Josef Carda

Datum narození: 18. 1. 1956
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: herec, dabér, moderátor

Související celebrity

Životopis

Josef Carda je známý český herec, dabér a moderátor. Přestože vystupoval v mnoha divadlech, nejvíce ho proslavil satirický pořad TV Nova Tele Tele.

Josef Carda hrál po absolvování brněnské JAMU v několika českých divadlech. Diváci ho mohli vidět například v Divadle Rokoko či v Divadle Bez zábradlí. Televizním divákům se poprvé představil v nepříliš povedeném seriálu Policajti z předměstí.

Josef Carda se ovšem nejvíce proslavil v recesistickém a satirickém pořadu TV Nova Tele Tele, kde vystupoval společně se známou bavičskou dvojicí Richard Genzer a Michal Suchánek. Mužské trio doplnila Veronika Žilková. Tele Tele nenechalo nikoho chladným. Jedni ho milovali, druzí odsuzovali.

Postava Josefa Cardy byla nejvíce známa pod přezdívkou „Carda Retarda“, která se s hercem táhne doteď. Po jeho odchodu se většina pravidelných diváků shodovala, že kvalita Tele Tele upadla. Oblíbený pořad nedlouho poté skončil.

Josef Carda si mimo Tele Tele zahrál v několika filmech a seriálech. Mezi nejslavnější patří filmová série Kameňák či seriály Letiště, Vyprávěj nebo Doktoři z počátků. Na komediální pořady už se necítí. „Na pořady typu Partičky už jsem starý,“ objasnil nedávno Josef Carda.

Kromě herectví se Josef Carda věnuje také dabingu. Svůj hlas propůjčil například Alanovi, jednomu ze dvou bratrů v populárním americkém seriálu Dva a půl chlapa. Slyšet ho můžeme i v Simpsonech, kde dabuje Lennyho Leonarda.

Josef Carda žije s manželkou Radkou, se kterou má syna Adama.

VŠE O CARDOVI NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Karel Heřmánek (74) s manželkou Hanou (58) oslavili 30. výročí: Dvě operace a netradiční dárek! Karel Heřmánek (74) s manželkou Hanou (58) oslavili 30. výročí: Dvě operace a netradiční dárek! Před třiceti lety si Karel Heřmánek (74) s Hankou (58) řekli ANO. Oslava proběhla v rodinném kruhu, ... číst článek
Už zarostl vousem! Neuvěřitelná proměna Josefa Cardy (65): Působí jako jiný člověk Už zarostl vousem! Neuvěřitelná proměna Josefa Cardy (65): Působí jako jiný člověk Herec a dabér Josef Carda (65), kterého proslavil pořad Tele Tele, během koronavirové pandemie výraz... číst článek
Sokol kontra Suchánek! Za fasádou srandiček lítost a vztek Sokol kontra Suchánek! Za fasádou srandiček lítost a vztek Za ta léta vystřídali ve svých komických scénkách a výstupech již několik partnerů, oni dva ale vždy... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Gina Lollobrigida
Gina Lollobrigida
zobrazit profil Jana Kovalčiková
Jana Kovalčiková
zobrazit profil Jaromír Dulava
Jaromír Dulava
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Kryštof Bartoš
Kryštof Bartoš
zobrazit profil Rostislav Novák mladší
Rostislav Novák mladší
zobrazit profil Anna Fialová
Anna Fialová