Hana Maciuchová

Datum narození: 25.11.1945
Místo narození: Šternberk
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Hana Maciuchová, která ztvárnila desítky skvělých rolí ve filmu, televizi i na divadelních prknech, bojovala se zákeřnou chorobou - s rakovinou.

Hana Maciuchová už odmala ráda zpívala a recitovala. Pražskou DAMU absolvovala v roce 1968. Z Divadla Za branou přešla na Vinohrady. Před kamerou debutovala v mezinárodně ceněném snímku Organ. Zahrála si i v Samotářích nebo v dramatu Člověk proti zkáze, kde předvedla Olgu Scheinpflugovou, manželku spisovatele Karla Čapka.

HANA MACIUCHOVÁ - KONEC KARIÉRY?

Hana Maciuchová hrála v mnoha televizních filmech i seriálech. Ve Vinohradském divadle ztvárnila role v inscenacích Obchodník s deštěm, Zločin a trest nebo Cyrano z Bergeraku.

Největší příležitosti získávala Hana Maciuchová v seriálech. Žárlivou manželku nacvičila do Nemocnice na kraji města. K vidění byla i v Četnických humoreskách nebo v Dobré čtvrti. Výraznou roli dostala i v nekonečné sáze Ulicekde se rozhodla skončit. Podle informací médií to bylo právě proto, že jí začaly zdravotní problémy.

Deset let Hana Maciuchová učila na Státní konzervatoři v Praze. Za výkony v rozhlase získala dvakrát cenu Neviditelný herec. Dvě má i zlatá zrcátka ankety TýTý, které obdržela v kategorii nejlepší herečka. V roce 2010 byla vyznamenána prezidentem Václavem Klausem Medailí Za zásluhy v oblasti kultury.

O HANĚ MACIUCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Životní láskou Hany Maciuchové byl Jiří Adamíra, žila s ním dvacet let, až do jeho smrti. Nikdy se nevzali. Ze zdravotních důvodů nemohla mít děti. Velmi blízko k ní měl i její herecký kolega, Bořivoj Navrátil. Pak se začala objevovat po boku profesora Karla Pstružiny, posléze ve společnosti lékaře Karla Valdaufa. 

 

Články o celebritě

Hana Maciuchová (72): NOVÝ CHLAP PO JEJÍM BOKU?! Je to uznávaný lékař a potomek skladatele! Hana Maciuchová (72): NOVÝ CHLAP PO JEJÍM BOKU?! Je to uznávaný lékař a potomek skladatele! Prasklo to v San Francisku! Všichni si lámali hlavu, kdo je muž, který často doprovází Hanu Maciuchovou… číst článek
Maciuchová zpět v divadle Maciuchová zpět v divadle Po roční pauze se vrátila na prkna Divadla na Vinohradech legenda této scény Hana Maciuchová (72,… číst článek
Žena za pultem Jiřina Švorcová: Chtěla ji unést mafie! Televize na ni už kašle Žena za pultem Jiřina Švorcová: Chtěla ji unést mafie! Televize na ni už kašle Devadesáté narozeniny by právě oslavila Jiřina Švorcová (†83), která si zahrála Boženu Němcovou i… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Matthew McConaughey
Matthew McConaughey
zobrazit profil Oldřich Navrátil
Oldřich Navrátil
zobrazit profil Zuzana Šulajová
Zuzana Šulajová
zobrazit profil Emilia Clarke
Emilia Clarke
zobrazit profil Shia LaBeouf
Shia LaBeouf
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Tomáš Pavelka
Tomáš Pavelka