Markéta Plánková | Celebwiki.cz

Markéta Plánková

Datum narození: 15.4.1978
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: Herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Markéta Plánková je populární česká herečka, známá především z televizních seriálů Cesty domů, První republika, nebo Ordinace v růžové zahradě.

Markéta Plánková Na pražské DAMU absolvovala Katedru alternativního a loutkového divadla. Prkna Ypsilonky oživila v Orfeovi v podsvětí, Rusalce nebo ve Třech mušketýrech. Do širšího povědomí se dostala až výraznou rolí v divácky oblíbeném televizním seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila manželku primáře Mázla Magdu Mázlovou.

Markéta Plánková ale koncem roku 2013 po šesti letech Ordinaci opustila. Scénáristé museli Magdu Mázlovou nechat umřít (podobně zamotala Markéta Plánková tvůrcům hlavu už v roce 2007, když otěhotněla během natáčení seriálu Světla pasáže a scénáristka Eva Papoušková musela scénář přepsat). 

Markéta Plánková se poté vrhla na finančně zajímavější seriál České televize První republika, kde na sebe upozornila především erotickou scénou s hereckým kolegou Jánem Koleníkem. 

Mimo zmíněných snímků si Markéta Plánková zahrála i v seriálech Zdivočelá země nebo Rodinná pouta. Hlavní roli předvedla v dramatu Slečna Julie. V televizi moderovala nedělní Edův pohádkový balík.

Markéta Plánková se během natáčení seriálu Rodinná pouta seznámila s hercem Romanem Štolpou. Mají spolu dceru Agátu. Jejich vztah ale nevydržel. Po roční známosti si Markéta Plánková tajně vzala reportéra a moderátora Daniela Častvaje (ten má z předchozího manželství dva syny). O další rok později mu porodila dceru Julii.

V rámci svých zálib se Markéta Plánková věnuje nadaci Alma.

 

Články o celebritě

Markéta Plánková: Splnila si pohádkové přání! Markéta Plánková: Splnila si pohádkové přání! Jde z role do role, ale v pohádkách na ni kašlou. Proto si hvězda seriálu Krejzovi Markéta Plánková… číst článek
Minuta ticha za Postráneckého: Místo rozloučení u rakve Minuta ticha za Postráneckého: Místo rozloučení u rakve V  historické budově Národního divadla se dnes dopoledne koná poslední rozloučení s Václavem Postráneckým… číst článek
Seriálové Velikonoce Petra Čtvrtníčka: Třikrát zlitý! Seriálové Velikonoce Petra Čtvrtníčka: Třikrát zlitý! Velikonoční zvyk jako utrpení. Tak bude Petr Čtvrtníček (55) vzpomínat na letošní svátky jara. Místo… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera
zobrazit profil Barbora Hrzánová
Barbora Hrzánová
zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová
zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Gabriela Capová
Gabriela Capová
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít