Josef Carda | Celebwiki.cz

Josef Carda

Datum narození: 18.1.1956
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: herec, dabér, moderátor

Související celebrity

Životopis

Josef Carda je známý český herec, dabér a moderátor. Přestože vystupoval v mnoha divadlech, nejvíce ho proslavil satirický pořad TV Nova Tele Tele.

Josef Carda hrál po absolvování brněnské JAMU v několika českých divadlech. Diváci ho mohli vidět například v Divadle Rokoko či v Divadle Bez zábradlí. Televizním divákům se poprvé představil v nepříliš povedeném seriálu Policajti z předměstí.

Josef Carda se ovšem nejvíce proslavil v recesistickém a satirickém pořadu TV Nova Tele Tele, kde vystupoval společně se známou bavičskou dvojicí Richard Genzer a Michal Suchánek. Mužské trio doplnila Veronika Žilková. Tele Tele nenechalo nikoho chladným. Jedni ho milovali, druzí odsuzovali.

Postava Josefa Cardy byla nejvíce známa pod přezdívkou „Carda Retarda“, která se s hercem táhne doteď. Po jeho odchodu se většina pravidelných diváků shodovala, že kvalita Tele Tele upadla. Oblíbený pořad nedlouho poté skončil.

Josef Carda si mimo Tele Tele zahrál v několika filmech a seriálech. Mezi nejslavnější patří filmová série Kameňák či seriály Letiště, Vyprávěj nebo Doktoři z počátků. Na komediální pořady už se necítí. „Na pořady typu Partičky už jsem starý,“ objasnil nedávno Josef Carda.

Kromě herectví se Josef Carda věnuje také dabingu. Svůj hlas propůjčil například Alanovi, jednomu ze dvou bratrů v populárním americkém seriálu Dva a půl chlapa. Slyšet ho můžeme i v Simpsonech, kde dabuje Lennyho Leonarda.

Josef Carda žije s manželkou Radkou, se kterou má syna Adama.

VŠE O CARDOVI NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Z divadla do špitálu! Málem jsem zemřel na jevišti, přiznal Josef Carda Z divadla do špitálu! Málem jsem zemřel na jevišti, přiznal Josef Carda V divadle i na obrazovkách obvykle diváky baví, ve skutečnosti má za sebou ale Josef Carda (63) i… číst článek
Dramatické chvilky Cardy »Retardy«: Od smrti ho dělily minuty Dramatické chvilky Cardy »Retardy«: Od smrti ho dělily minuty Snad každý si někdy prožil nelehké chvíle a herec Josef Carda (63) nepatří mezi výjimky. Sporťák… číst článek
To je podívaná! Genzer, Carda a Etzler se nasoukali do dámských šatů! To je podívaná! Genzer, Carda a Etzler se nasoukali do dámských šatů! Už jednou na sebe vzal kostým žen v sitcomu Kopečkovi v rámci pořadu Tele-tele, teď si Richard Genzer… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Martin Sitta
Martin Sitta
zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec
zobrazit profil Matěj Anděl
Matěj Anděl
zobrazit profil Jiří Wohanka
Jiří Wohanka
zobrazit profil Milena Dvorská
Milena Dvorská
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr