Petra Janů

Datum narození: 19.11.1952
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Petra Janů, trojnásobná Zlatá slavice, vystřídala několik skupin, s nimiž nazpívala víc než dvě desítky alb. Slávu si užívala po boku producenta Michala Zelenky.

Při studiu ekonomky se Petra Janů, vlastním jménem Jana Petrů, věnovala zpěvu. Chodila do sboru a hrála s amatérskými kapelami. Jako druhá skončila v soutěži Mladá píseň. Vyhrála také konkurz do Divadla Semafor, kde Jiří Suchý hledal náhradu za zpěvačku Hanu Zagorovou. V divadle si jí všimli i skladatelé Zdeněk Rytíř a Ota Petřina.

PETRA JANŮ - PROČ SI ZMĚNILA JMÉNO?

Rockové pecky i balady debutového alba Motorest Petra Janů nahrála se skupinou Pop-Rock. Druhou desku Exploduj skládala už v kapele Bumerang, se kterou si zahrála i ve snímku Koncert. V 80. letech 20. století pro ni Ondřej Soukup a frontman Olympicu Petr Janda vytvořili alba Jedeme dál a S láskou.

Se songy To máme mládež, Už nejsem volná nebo Říkej mi se Petra Janů stala trojnásobnou Zlatou slavicí. Bylo to v letech 1987 až 1989. To už spolupracovala se skupinou Golem.

Posléze excelovala v muzikálech Sny nocí svatojánských, Někdo to rád horké nebo Krysař. V roli královny Gertrudy v Shakespearově muzikálu Hamlet odehrála Petra Janů na pět set repríz. V roce 2010 jela zpívat i pro své krajany do amerického Chicaga.

Kromě Zlatých slavíků Petra Janů obdržela v roce Sametové revoluce titul zasloužilá umělkyně.

Petra Janů podstoupila několik plastických operací, aby byla pro své publikum stále přitažlivá.

O PETŘE JANŮ ČTĚTE ZDE>>

Producenta Michala Zelenku, který byl i jejím manažerem, si Petra Janů vzala roku 1978. Michal Zelenka v prosinci 2011 podlehl rakovině. Bylo mu 63 let.

 

 

 

Články o celebritě

Petra Janů už je v ráji! I s kamarádkou, která jí pečuje o obličej Petra Janů už je v ráji! I s kamarádkou, která jí pečuje o obličej Před koncem roku se zpěvačka Petra Janů (65) potýkala s ostrou kritikou svého nepřirozeně oteklého… číst článek
Petra Janů: Exotická dovolená s lékařkou Petra Janů: Exotická dovolená s lékařkou Před koncem roku se Petra Janů (65) potýkala s ostrou kritikou svého nepřirozeně oteklého obličeje.… číst článek
Sexy překvapení pro Jiřího Suchého (87) Sexy překvapení pro Jiřího Suchého (87) Nejúspěšnější muzikál divadla Semafor Kytice oslavil již 850. reprízu. A bludička si pro principála… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil Marcela Holanová
Marcela Holanová
zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová
zobrazit profil Šárka Hrbáčková
Šárka Hrbáčková
zobrazit profil Viktor Sodoma
Viktor Sodoma
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová