Markéta Plánková | Celebwiki.cz

Markéta Plánková

Datum narození: 15.4.1978
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: Herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Markéta Plánková je populární česká herečka, známá především z televizních seriálů Cesty domů, První republika, nebo Ordinace v růžové zahradě.

Markéta Plánková Na pražské DAMU absolvovala Katedru alternativního a loutkového divadla. Prkna Ypsilonky oživila v Orfeovi v podsvětí, Rusalce nebo ve Třech mušketýrech. Do širšího povědomí se dostala až výraznou rolí v divácky oblíbeném televizním seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila manželku primáře Mázla Magdu Mázlovou.

Markéta Plánková ale koncem roku 2013 po šesti letech Ordinaci opustila. Scénáristé museli Magdu Mázlovou nechat umřít (podobně zamotala Markéta Plánková tvůrcům hlavu už v roce 2007, když otěhotněla během natáčení seriálu Světla pasáže a scénáristka Eva Papoušková musela scénář přepsat). 

Markéta Plánková se poté vrhla na finančně zajímavější seriál České televize První republika, kde na sebe upozornila především erotickou scénou s hereckým kolegou Jánem Koleníkem. 

Mimo zmíněných snímků si Markéta Plánková zahrála i v seriálech Zdivočelá země nebo Rodinná pouta. Hlavní roli předvedla v dramatu Slečna Julie. V televizi moderovala nedělní Edův pohádkový balík.

Markéta Plánková se během natáčení seriálu Rodinná pouta seznámila s hercem Romanem Štolpou. Mají spolu dceru Agátu. Jejich vztah ale nevydržel. Po roční známosti si Markéta Plánková tajně vzala reportéra a moderátora Daniela Častvaje (ten má z předchozího manželství dva syny). O další rok později mu porodila dceru Julii.

V rámci svých zálib se Markéta Plánková věnuje nadaci Alma.

 

Články o celebritě

Seriálové Velikonoce Petra Čtvrtníčka: Třikrát zlitý! Seriálové Velikonoce Petra Čtvrtníčka: Třikrát zlitý! Velikonoční zvyk jako utrpení. Tak bude Petr Čtvrtníček (55) vzpomínat na letošní svátky jara. Místo… číst článek
Dvojitá oslava v Krejzových: Záplava polibků a květin! Dvojitá oslava v Krejzových: Záplava polibků a květin! Obrovské překvapení zažili v neděli v ateliérech Krejzových Markéta Plánková (41) a Petr Čtvrtníček… číst článek
Krejzovi strašili děti: Po nemocnici chodili jako Mikuláš s andělem a čertem! Krejzovi strašili děti: Po nemocnici chodili jako Mikuláš s andělem a čertem! Herci ze seriálu Krejzovi Markéta Plánková (40), Kristýna Kociánová (33) a Jan Komínek (24) zavítali… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Michal Bílek
Michal Bílek
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Inna Puhajková
Inna Puhajková
zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Ivo Šmoldas
Ivo Šmoldas
zobrazit profil Lisa Kudrow
Lisa Kudrow
zobrazit profil Ivan David
Ivan David
zobrazit profil Jakub Zedníček
Jakub Zedníček