávka Horáka Havel.

S hraním Viktor Dvořák začal již na základní škole v rodných Českých Budějovicích, kde chodil do dramatického kroužku. Po gymnáziu studoval DAMU, byl v ročníku Ladislava Mrkvičky a Jaroslavy Tvrzníkové.

VIKTOR DVOŘÁK IDOLEM PRVNÍ REPUBLIKY?

Ke konci studia Viktor Dvořák získal angažmá v Moravském divadle Olomouc, poté jej milovnici prken, co znamenají svět, mohli vidět v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, ve Východočeském divadle v Pardubicích nebo v Městských divadlech pražských.

Na televizní obrazovce se Viktor Dvořák poprvé objevil ještě coby školák v dramatu Takový slušný člověk (1991), kde ztvárnil učně.

Pacienta si zahrál v Ordinaci v růžové zahradě 2, moderátora v Horákových, kolegu zavražděného v Kriminálce Anděl, Kryštofa Lébla v První republice nebo filmaře v Ohnivým kuřetiViktor Dvořák je vyhledávaný dabér.

Svou první titulní roli Viktor Dvořák dostal od režiséra Slávka Horáka v jeho filmu Havel, zasazeném do disidentských let budoucího prezidenta Václava Havla, a to po boku Olgy v podání Anny Geislerové. Snímek končí Sametovou revolucí.

 

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Langmajer
Lukáš Langmajer
zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon
zobrazit profil Josef Vinklář
Josef Vinklář
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson
zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek
zobrazit profil Matthew Perry
Matthew Perry
zobrazit profil Ondřej Pavelka
Ondřej Pavelka
zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta