Markéta Plánková

Datum narození: 15. 4. 1978
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: Herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Markéta Plánková je populární česká herečka, známá především z televizních seriálů Cesty domů, První republika, nebo Ordinace v růžové zahradě.

Markéta Plánková Na pražské DAMU absolvovala Katedru alternativního a loutkového divadla. Prkna Ypsilonky oživila v Orfeovi v podsvětí, Rusalce nebo ve Třech mušketýrech. Do širšího povědomí se dostala až výraznou rolí v divácky oblíbeném televizním seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila manželku primáře Mázla Magdu Mázlovou.

Markéta Plánková ale koncem roku 2013 po šesti letech Ordinaci opustila. Scénáristé museli Magdu Mázlovou nechat umřít (podobně zamotala Markéta Plánková tvůrcům hlavu už v roce 2007, když otěhotněla během natáčení seriálu Světla pasáže a scénáristka Eva Papoušková musela scénář přepsat). 

Markéta Plánková se poté vrhla na finančně zajímavější seriál České televize První republika, kde na sebe upozornila především erotickou scénou s hereckým kolegou Jánem Koleníkem. 

Mimo zmíněných snímků si Markéta Plánková zahrála i v seriálech Zdivočelá země nebo Rodinná pouta. Hlavní roli předvedla v dramatu Slečna Julie. V televizi moderovala nedělní Edův pohádkový balík.

Markéta Plánková se během natáčení seriálu Rodinná pouta seznámila s hercem Romanem Štolpou. Mají spolu dceru Agátu. Jejich vztah ale nevydržel. Po roční známosti si Markéta Plánková tajně vzala reportéra a moderátora Daniela Častvaje (ten má z předchozího manželství dva syny). O další rok později mu porodila dceru Julii.

V rámci svých zálib se Markéta Plánková věnuje nadaci Alma.

 

Články o celebritě

Neuvěřitelných 30 let spolu: Tereza Bebarová prozradila své fígly na fungující vztah! Neuvěřitelných 30 let spolu: Tereza Bebarová prozradila své fígly na fungující vztah! Bývalá hvězda seriálu Ulice a také moderátorka kulinářské soutěže Peče celá země Tereza Bebarová (47... číst článek
Premiéra „Bambitky": Kubařová rozpálená z líbačky s Vetchým! Kolik už přibrala Noidova láska? Premiéra „Bambitky": Kubařová rozpálená z líbačky s Vetchým! Kolik už přibrala Noidova láska? Premiéra pohádky Tajemství staré bambitky 2 včera opravdu odhalila několik tajemství. Třeba Veronika... číst článek
Hvězda seriálů 1. MISE a Hvězdy nad hlavou Roman Zach: Jsme holky na zavolání! Hvězda seriálů 1. MISE a Hvězdy nad hlavou Roman Zach: Jsme holky na zavolání! Můžete ho vídat hned ve dvou seriálech, kromě 1. MISE také ve Hvězdách nad hlavou, kde hraje i se sv... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jitka Molavcová
Jitka Molavcová
zobrazit profil Kristina Taberyová
Kristina Taberyová
zobrazit profil Kristýna Podzimková
Kristýna Podzimková
zobrazit profil Tomáš Březina
Tomáš Březina
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel
zobrazit profil Jan Moravec
Jan Moravec
zobrazit profil Milan Stehlík
Milan Stehlík