Hana Maciuchová | Celebwiki.cz

Hana Maciuchová

Datum narození: 25.11.1945
Místo narození: Šternberk
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Hana Maciuchová, která ztvárnila desítky skvělých rolí ve filmu, televizi i na divadelních prknech, bojovala se zákeřnou chorobou - s rakovinou.

Hana Maciuchová už odmala ráda zpívala a recitovala. Pražskou DAMU absolvovala v roce 1968. Z Divadla Za branou přešla na Vinohrady. Před kamerou debutovala v mezinárodně ceněném snímku Organ. Zahrála si i v Samotářích nebo v dramatu Člověk proti zkáze, kde předvedla Olgu Scheinpflugovou, manželku spisovatele Karla Čapka.

HANA MACIUCHOVÁ - KONEC KARIÉRY?

Hana Maciuchová hrála v mnoha televizních filmech i seriálech. Ve Vinohradském divadle ztvárnila role v inscenacích Obchodník s deštěm, Zločin a trest nebo Cyrano z Bergeraku.

Největší příležitosti získávala Hana Maciuchová v seriálech. Žárlivou manželku nacvičila do Nemocnice na kraji města. K vidění byla i v Četnických humoreskách nebo v Dobré čtvrti. Výraznou roli dostala i v nekonečné sáze Ulicekde se rozhodla skončit. Podle informací médií to bylo právě proto, že jí začaly zdravotní problémy.

Deset let Hana Maciuchová učila na Státní konzervatoři v Praze. Za výkony v rozhlase získala dvakrát cenu Neviditelný herec. Dvě má i zlatá zrcátka ankety TýTý, které obdržela v kategorii nejlepší herečka. V roce 2010 byla vyznamenána prezidentem Václavem Klausem Medailí Za zásluhy v oblasti kultury.

O HANĚ MACIUCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Životní láskou Hany Maciuchové byl Jiří Adamíra, žila s ním dvacet let, až do jeho smrti. Nikdy se nevzali. Ze zdravotních důvodů nemohla mít děti. Velmi blízko k ní měl i její herecký kolega, Bořivoj Navrátil. Pak se začala objevovat po boku profesora Karla Pstružiny, posléze ve společnosti lékaře Karla Valdaufa. 

 

Články o celebritě

Těhule Krejčíková o traumatu z děsivého porodu: Zkažená plodová voda a trvalé následky! Těhule Krejčíková o traumatu z děsivého porodu: Zkažená plodová voda a trvalé následky! Herečku Anetu Krejčíkovou (28) čeká v příštím roce další radostná událost. Přivede na svět v pořadí… číst článek
Tajemství slavného Chalupáře: Na Větrovce žárlil Otík ze Slunce, seno! Tajemství slavného Chalupáře: Na Větrovce žárlil Otík ze Slunce, seno! Nová kniha Větrák o životě legendárního herce Josefa Větrovce (†79), který je známý třeba jako předseda… číst článek
Tajná Gottova (†80) rozlučka před smrtí: Hostil Kaisera, Havlovou a další! Tajná Gottova (†80) rozlučka před smrtí: Hostil Kaisera, Havlovou a další! O velkolepé oslavě 80. narozenin Karla Gotta v Divadle Na Jezerce veřejnost ví, ovšem už netuší,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Motloch
Petr Motloch
zobrazit profil Anna Stropnická
Anna Stropnická
zobrazit profil Kevin  Costner
Kevin Costner
zobrazit profil Harrison  Ford
Harrison Ford
zobrazit profil Marie Kyselková
Marie Kyselková
zobrazit profil Jitka Molavcová
Jitka Molavcová
zobrazit profil Melissa McCarthy
Melissa McCarthy
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší