Markéta Plánková

Datum narození: 15. 4. 1978
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: Herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Markéta Plánková je populární česká herečka, známá především z televizních seriálů Cesty domů, První republika, nebo Ordinace v růžové zahradě.

Markéta Plánková Na pražské DAMU absolvovala Katedru alternativního a loutkového divadla. Prkna Ypsilonky oživila v Orfeovi v podsvětí, Rusalce nebo ve Třech mušketýrech. Do širšího povědomí se dostala až výraznou rolí v divácky oblíbeném televizním seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila manželku primáře Mázla Magdu Mázlovou.

Markéta Plánková ale koncem roku 2013 po šesti letech Ordinaci opustila. Scénáristé museli Magdu Mázlovou nechat umřít (podobně zamotala Markéta Plánková tvůrcům hlavu už v roce 2007, když otěhotněla během natáčení seriálu Světla pasáže a scénáristka Eva Papoušková musela scénář přepsat). 

Markéta Plánková se poté vrhla na finančně zajímavější seriál České televize První republika, kde na sebe upozornila především erotickou scénou s hereckým kolegou Jánem Koleníkem. 

Mimo zmíněných snímků si Markéta Plánková zahrála i v seriálech Zdivočelá země nebo Rodinná pouta. Hlavní roli předvedla v dramatu Slečna Julie. V televizi moderovala nedělní Edův pohádkový balík.

Markéta Plánková se během natáčení seriálu Rodinná pouta seznámila s hercem Romanem Štolpou. Mají spolu dceru Agátu. Jejich vztah ale nevydržel. Po roční známosti si Markéta Plánková tajně vzala reportéra a moderátora Daniela Častvaje (ten má z předchozího manželství dva syny). O další rok později mu porodila dceru Julii.

V rámci svých zálib se Markéta Plánková věnuje nadaci Alma.

 

Články o celebritě

Dana Morávková má novou roli, ale...: Je to »zase« potvora! Dana Morávková má novou roli, ale...: Je to »zase« potvora! Scenáristky sestry Kateřina a Jitka Bártů (46) na ni opět myslely. V nové osmidílné minisérii Půlnoč... číst článek
Velký návrat Morávkové: NOVÁ ROLE MRCHY! Velký návrat Morávkové: NOVÁ ROLE MRCHY! Scenáristky sestry Kateřina a Jitka Bártů (46) na ni opět myslely. V nové osmidílné minisérii Půlnoč... číst článek
Dárek na rozloučenou od Ordinace: Ožijí oblíbené postavy! Dárek na rozloučenou od Ordinace: Ožijí oblíbené postavy! Po dnešním dílu Ordinace v růžové zahradě 2 nesahejte po televizním ovladači. Televize Nova připravi... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Milan Škoda
Milan Škoda
zobrazit profil Miroslav Hruška
Miroslav Hruška
zobrazit profil Radim Šimek
Radim Šimek
zobrazit profil Štěpán Benoni
Štěpán Benoni