Viktor Dvořák | Celebwiki.cz

Viktor Dvořák

Datum narození: 7.10.1979
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec, dabér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Viktor Dvořák, známý především z divadelních prken a televizních obrazovek, svou první hlavní roli dostal ve filmu režiséra Slávka Horáka Havel.

S hraním Viktor Dvořák začal již na základní škole v rodných Českých Budějovicích, kde chodil do dramatického kroužku. Po gymnáziu studoval DAMU, byl v ročníku Ladislava Mrkvičky a Jaroslavy Tvrzníkové.

VIKTOR DVOŘÁK IDOLEM PRVNÍ REPUBLIKY!?

Ke konci studia Viktor Dvořák získal angažmá v Moravském divadle Olomouc, poté jej milovnici prken, co znamenají svět, mohli vidět v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, ve Východočeském divadle v Pardubicích nebo v Městských divadlech pražských.

Na televizní obrazovce se Viktor Dvořák poprvé objevil ještě coby školák v dramatu Takový slušný člověk (1991), kde ztvárnil učně.

Pacienta si zahrál v Ordinaci v růžové zahradě 2, moderátora v Horákových, kolegu zavražděného v Kriminálce Anděl, Kryštofa Lébla v První republice nebo filmaře v Ohnivým kuřetiViktor Dvořák je vyhledávaný dabér.

Svou první titulní roli Viktor Dvořák dostal od režiséra Slávka Horáka v jeho filmu Havel, zasazeném do disidentských let budoucího prezidenta Václava Havla, a to po boku Olgy v podání Anny Geislerové. Snímek končí Sametovou revolucí.

V roce 2019 Viktor Dvořák dostal Cenu Thálie za roli Louise Aronsona v inscenaci Andělé v Americe, kterou v režii Michala Dočekala nastudovala Městská divadla pražská.

 

Další Herci

zobrazit profil Kryštof Rímský
Kryštof Rímský
zobrazit profil Vladimír Čech
Vladimír Čech
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková
zobrazit profil Jiří Hrzán
Jiří Hrzán
zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser
zobrazit profil Filip Tůma
Filip Tůma
zobrazit profil Thomasin McKenzie
Thomasin McKenzie