Petra Janů | Celebwiki.cz

Petra Janů

Datum narození: 19.11.1952
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Petra Janů, trojnásobná Zlatá slavice, vystřídala několik skupin, s nimiž nazpívala víc než dvě desítky alb. Slávu si užívala po boku producenta Michala Zelenky.

Při studiu ekonomky se Petra Janů, vlastním jménem Jana Petrů, věnovala zpěvu. Chodila do sboru a hrála s amatérskými kapelami. Jako druhá skončila v soutěži Mladá píseň. Vyhrála také konkurz do Divadla Semafor, kde Jiří Suchý hledal náhradu za zpěvačku Hanu Zagorovou. V divadle si jí všimli i skladatelé Zdeněk Rytíř a Ota Petřina.

PETRA JANŮ - PROČ SI ZMĚNILA JMÉNO?

Rockové pecky i balady debutového alba Motorest Petra Janů nahrála se skupinou Pop-Rock. Druhou desku Exploduj skládala už v kapele Bumerang, se kterou si zahrála i ve snímku Koncert. V 80. letech 20. století pro ni Ondřej Soukup a frontman Olympicu Petr Janda vytvořili alba Jedeme dál a S láskou.

Se songy To máme mládež, Už nejsem volná nebo Říkej mi se Petra Janů stala trojnásobnou Zlatou slavicí. Bylo to v letech 1987 až 1989. To už spolupracovala se skupinou Golem.

Posléze excelovala v muzikálech Sny nocí svatojánských, Někdo to rád horké nebo Krysař. V roli královny Gertrudy v Shakespearově muzikálu Hamlet odehrála Petra Janů na pět set repríz. V roce 2010 jela zpívat i pro své krajany do amerického Chicaga.

Kromě Zlatých slavíků Petra Janů obdržela v roce Sametové revoluce titul zasloužilá umělkyně.

Petra Janů podstoupila několik plastických operací, aby byla pro své publikum stále přitažlivá.

O PETŘE JANŮ ČTĚTE ZDE>>

Producenta Michala Zelenku, který byl i jejím manažerem, si Petra Janů vzala roku 1978. Michal Zelenka v prosinci 2011 podlehl rakovině. Bylo mu 63 let.

 

 

 

Články o celebritě

8 let po smrti manžela: Petra Janů (67) UŽ NEBUDU ŽÍT SAMA! 8 let po smrti manžela: Petra Janů (67) UŽ NEBUDU ŽÍT SAMA! Uběhlo 8 let po smrti manžela Michala Zelenky (†63) a Petra Janů, která v listopadu oslavila své… číst článek
Petra Janů září štěstím: Seznámení s rodinou svého miláčka! Petra Janů září štěstím: Seznámení s rodinou svého miláčka! Petra Janů (67) po smrti manžela, hudebního producenta Michala Zelenky (†63) byla dlouho sama. Nyní… číst článek
Petra Janů se těší z nové lásky: Pořídím si chlapa! Petra Janů se těší z nové lásky: Pořídím si chlapa! Zpěvačka Petra Janů (67) žila dlouhé roky sama, ale teď se rozhodla to změnit! Udělala to, po čem… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Naďa Brabcová
Naďa Brabcová
zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil Eva Děpoltová
Eva Děpoltová
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil David Koller
David Koller
zobrazit profil Šárka Hrbáčková
Šárka Hrbáčková
zobrazit profil Simona Hégerová
Simona Hégerová