Pavel Rímský | Celebwiki.cz

Pavel Rímský

Datum narození: 28.2.1949
Místo narození: Pardubice
Profese: herec a dabér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec Pavel Rímský má velice charakteristický hlas, takže je často obsazován v dabingu a také namluvil řadu audioknih. Dabuje například Sylvestera Stalloneho.

Pavel Rímský je otcem herců Prokopa Rímského a Kryštofa Rímského, bratrem písničkáře Petra Rímského a synem divadelního režiséra Pavla Rímského.

PAVEL RÍMSKÝ S MASKOU SMRTI

Po absolvování JAMU získal angažmá v Divadle Vítězného února v Hradci Králové. Zde hrál v experimentálním divadélku Dílna 24, které bylo komunistickým režimem zakázáno, což mělo za následek, že nemohl najít žádné uplatnění v oboru, a musel po nějakou dobu pracovat jako recepční v hotelu. Poté, co se mohl vrátit na divadelní prkna, působil ve Státním divadelním studiu v Praze, v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v Realistickém divadle Z. Nejedlého (později Labyrint) a v Městských divadlech pražských. Od roku 1997 je Pavel Rímský členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech. Za léta své divadelní kariéry ztvárnil desítky rolí. Například v Caligulovi, v Plačícím satyrovi či v představení Hašler, jež na písně Karla Hašlera napsal Pavel Kohout. Režie se ujal ředitel divadla Tomáš Töpfer.

Od 70. let 20. století se začal Pavel Rímský objevovat jak na televizní obrazovce, tak na filmovém plátně, a to stále častěji. Hrál v snímcích Koncert, Kamarád do deště 2, Divoká srdce, Citlivá místa, Učitel tance, Hanele, Roc(k) podvraťáků. Hojně je obsazován i do seriálové tvorby. Vzpomeňme například na Dobrodružství kriminalistiky, Hříchy pro diváky detektivek, Zdivočelou zem, Pojišťovnu štěstí, 3+1 s Miroslavem Donutilem, Bazén, Nevinné lži, České století, Policii Modrava, Atentát a na nekonečný seriál TV Nova Ulice.

Ceněn je Pavel Rímský též pro svůj osobitý hlas, díky němuž se stal hvězdou českého dabingu. Namluvil komentáře k řadě dokumentárních pořadů; dabuje Sylvestera Stalloneho.

 

Články o celebritě

Tajná oslava sedmdesátin Bolka Polívky: Havlová se psem, Barťák v šortkách a zástupy VIP! Tajná oslava sedmdesátin Bolka Polívky: Havlová se psem, Barťák v šortkách a zástupy VIP! S pětidenním předstihem oslavil ve velkém Bolek Polívka své sedmdesátiny! Na páteční večer sezval… číst článek
To je překvápko! Dabér Pavel Rímský má dceru! Proč o ní vůbec nemluví? To je překvápko! Dabér Pavel Rímský má dceru! Proč o ní vůbec nemluví? Herec s neskutečným hlasem Pavel Rímský (70) o svém soukromí vůbec nemluví, a tak málokdo ví, že… číst článek
Severská hvězda Lars Kepler v Praze: „Náš detektiv dovolenou nedostane!“ řekli Blesku. Severská hvězda Lars Kepler v Praze: „Náš detektiv dovolenou nedostane!“ řekli Blesku. Mluvit o severské spisovatelské superstar Larsu Keplerovi je občas trochu schizofrenní. Pod pseudonymem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Šárka Ullrichová
Šárka Ullrichová
zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Čestmír Řanda jr.
Čestmír Řanda jr.
zobrazit profil Václav Matějovský
Václav Matějovský
zobrazit profil Lubomír Lipský
Lubomír Lipský