Věra Špinarová | Celebwiki.cz

Věra Špinarová

Datum narození: 22.12.1951
Datum úmrtí: 26.3.2017
Místo narození: Pohořelice
Profese: zpěvačka, herečka

Související celebrity

Životopis

Její hlas mrazivě hřeje a palčivě chladí. Věra Špinarová, držitelka platinové desky a autorka desítek hitů byla stálicí české hudební scény.

Silný hlas, temperament a píseň Jednoho dne se vrátíš, tak zní charakteristické rysy zpěvačky Věry Špinarové

Rodačka z Ostravy se zařadila mezi stálice rockové a popové české hudební scény. Již v šestnácti dostala nabídku na první nahrávku a vystupování s kapelou Flamingo.  Následovala skupina Majestic v níž vystřídala Marii Rottrovou. S Majesticem nahrála svůj první singl Music Box. Ten ji katapultoval mezi elitu hudební branže. Tehdy se seznámila se svým budoucím manželem Ivo Pavlíkem, s jemuž porodila syna Adama. Manželství vydrželo jen pouhé dva roky. Po rozvodu s Ivo Pavlíkem začala novou životní etapu s Vítězslavem Vávrou. Věra Špinarová posléze vstoupila do uznávanější kapely Speciál.

O VĚŘE ŠPINAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Speciál však po čtyřech letech opoustila a založila svou vlastní kapelu Notabene. Tehdy její kariéra raketově odstartovala. Věra Špinarová nejenže vystupovala s kapelou, ale také v muzikálu Benzín a mejkap a v úspěšně ledovém Mrazíkovi. V kapele jí začal doprovázet syn Adam Pavlík a jejím managerem se stal Václav Fischer. Pracovní nabídky se jen hrnuly, ale manželství s Vitězslavem Vávrou se rozpadlo. Svá poslední alba nahrála u veleúspěšné společnosti Supraphon a spolupracuje s ostatními hvězdami, jako je například Petra Janů. S tou nazpívala hit To máme mládež. Před několika lety odehrála  velkolepý koncert před vyprodaným jevištěm na pražském Žofíně. Na něm si převzala platinovou desku za nejprodávanější cédéčko s názvem To nejlepší.

Za svou kariéru Věra Špinarová nahrála spoustu hitů, například Meteor lásky, Bílá Jawa 250, Měj mě rád, Kouzla bílejch čar a již zmíněný hit Jednoho dne se vrátíš.

Ve středu 22. března 2017zpěvačka  zkolabovala při koncertu v Čáslavi a po zástavě srdce skončila v motolské nemocnici v Praze. V neděli po několika dnech v bezvědomí Věra Špinarová zemřela.

 

Články o celebritě

Socha Špinarové musí pryč, volají ostravští radní! Jedna věc jim v tom ale zatím brání Socha Špinarové musí pryč, volají ostravští radní! Jedna věc jim v tom ale zatím brání Ostravští radní to konečně řekli naplno: Nepodařenou sochu Věry Špinarové (†65) chtějí pryč! A nejlépe… číst článek
Radní jsou bezradní: Kam se Špinarkou? Radní jsou bezradní: Kam se Špinarkou?  „Sochu Věry Špinarové (†65) chceme dát pryč,“ řekli ostravští radní. Nejlépe prodat, přinejhorším… číst článek
Dva roky od smrti Věry Špinarové (†65): Půjde podivná socha konečně pryč? Dva roky od smrti Věry Špinarové (†65): Půjde podivná socha konečně pryč? Už druhým rokem místo bujarých oslav se svojí mamkou Věrou Špinarovou (†65) chodí na hrob zapálit… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Láďa Kerndl
Láďa Kerndl
zobrazit profil Lukáš Adamec
Lukáš Adamec
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
zobrazit profil Karel Gott
Karel Gott
zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald