Hana Maciuchová | Celebwiki.cz

Hana Maciuchová

Datum narození: 25.11.1945
Místo narození: Šternberk
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Hana Maciuchová, která ztvárnila desítky skvělých rolí ve filmu, televizi i na divadelních prknech, bojovala se zákeřnou chorobou - s rakovinou.

Hana Maciuchová už odmala ráda zpívala a recitovala. Pražskou DAMU absolvovala v roce 1968. Z Divadla Za branou přešla na Vinohrady. Před kamerou debutovala v mezinárodně ceněném snímku Organ. Zahrála si i v Samotářích nebo v dramatu Člověk proti zkáze, kde předvedla Olgu Scheinpflugovou, manželku spisovatele Karla Čapka.

HANA MACIUCHOVÁ - KONEC KARIÉRY?

Hana Maciuchová hrála v mnoha televizních filmech i seriálech. Ve Vinohradském divadle ztvárnila role v inscenacích Obchodník s deštěm, Zločin a trest nebo Cyrano z Bergeraku.

Největší příležitosti získávala Hana Maciuchová v seriálech. Žárlivou manželku nacvičila do Nemocnice na kraji města. K vidění byla i v Četnických humoreskách nebo v Dobré čtvrti. Výraznou roli dostala i v nekonečné sáze Ulicekde se rozhodla skončit. Podle informací médií to bylo právě proto, že jí začaly zdravotní problémy.

Deset let Hana Maciuchová učila na Státní konzervatoři v Praze. Za výkony v rozhlase získala dvakrát cenu Neviditelný herec. Dvě má i zlatá zrcátka ankety TýTý, které obdržela v kategorii nejlepší herečka. V roce 2010 byla vyznamenána prezidentem Václavem Klausem Medailí Za zásluhy v oblasti kultury.

O HANĚ MACIUCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Životní láskou Hany Maciuchové byl Jiří Adamíra, žila s ním dvacet let, až do jeho smrti. Nikdy se nevzali. Ze zdravotních důvodů nemohla mít děti. Velmi blízko k ní měl i její herecký kolega, Bořivoj Navrátil. Pak se začala objevovat po boku profesora Karla Pstružiny, posléze ve společnosti lékaře Karla Valdaufa. 

 

Články o celebritě

Hana Maciuchová (73) šla s pravdou ven: Proč už nenatáčí? Hana Maciuchová (73) šla s pravdou ven: Proč už nenatáčí? Natočila desítky filmů a objevila se ve spoustě seriálů, přesto už dnes hraje jen v divadle. Oblíbená… číst článek
Těhule Krejčíková o traumatu z děsivého porodu: Zkažená plodová voda a trvalé následky! Těhule Krejčíková o traumatu z děsivého porodu: Zkažená plodová voda a trvalé následky! Herečku Anetu Krejčíkovou (28) čeká v příštím roce další radostná událost. Přivede na svět v pořadí… číst článek
Tajemství slavného Chalupáře: Na Větrovce žárlil Otík ze Slunce, seno! Tajemství slavného Chalupáře: Na Větrovce žárlil Otík ze Slunce, seno! Nová kniha Větrák o životě legendárního herce Josefa Větrovce (†79), který je známý třeba jako předseda… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tom Hanks
Tom Hanks
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Hana Kusnjerová
Hana Kusnjerová
zobrazit profil Ayelet Zurerová
Ayelet Zurerová
zobrazit profil Veronika Žilková
Veronika Žilková
zobrazit profil Marie Štípková
Marie Štípková
zobrazit profil Matěj  Hádek
Matěj Hádek
zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula