Jan Meduna | Celebwiki.cz

Jan Meduna

Datum narození: 12. 2. 1982
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec Jan Meduna, syn skvělého dabéra Jaromíra Meduny, byl nominován na Cenu Thálie 2015 za roli Viktora v inscenaci Jana Mikuláška Viktor aneb Dítka u moci.

Jan Meduna začínal v Dětském studiu Divadla Labyrint. Po gymnáziu byl přijat na katedru činoherního divadla pražské DAMU, kterou absolvoval v roce 2006. Hostoval v mnoha pražských i mimopražských divadlech, například v Divadle ABC, v Činoherním klubu, v Národním divadle, ve Švandově divadle či v Libereckém divadle F. X. Šaldy, v Městských divadlech pražských.

JAN MEDUNA - HVĚZDA PŘÍPADŮ 1. ODDĚLENÍ

V roce 2011 se stal Jan Meduna členem souboru Divadla v Dlouhé, kde hned po svém nástupu dostal roli Václava Dubského v Našich furiantech. Zahrál si v řadě dalších představení: například Tři sestry, Hráči, Tři mušketýři, O líné babičce.

Pokračuje také v práci se spolužáky z DAMU, seskupenými kolem režiséra Štěpána Pácla, kteří vytvořili divadelní společnost Masopust. Vedle činoherního herectví se věnuje pohybovému divadlu - je členem souboru Veselé skoky. Navíc je i hercem hudebně zdatným, jak se potvrdilo třeba v Našich furiantech, kde zpívá a hraje na křídlovku. Na trubku hraje také v kapele Fekete Seretlek, která se věnuje autorsky upravované lidové a etnické hudbě.

Herec Jan Meduna se předvedl i před kamerou. Poprvé to bylo v roce 2008, a to v historickém dramatu Tobruk režiséra Václava Marhoula, kde si zahrál hned hlavni roli. Natočil několik televizních filmů. V roce 2009 dva: Rytmus v patách (po boku Vojtěcha Dyk, Mariky Šoposké a Vojtěcha Kotka) a Herbert v ringu (s Janem Dolanským, Martinem Dejdarem, Naďou Urbánkováou či Naďou Konvalinkovou). Jan Meduna hrál začínajícího detektiva v kriminálním seriálu České televize Případy 1. oddělení, který byl naprosto skvěle obsazen (jmenujme: Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Bareš, Ondřej Malý, Stanislav Majer, Sabina Remundová, Igor Chmela, Zlata Adamovská a Luboš Veselý).

Jan Meduna pochází z herecké rodiny. Jeho otec je uznávaný dabér a herec Vladimír Meduna.

 

Další Herci

zobrazit profil Štěpán Benoni
Štěpán Benoni
zobrazit profil Klára Issová
Klára Issová
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Petr Rychlý
Petr Rychlý
zobrazit profil Sára Affašová
Sára Affašová
zobrazit profil Jennifer Lopez
Jennifer Lopez
zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný