Věra Špinarová | Celebwiki.cz

Věra Špinarová

Datum narození: 22.12.1951
Datum úmrtí: 26.3.2017
Místo narození: Pohořelice
Profese: zpěvačka, herečka

Související celebrity

Životopis

Její hlas mrazivě hřeje a palčivě chladí. Věra Špinarová, držitelka platinové desky a autorka desítek hitů byla stálicí české hudební scény.

Silný hlas, temperament a píseň Jednoho dne se vrátíš, tak zní charakteristické rysy zpěvačky Věry Špinarové

Rodačka z Ostravy se zařadila mezi stálice rockové a popové české hudební scény. Již v šestnácti dostala nabídku na první nahrávku a vystupování s kapelou Flamingo.  Následovala skupina Majestic v níž vystřídala Marii Rottrovou. S Majesticem nahrála svůj první singl Music Box. Ten ji katapultoval mezi elitu hudební branže. Tehdy se seznámila se svým budoucím manželem Ivo Pavlíkem, s jemuž porodila syna Adama. Manželství vydrželo jen pouhé dva roky. Po rozvodu s Ivo Pavlíkem začala novou životní etapu s Vítězslavem Vávrou. Věra Špinarová posléze vstoupila do uznávanější kapely Speciál.

O VĚŘE ŠPINAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Speciál však po čtyřech letech opoustila a založila svou vlastní kapelu Notabene. Tehdy její kariéra raketově odstartovala. Věra Špinarová nejenže vystupovala s kapelou, ale také v muzikálu Benzín a mejkap a v úspěšně ledovém Mrazíkovi. V kapele jí začal doprovázet syn Adam Pavlík a jejím managerem se stal Václav Fischer. Pracovní nabídky se jen hrnuly, ale manželství s Vitězslavem Vávrou se rozpadlo. Svá poslední alba nahrála u veleúspěšné společnosti Supraphon a spolupracuje s ostatními hvězdami, jako je například Petra Janů. S tou nazpívala hit To máme mládež. Před několika lety odehrála  velkolepý koncert před vyprodaným jevištěm na pražském Žofíně. Na něm si převzala platinovou desku za nejprodávanější cédéčko s názvem To nejlepší.

Za svou kariéru Věra Špinarová nahrála spoustu hitů, například Meteor lásky, Bílá Jawa 250, Měj mě rád, Kouzla bílejch čar a již zmíněný hit Jednoho dne se vrátíš.

Ve středu 22. března 2017zpěvačka  zkolabovala při koncertu v Čáslavi a po zástavě srdce skončila v motolské nemocnici v Praze. V neděli po několika dnech v bezvědomí Věra Špinarová zemřela.

 

Články o celebritě

Heidi Janků oplakává narozeniny zesnulého manžela Ivo Pavlíka (†84): Dojemný vzkaz životní lásce Heidi Janků oplakává narozeniny zesnulého manžela Ivo Pavlíka (†84): Dojemný vzkaz životní lásce Zpěvačku Heidi Janků (56) dojalo velké množství zpráv, které jí zaslali přátelé a fanoušci u příležitosti… číst článek
Fotbal stranou! Šuralovi (†28) se klaněli i rivalové, Turci podpoří rodinu Fotbal stranou! Šuralovi (†28) se klaněli i rivalové, Turci podpoří rodinu Toho chladného odpoledne i statní chlapi plakali. Ztrátu kamaráda nenesou lehce, a v brněnském krematoriu… číst článek
Šuralův (†28) pohřeb: Byl to krásný člověk, plakal Uličný. Hladký dojal řečí Šuralův (†28) pohřeb: Byl to krásný člověk, plakal Uličný. Hladký dojal řečí Český fotbal má za sebou smutné loučení. V Brně měl pohřeb Josef Šural, účastník EURO 2016 a bývalý… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Kateřina Mátlová
Kateřina Mátlová
zobrazit profil Michal Penk
Michal Penk
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Eva Děpoltová
Eva Děpoltová
zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková