Josef Carda | Celebwiki.cz

Josef Carda

Datum narození: 18. 1. 1956
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: herec, dabér, moderátor

Související celebrity

Životopis

Josef Carda je známý český herec, dabér a moderátor. Přestože vystupoval v mnoha divadlech, nejvíce ho proslavil satirický pořad TV Nova Tele Tele.

Josef Carda hrál po absolvování brněnské JAMU v několika českých divadlech. Diváci ho mohli vidět například v Divadle Rokoko či v Divadle Bez zábradlí. Televizním divákům se poprvé představil v nepříliš povedeném seriálu Policajti z předměstí.

Josef Carda se ovšem nejvíce proslavil v recesistickém a satirickém pořadu TV Nova Tele Tele, kde vystupoval společně se známou bavičskou dvojicí Richard Genzer a Michal Suchánek. Mužské trio doplnila Veronika Žilková. Tele Tele nenechalo nikoho chladným. Jedni ho milovali, druzí odsuzovali.

Postava Josefa Cardy byla nejvíce známa pod přezdívkou „Carda Retarda“, která se s hercem táhne doteď. Po jeho odchodu se většina pravidelných diváků shodovala, že kvalita Tele Tele upadla. Oblíbený pořad nedlouho poté skončil.

Josef Carda si mimo Tele Tele zahrál v několika filmech a seriálech. Mezi nejslavnější patří filmová série Kameňák či seriály Letiště, Vyprávěj nebo Doktoři z počátků. Na komediální pořady už se necítí. „Na pořady typu Partičky už jsem starý,“ objasnil nedávno Josef Carda.

Kromě herectví se Josef Carda věnuje také dabingu. Svůj hlas propůjčil například Alanovi, jednomu ze dvou bratrů v populárním americkém seriálu Dva a půl chlapa. Slyšet ho můžeme i v Simpsonech, kde dabuje Lennyho Leonarda.

Josef Carda žije s manželkou Radkou, se kterou má syna Adama.

VŠE O CARDOVI NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Šokovaný Václav Kopta (54): ÚTOK před premiérou! Šokovaný Václav Kopta (54): ÚTOK před premiérou! První představení po několikaměsíční pauze musel odehrát poštípaný od včel. A bohužel vlastních. „Še... číst článek
Podhůrský slavil 60: Místo gratulantů jen omluvenky! Proč hvězdy nepřišly?! Podhůrský slavil 60: Místo gratulantů jen omluvenky! Proč hvězdy nepřišly?! Kulatiny v Malostranské besedě plánoval oslavit ve velkém stylu. Moderátor, herec, zpěvák a dabingov... číst článek
Z divadla do špitálu! Málem jsem zemřel na jevišti, přiznal Josef Carda Z divadla do špitálu! Málem jsem zemřel na jevišti, přiznal Josef Carda V divadle i na obrazovkách obvykle diváky baví, ve skutečnosti má za sebou ale Josef Carda (63) i do... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Liška
Václav Liška
zobrazit profil Petr Motloch
Petr Motloch
zobrazit profil Petra Tenorová
Petra Tenorová
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Lucie Pernetová
Lucie Pernetová
zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková
zobrazit profil Igor Bareš
Igor Bareš
zobrazit profil Rostislav Novák mladší
Rostislav Novák mladší