Josef Holomáč

Josef Holomáč

Datum narození: 17. 2. 1960
Přezdívka: Pepa Holomáč
Místo narození: Čejkovice
Profese: muzikant, baskytarista, hudební redaktor, producent, spisovatel
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Josef Holomáč aslis Pepa Holomáč, který se proslavil zejména jako baskytarista slavné kapely Argema, se v roce 2022 stal partnerem herečky Veroniky Žilkové.

Od dětství se Pepa Holomáč chtěl naučit hrát na kytaru, ale nebavil ho dril v kroužku na škole. V šestnácti dostal od bratra článek o Ericu Cpleptnovi, který s kytarou začal v sedmnácti, tak pochopil, že není nic ztraceno.

Pepa Holomáč je samouk

Zrovna v té době Pepa Holomáč strávil tři měsíce v Londýně, kde přičichl k hudbě, po které tady byl hlad. Tam ho uchvátila vlna punk, která v té době byla na vzestupu. Zjistil také, že může založit kapelu a přitom nemusí vůbec umět hrát, tak to zkusil.

Hudební vzdělání Pepa Holomáč nemá. Je samouk. Notám prý rozumí, ale jak řekl, stejně podle nich nehraje. V slavné kapele Argema, když odešel basák, tak přešel z kytary na tento nástroj. Zjistil, že basa je úžasný nástroj.

Holomáč napsal hnihu Fenomén Argema

Začínal ve skupině Galaxie, kterou založil spolu s Pepou Pavkou, nynějším majitelem Argemy. Kapela se ale po dvou letech rozpadla a Pepa Holomáč šel do skupiny Stress. V roce 1982 stál u zrodu Argemy, moravské rockové kapely původem z Hodonína, z níž po dvou letech odešel do pražské Pumpy.

Než se Pepa Holomáč vrátil do Argemy, kterou definitivně opustil roku 1997, mj. si založil svoji kapelu Giggi 21.

Baskytarysta, hudební redaktor a producent Pepa Holomáč je autorem knihy Fenomén Argema.

O PEPOVI HOLOMÁČOVI ČTĚTE ZDE>>

Pepa Holomáč je ženatý. V roce 2022 se jeho partnerkou stala herečka Veronika Žilková.

 

 

Články o celebritě

Je po rozvodu! Žilková otevřeně o vztahu s Holomáčem Je po rozvodu! Žilková otevřeně o vztahu s Holomáčem Tak dobrý kamarád, nebo oficiální partner? Nad úlohou Josefa Holomáče (63) v životě Veroniky Žilkové... číst článek
Žilková přiznala lásku s Holomáčem: Randím po letech s prolhaným politikem! Žilková přiznala lásku s Holomáčem: Randím po letech s prolhaným politikem! Zdá se, že nejen Agáta Hanychová (38) již našla štěstí. Nedlouho po její svatbě zveřejnila její matk... číst článek
Žilková je rozvedená! Smuteční řeč k pohřbenému manželství Žilková je rozvedená! Smuteční řeč k pohřbenému manželství Od jejich rozchodu sice uplynuly skoro dva roky, teprve teď jsou rozvedení i oficiálně. K soudu včer... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Vadim  Petrov
Vadim Petrov
zobrazit profil Felix Slováček ml.
Felix Slováček ml.
zobrazit profil Varhan Orchestrovič Bauer
Varhan Orchestrovič Bauer
zobrazit profil Vanessa  Mae
Vanessa Mae
zobrazit profil Pavel Vaculík
Pavel Vaculík
zobrazit profil Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř
zobrazit profil Vladivojna La Chia
Vladivojna La Chia