Věra Špinarová | Celebwiki.cz

Věra Špinarová

Datum narození: 22.12.1951
Datum úmrtí: 26.3.2017
Místo narození: Pohořelice
Profese: zpěvačka, herečka

Související celebrity

Životopis

Její hlas mrazivě hřeje a palčivě chladí. Věra Špinarová, držitelka platinové desky a autorka desítek hitů byla stálicí české hudební scény.

Silný hlas, temperament a píseň Jednoho dne se vrátíš, tak zní charakteristické rysy zpěvačky Věry Špinarové

Rodačka z Ostravy se zařadila mezi stálice rockové a popové české hudební scény. Již v šestnácti dostala nabídku na první nahrávku a vystupování s kapelou Flamingo.  Následovala skupina Majestic v níž vystřídala Marii Rottrovou. S Majesticem nahrála svůj první singl Music Box. Ten ji katapultoval mezi elitu hudební branže. Tehdy se seznámila se svým budoucím manželem Ivo Pavlíkem, s jemuž porodila syna Adama. Manželství vydrželo jen pouhé dva roky. Po rozvodu s Ivo Pavlíkem začala novou životní etapu s Vítězslavem Vávrou. Věra Špinarová posléze vstoupila do uznávanější kapely Speciál.

O VĚŘE ŠPINAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Speciál však po čtyřech letech opoustila a založila svou vlastní kapelu Notabene. Tehdy její kariéra raketově odstartovala. Věra Špinarová nejenže vystupovala s kapelou, ale také v muzikálu Benzín a mejkap a v úspěšně ledovém Mrazíkovi. V kapele jí začal doprovázet syn Adam Pavlík a jejím managerem se stal Václav Fischer. Pracovní nabídky se jen hrnuly, ale manželství s Vitězslavem Vávrou se rozpadlo. Svá poslední alba nahrála u veleúspěšné společnosti Supraphon a spolupracuje s ostatními hvězdami, jako je například Petra Janů. S tou nazpívala hit To máme mládež. Před několika lety odehrála  velkolepý koncert před vyprodaným jevištěm na pražském Žofíně. Na něm si převzala platinovou desku za nejprodávanější cédéčko s názvem To nejlepší.

Za svou kariéru Věra Špinarová nahrála spoustu hitů, například Meteor lásky, Bílá Jawa 250, Měj mě rád, Kouzla bílejch čar a již zmíněný hit Jednoho dne se vrátíš.

Ve středu 22. března 2017zpěvačka  zkolabovala při koncertu v Čáslavi a po zástavě srdce skončila v motolské nemocnici v Praze. V neděli po několika dnech v bezvědomí Věra Špinarová zemřela.

 

Články o celebritě

Heidi Janků 2 roky po smrti manžela Ivo Pavlíka (†84): Slzy zaháněla na jevišti Heidi Janků 2 roky po smrti manžela Ivo Pavlíka (†84): Slzy zaháněla na jevišti  Tyhle dny by si ráda vymazala z paměti. I po dvou letech po smrti manžela Ivo Pavlíka (†84) je to… číst článek
Stanislav Hložek: Zklamání ze syna? Stanislav Hložek: Zklamání ze syna? Myslel si, že z jeho syna bude hokejista! Ale omyl, Matyáš Hložek (25) je modelem. Jeho táta Standa… číst článek
Heidi Janků oplakává narozeniny zesnulého manžela Ivo Pavlíka (†84): Dojemný vzkaz životní lásce Heidi Janků oplakává narozeniny zesnulého manžela Ivo Pavlíka (†84): Dojemný vzkaz životní lásce Zpěvačku Heidi Janků (56) dojalo velké množství zpráv, které jí zaslali přátelé a fanoušci u příležitosti… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Lucie Bílá
Lucie Bílá
zobrazit profil Václav Ševčík
Václav Ševčík
zobrazit profil Karel Gott
Karel Gott
zobrazit profil Karel Kryl
Karel Kryl
zobrazit profil Iva Marešová
Iva Marešová
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Jana Kociánová
Jana Kociánová