Josef Holomáč

Josef Holomáč

Datum narození: 17. 2. 1960
Přezdívka: Pepa Holomáč
Místo narození: Čejkovice
Profese: muzikant, baskytarista, hudební redaktor, producent, spisovatel
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Josef Holomáč aslis Pepa Holomáč, který se proslavil zejména jako baskytarista slavné kapely Argema, se v roce 2022 stal partnerem herečky Veroniky Žilkové.

Od dětství se Pepa Holomáč chtěl naučit hrát na kytaru, ale nebavil ho dril v kroužku na škole. V šestnácti dostal od bratra článek o Ericu Cpleptnovi, který s kytarou začal v sedmnácti, tak pochopil, že není nic ztraceno.

Pepa Holomáč je samouk

Zrovna v té době Pepa Holomáč strávil tři měsíce v Londýně, kde přičichl k hudbě, po které tady byl hlad. Tam ho uchvátila vlna punk, která v té době byla na vzestupu. Zjistil také, že může založit kapelu a přitom nemusí vůbec umět hrát, tak to zkusil.

Hudební vzdělání Pepa Holomáč nemá. Je samouk. Notám prý rozumí, ale jak řekl, stejně podle nich nehraje. V slavné kapele Argema, když odešel basák, tak přešel z kytary na tento nástroj. Zjistil, že basa je úžasný nástroj.

Holomáč napsal hnihu Fenomén Argema

Začínal ve skupině Galaxie, kterou založil spolu s Pepou Pavkou, nynějším majitelem Argemy. Kapela se ale po dvou letech rozpadla a Pepa Holomáč šel do skupiny Stress. V roce 1982 stál u zrodu Argemy, moravské rockové kapely původem z Hodonína, z níž po dvou letech odešel do pražské Pumpy.

Než se Pepa Holomáč vrátil do Argemy, kterou definitivně opustil roku 1997, mj. si založil svoji kapelu Giggi 21.

Baskytarysta, hudební redaktor a producent Pepa Holomáč je autorem knihy Fenomén Argema.

O PEPOVI HOLOMÁČOVI ČTĚTE ZDE>>

Pepa Holomáč je ženatý. V roce 2022 se jeho partnerkou stala herečka Veronika Žilková.

 

 

Články o celebritě

Premiéra muzikálu Zpívání v dešti: Révai s Kratinou vyvětrali děti, Ochmannová zase výstřih   Premiéra muzikálu Zpívání v dešti: Révai s Kratinou vyvětrali děti, Ochmannová zase výstřih Příjemné nedělní odpoledne v divadle Hybernia strávilo hned několik slavných rodin. Na divadelních p... číst článek
Veronika Žilková rozvádějící se s Martinem Stropnickým: Děti jsou pro mě víc než partner! Veronika Žilková rozvádějící se s Martinem Stropnickým: Děti jsou pro mě víc než partner! Začátek letošního roku byl pro Veroniku Žilkovou (61) náročný. Pohřbila maminku Olgu (†98), nečekaně... číst článek
Co se dělo po večírku českých filmařů: Cigárka, romantika Žilkové i fastfood, berle a taxíky Co se dělo po večírku českých filmařů: Cigárka, romantika Žilkové i fastfood, berle a taxíky Ceny české filmové kritiky byly v sobotu 4. února rozdány. Překvapivě se na afterparty v pražské Arš... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jiří Burian
Jiří Burian
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Otakar Petřina
Otakar Petřina
zobrazit profil Mick Jagger
Mick Jagger
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Alan Merrill
Alan Merrill
zobrazit profil Marcel Zmožek
Marcel Zmožek
zobrazit profil Samuel Juan Torres
Samuel Juan Torres