Věra Špinarová | Celebwiki.cz

Věra Špinarová

Datum narození: 22.12.1951
Datum úmrtí: 26.3.2017
Místo narození: Pohořelice
Profese: zpěvačka, herečka

Související celebrity

Životopis

Její hlas mrazivě hřeje a palčivě chladí. Věra Špinarová, držitelka platinové desky a autorka desítek hitů byla stálicí české hudební scény.

Silný hlas, temperament a píseň Jednoho dne se vrátíš, tak zní charakteristické rysy zpěvačky Věry Špinarové

Rodačka z Ostravy se zařadila mezi stálice rockové a popové české hudební scény. Již v šestnácti dostala nabídku na první nahrávku a vystupování s kapelou Flamingo.  Následovala skupina Majestic v níž vystřídala Marii Rottrovou. S Majesticem nahrála svůj první singl Music Box. Ten ji katapultoval mezi elitu hudební branže. Tehdy se seznámila se svým budoucím manželem Ivo Pavlíkem, s jemuž porodila syna Adama. Manželství vydrželo jen pouhé dva roky. Po rozvodu s Ivo Pavlíkem začala novou životní etapu s Vítězslavem Vávrou. Věra Špinarová posléze vstoupila do uznávanější kapely Speciál.

O VĚŘE ŠPINAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Speciál však po čtyřech letech opoustila a založila svou vlastní kapelu Notabene. Tehdy její kariéra raketově odstartovala. Věra Špinarová nejenže vystupovala s kapelou, ale také v muzikálu Benzín a mejkap a v úspěšně ledovém Mrazíkovi. V kapele jí začal doprovázet syn Adam Pavlík a jejím managerem se stal Václav Fischer. Pracovní nabídky se jen hrnuly, ale manželství s Vitězslavem Vávrou se rozpadlo. Svá poslední alba nahrála u veleúspěšné společnosti Supraphon a spolupracuje s ostatními hvězdami, jako je například Petra Janů. S tou nazpívala hit To máme mládež. Před několika lety odehrála  velkolepý koncert před vyprodaným jevištěm na pražském Žofíně. Na něm si převzala platinovou desku za nejprodávanější cédéčko s názvem To nejlepší.

Za svou kariéru Věra Špinarová nahrála spoustu hitů, například Meteor lásky, Bílá Jawa 250, Měj mě rád, Kouzla bílejch čar a již zmíněný hit Jednoho dne se vrátíš.

Ve středu 22. března 2017zpěvačka  zkolabovala při koncertu v Čáslavi a po zástavě srdce skončila v motolské nemocnici v Praze. V neděli po několika dnech v bezvědomí Věra Špinarová zemřela.

 

Články o celebritě

Heidi tleská synovi Špinarové (†65): „Je to vážně nesmysl!“ Heidi tleská synovi Špinarové (†65): „Je to vážně nesmysl!“ Macecha Adama Pavlíka (45) naprosto chápe, že muzikant se rozhodl prodat dům po své matce Věře Špinarové… číst článek
Tři roky po smrti Špinarové (†65): Syn se zbavuje milionového dědictví! Tři roky po smrti Špinarové (†65): Syn se zbavuje milionového dědictví! Na zesnulou maminku Věru Špinarovou (†65) sice vždy rád vzpomíná, ale okolnosti ho nyní přinutily… číst článek
Věra Špinarová (†65): PRODÁVAJÍ JEJÍ LUXUSNÍ VILU! Věra Špinarová (†65): PRODÁVAJÍ JEJÍ LUXUSNÍ VILU! Takhle to vůbec nechtěl. Okolnosti ale syna zesnulé zpěvačky Věry Špinarové (†65) donutily jednat.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik
zobrazit profil Annamária d’Almeida
Annamária d’Almeida
zobrazit profil Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister
zobrazit profil Václav Jelínek
Václav Jelínek
zobrazit profil Jay-Z (Shawn Corey Carter)
Jay-Z (Shawn Corey Carter)
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Marta Beňáčková
Marta Beňáčková