Věra Špinarová | Celebwiki.cz

Věra Špinarová

Datum narození: 22.12.1951
Datum úmrtí: 26.3.2017
Místo narození: Pohořelice
Profese: zpěvačka, herečka

Související celebrity

Životopis

Její hlas mrazivě hřeje a palčivě chladí. Věra Špinarová, držitelka platinové desky a autorka desítek hitů byla stálicí české hudební scény.

Silný hlas, temperament a píseň Jednoho dne se vrátíš, tak zní charakteristické rysy zpěvačky Věry Špinarové

Rodačka z Ostravy se zařadila mezi stálice rockové a popové české hudební scény. Již v šestnácti dostala nabídku na první nahrávku a vystupování s kapelou Flamingo.  Následovala skupina Majestic v níž vystřídala Marii Rottrovou. S Majesticem nahrála svůj první singl Music Box. Ten ji katapultoval mezi elitu hudební branže. Tehdy se seznámila se svým budoucím manželem Ivo Pavlíkem, s jemuž porodila syna Adama. Manželství vydrželo jen pouhé dva roky. Po rozvodu s Ivo Pavlíkem začala novou životní etapu s Vítězslavem Vávrou. Věra Špinarová posléze vstoupila do uznávanější kapely Speciál.

O VĚŘE ŠPINAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Speciál však po čtyřech letech opoustila a založila svou vlastní kapelu Notabene. Tehdy její kariéra raketově odstartovala. Věra Špinarová nejenže vystupovala s kapelou, ale také v muzikálu Benzín a mejkap a v úspěšně ledovém Mrazíkovi. V kapele jí začal doprovázet syn Adam Pavlík a jejím managerem se stal Václav Fischer. Pracovní nabídky se jen hrnuly, ale manželství s Vitězslavem Vávrou se rozpadlo. Svá poslední alba nahrála u veleúspěšné společnosti Supraphon a spolupracuje s ostatními hvězdami, jako je například Petra Janů. S tou nazpívala hit To máme mládež. Před několika lety odehrála  velkolepý koncert před vyprodaným jevištěm na pražském Žofíně. Na něm si převzala platinovou desku za nejprodávanější cédéčko s názvem To nejlepší.

Za svou kariéru Věra Špinarová nahrála spoustu hitů, například Meteor lásky, Bílá Jawa 250, Měj mě rád, Kouzla bílejch čar a již zmíněný hit Jednoho dne se vrátíš.

Ve středu 22. března 2017zpěvačka  zkolabovala při koncertu v Čáslavi a po zástavě srdce skončila v motolské nemocnici v Praze. V neděli po několika dnech v bezvědomí Věra Špinarová zemřela.

 

Články o celebritě

Po Špinarové (†65) i Hrzán (†41)? Socha připomíná i důvod jeho tragické smrti! Po Špinarové (†65) i Hrzán (†41)? Socha připomíná i důvod jeho tragické smrti! Podivín, romantik, milovník žen a létání! Takový byl herec Jiří Hrzán (†41), který by se letos dožil… číst článek
Heidi Janků 2 roky po smrti manžela Ivo Pavlíka (†84): Slzy zaháněla na jevišti Heidi Janků 2 roky po smrti manžela Ivo Pavlíka (†84): Slzy zaháněla na jevišti  Tyhle dny by si ráda vymazala z paměti. I po dvou letech po smrti manžela Ivo Pavlíka (†84) je to… číst článek
Stanislav Hložek: Zklamání ze syna? Stanislav Hložek: Zklamání ze syna? Myslel si, že z jeho syna bude hokejista! Ale omyl, Matyáš Hložek (25) je modelem. Jeho táta Standa… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jessie J
Jessie J
zobrazit profil Emma Drobná
Emma Drobná
zobrazit profil Taylor Swift
Taylor Swift
zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková
zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Sam Smith
Sam Smith
zobrazit profil Katarzia (Katarina Kubošiová)
Katarzia (Katarina Kubošiová)