Markéta Plánková

Datum narození: 15. 4. 1978
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: Herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Markéta Plánková je populární česká herečka, známá především z televizních seriálů Cesty domů, První republika, nebo Ordinace v růžové zahradě.

Markéta Plánková Na pražské DAMU absolvovala Katedru alternativního a loutkového divadla. Prkna Ypsilonky oživila v Orfeovi v podsvětí, Rusalce nebo ve Třech mušketýrech. Do širšího povědomí se dostala až výraznou rolí v divácky oblíbeném televizním seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila manželku primáře Mázla Magdu Mázlovou.

Markéta Plánková ale koncem roku 2013 po šesti letech Ordinaci opustila. Scénáristé museli Magdu Mázlovou nechat umřít (podobně zamotala Markéta Plánková tvůrcům hlavu už v roce 2007, když otěhotněla během natáčení seriálu Světla pasáže a scénáristka Eva Papoušková musela scénář přepsat). 

Markéta Plánková se poté vrhla na finančně zajímavější seriál České televize První republika, kde na sebe upozornila především erotickou scénou s hereckým kolegou Jánem Koleníkem. 

Mimo zmíněných snímků si Markéta Plánková zahrála i v seriálech Zdivočelá země nebo Rodinná pouta. Hlavní roli předvedla v dramatu Slečna Julie. V televizi moderovala nedělní Edův pohádkový balík.

Markéta Plánková se během natáčení seriálu Rodinná pouta seznámila s hercem Romanem Štolpou. Mají spolu dceru Agátu. Jejich vztah ale nevydržel. Po roční známosti si Markéta Plánková tajně vzala reportéra a moderátora Daniela Častvaje (ten má z předchozího manželství dva syny). O další rok později mu porodila dceru Julii.

V rámci svých zálib se Markéta Plánková věnuje nadaci Alma.

 

Články o celebritě

Petr Rychlý alias doktor Čestmír Mázl: S koncem Ordinace ztratí miliony! Petr Rychlý alias doktor Čestmír Mázl: S koncem Ordinace ztratí miliony! Na Nově už kdysi působil i díky Natočtu, ovšem teprve díky Ordinaci Petr Rychlý (55) dostal skutečně... číst článek
Rychlý, Adamovská, Morávková a spol.: Jak jim Ordinace změnila život! Rychlý, Adamovská, Morávková a spol.: Jak jim Ordinace změnila život! Za dlouhých patnáct let, kdy se natáčel seriál Ordinace v růžové zahradě, se proměnily jak osudy jeh... číst článek
Ztráta milionů! Odpadá mi jedna práce za druhou, skuhrá Rychlý Ztráta milionů! Odpadá mi jedna práce za druhou, skuhrá Rychlý Byly časy, kdy bral i půl milionu korun měsíčně. A to hlavně díky Nově, pro kterou byl Petr Rychlý (... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Eliška Březinová
Eliška Březinová
zobrazit profil Patrik Flaišinger
Patrik Flaišinger
zobrazit profil Stanislav Grospič
Stanislav Grospič
zobrazit profil Rostislav Osička
Rostislav Osička
zobrazit profil Kamal Farhan
Kamal Farhan
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Aleš Cabicar
Aleš Cabicar
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera