Rudolf Hrušínský ml. | Celebwiki.cz

Rudolf Hrušínský ml.

Datum narození: 5.10.1940
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Rudolf Hrušínský ml., excelentní herec, syn Rudolfa Hrušínského st. v poslední době vystupuje v televizních seriálech, jako je Ulice. Za svou dlouhou profesionální kariéru zosobnil řadu nezapomenutelných postav a stále pracuje, jak ukazují Decibely lásky.

Rudolfu Hrušínskému ml. sedí komediální role, ale česká herecká stálice pochopitelně zastane i ty vážné. Ačkoli si ho mnozí pamatují jako herce filmového, má za sebou také dlouhou divadelní kariéru. Od roku 1978 působil v Činoherním klubu. Jako posluchač DAMU se ale už před tím objevil na prknech Národního divadla. V Othellovi Williama Shakespeara, jehož ztvárnil Radoval Lukavský, hrál Rudolf Hrušínský ml. v letech 1972 a 1973 v Národním divadle jednu z vedlejších rolí. Na prknech zde stál vedle svého otce Rudolfa Hrušínského st., jemuž byla svěřena role Jaga.

V Činoherním klubu se  v jediném představení setkali dokonce tři Rudolfové Hrušínští, a to v adaptaci románu Bohumila Hrabala Obsluhoval jsem anglického krále. Rudolfu Hrušínskému ml. byla svěřena hlavní role Jana Dítěte, sekundovali mu otec i nejstarší syn, oba rovněž Rudolfové. Ukázali tak, jak silné je rodinné pouto k divadlu a herecká tradice.

Obsluhování anglického krále a další díla Bohumila Hrabala k Rudolfovi Hrušínskému ml. přilnuly i ve filmu. Zvlášť režisér Jiří Menzel měl pro něj slabost a angažoval ho do Postřižin i Slavností sněženek. Z vysoce hodnocených předrevolučních snímků Rudolf Hrušínský ml. nechyběl ve  Vesničko má středisková, Rozpuštěný a vypuštěný. Po revoluci hrál v Knoflíkářích, Černých baronech, Obecné škole. Na kontě má také mnoho pohádek.

V poslední době se uplatňuje především v komediích, například ve filmech Kožené slunce a Poslední plavky. V oblíbeném televizním seriálu Ulice ztvárňuje už celé destiletí postavu Vlastimila Peška.

HEREC O SERIÁLU ULICE PROMLUVIL ZDE

Rudolf Hrušínský ml. s nejstarším synem Rudolfem Hrušínským nejml. se potkávají také v muzikálu Decibely lásky (2016), který pojednává o trablích hned tří generací.

Rudolf Hrušínský ml. je ženatý, má tři děti, je starším bratrem herce Jana Hrušínského. Rudolf Hrušínský ml. miluje rybaření, jezdí za ním po světe. Rekreačně si zahraje tenis, rád maluje a vlastní galerii U Rudolfa v Táboře a v Plané nad Lužnicí.

 

Články o celebritě

Jak se vám líbí? Mikolas Josef šel dohola! Proč to udělal? Jak se vám líbí? Mikolas Josef šel dohola! Proč to udělal? Po platinové blond se vrátil ke své původní barvě, ale dlouho mu to nevydrželo. Mikolas Josef (23)… číst článek
Jitka Smutná: Marie z Ulice je žena v nejlepších letech, šedesátka není žádný věk Jitka Smutná: Marie z Ulice je žena v nejlepších letech, šedesátka není žádný věk Nedávno naskočila Jitka Smutná (67) do nekonečného seriálu Ulice, který ji baví. Hodně. A v Divadle… číst článek
Dvojitá rána pro Jitku Smutnou: Přišla o lásku i vysněný dům Dvojitá rána pro Jitku Smutnou: Přišla o lásku i vysněný dům Jedna rána za druhou. Její více než desetiletý vztah se spisovatelkou Petrou Braunovou (52) je u… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Glenne Headly
Glenne Headly
zobrazit profil Michal Weigel
Michal Weigel
zobrazit profil Ilona Svobodová
Ilona Svobodová
zobrazit profil Alexandr Postler mladší
Alexandr Postler mladší
zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová
zobrazit profil Robert Bárta
Robert Bárta
zobrazit profil Milan Lasica
Milan Lasica
zobrazit profil Irena Máchová
Irena Máchová