Marcela Skuherská

Marcela Skuherská

Datum narození: 14. 2. 1961
Místo narození: Přerov
Výška: 177 cm
Profese: bývalá tenistka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Bývalá profesionální tenistka Marcela Skuherská patřila ve své době do československé špičky. Tehdy si ji našel a za ženu vzal zpěvák Michal David.

V roce 1983 vyhrála tenistka Marcela Skuherská pro Československo Pohár federace. Úspěch slavila i na Prvních hrách dobré vůle v Moskvě, kde obsadila spolu se spoluhráčkou Ivou Budařovou druhou příčku. Ve čtyřhře patřila mezi nejlepších 50 na světě.

Tenistka Marcela Skuherská vystudovala obor služby a cestovního ruchu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Tenisovou kariéru nakonec ukončila kvůli zranění kolene. Nyní pracuje jako produkční v pražském Divadle Broadway.

V roce 1984, když byla Marcela Skuherská na vrcholu své tenisové kariéry, se s ní seznámil o rok starší a o sedm centimetrů menší král tuzemských diskoték Michal David. O tři roky později se vzali a za další dva se jim narodila dcera Klára. Druhá dcera Michaela zemřela v devíti letech na leukémii (z románku s jednou ze svých fanynek má Michal David ještě nemanželského syna Petra, ale manželství s Marcelou Skuherskou to nerozbilo).

 

Další Sportovci

zobrazit profil Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička
zobrazit profil Martin Straka
Martin Straka
zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík
zobrazit profil Luboš Hilgert
Luboš Hilgert
zobrazit profil Michael Jordan
Michael Jordan
zobrazit profil Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová
zobrazit profil Dyjan Carlos de Azevedo
Dyjan Carlos de Azevedo
zobrazit profil Michal Šlesingr
Michal Šlesingr