Pavel Rímský

Pavel Rímský

Datum narození: 28. 2. 1949
Místo narození: Pardubice
Profese: herec a dabér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Pavel Rímský má specifický hlas, který z něj dělá vyhledávaného dabéra. Jeho hlasem česky mluví například Sylvester Stallone. Namluvil i řadu audioknih.

Pavel Rímský je otcem herců Prokopa Rímského a Kryštofa Rímského, bratrem písničkáře Petra Rímského a synem divadelního režiséra Pavla Rímského.

PAVEL RÍMSKÝ S MASKOU SMRTI

Po absolvování JAMU získal angažmá v Divadle Vítězného února v Hradci Králové. Zde hrál v experimentálním divadélku Dílna 24, které bylo komunistickým režimem zakázáno, což mělo za následek, že nemohl najít žádné uplatnění v oboru, a musel po nějakou dobu pracovat jako recepční v hotelu. Poté, co se mohl vrátit na divadelní prkna, působil ve Státním divadelním studiu v Praze, v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v Realistickém divadle Z. Nejedlého (později Labyrint) a v Městských divadlech pražských. Od roku 1997 je Pavel Rímský členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech. Za léta své divadelní kariéry ztvárnil desítky rolí. Například v Caligulovi, v Plačícím satyrovi či v představení Hašler, jež na písně Karla Hašlera napsal Pavel Kohout. Režie se ujal ředitel divadla Tomáš Töpfer.

Od 70. let 20. století se začal Pavel Rímský objevovat jak na televizní obrazovce, tak na filmovém plátně, a to stále častěji. Hrál v snímcích Koncert, Kamarád do deště 2, Divoká srdce, Citlivá místa, Učitel tance, Hanele, Roc(k) podvraťáků. Hojně je obsazován i do seriálové tvorby. Vzpomeňme například na Dobrodružství kriminalistiky, Hříchy pro diváky detektivek, Zdivočelou zem, Pojišťovnu štěstí, 3+1 s Miroslavem Donutilem, Bazén, Nevinné lži, České století, Policii Modrava, Atentát a na nekonečný seriál TV Nova Ulice.

Ceněn je Pavel Rímský též pro svůj osobitý hlas, díky němuž se stal hvězdou českého dabingu. Namluvil komentáře k řadě dokumentárních pořadů; dabuje Sylvestera Stalloneho.

 

Články o celebritě

Utajený talent Sylvestera Stalloneho: Po 60 letech se dočkal výstavy! Utajený talent Sylvestera Stalloneho: Po 60 letech se dočkal výstavy! Přestože na filmových plátnech působí herec Sylvester Stallone (75) jenom jako nemyslící hora svalů,... číst článek
Premiéra komedie Michala Suchánka Večírek: Nadupaný dekolt Boudové a romantička Dyková! Premiéra komedie Michala Suchánka Večírek: Nadupaný dekolt Boudové a romantička Dyková! Premiéra filmu Večírek pod taktovkou Michala Suchánka (56) byla naplánována na 12. listopad 2020, al... číst článek
Rambo slevil o půl miliardy! Slavný svalovec musel kvůli nezájmu s cenou domu dolů Rambo slevil o půl miliardy! Slavný svalovec musel kvůli nezájmu s cenou domu dolů Filmový drsňák Sylvester Stallone (74) při prodeji svého domu v Beverly Hills přestřelil cenu. Tři m... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Regina Rázlová
Regina Rázlová
zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková
zobrazit profil Dagmar Teichmannová
Dagmar Teichmannová
zobrazit profil Kamila Magálová
Kamila Magálová
zobrazit profil Michaela Badinková
Michaela Badinková
zobrazit profil Helena  Růžičková
Helena Růžičková
zobrazit profil Tomáš Juřička
Tomáš Juřička