Petra Janů | Celebwiki.cz

Petra Janů

Datum narození: 19.11.1952
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Petra Janů, trojnásobná Zlatá slavice, vystřídala několik skupin, s nimiž nazpívala víc než dvě desítky alb. Slávu si užívala po boku producenta Michala Zelenky.

Při studiu ekonomky se Petra Janů, vlastním jménem Jana Petrů, věnovala zpěvu. Chodila do sboru a hrála s amatérskými kapelami. Jako druhá skončila v soutěži Mladá píseň. Vyhrála také konkurz do Divadla Semafor, kde Jiří Suchý hledal náhradu za zpěvačku Hanu Zagorovou. V divadle si jí všimli i skladatelé Zdeněk Rytíř a Ota Petřina.

PETRA JANŮ - PROČ SI ZMĚNILA JMÉNO?

Rockové pecky i balady debutového alba Motorest Petra Janů nahrála se skupinou Pop-Rock. Druhou desku Exploduj skládala už v kapele Bumerang, se kterou si zahrála i ve snímku Koncert. V 80. letech 20. století pro ni Ondřej Soukup a frontman Olympicu Petr Janda vytvořili alba Jedeme dál a S láskou.

Se songy To máme mládež, Už nejsem volná nebo Říkej mi se Petra Janů stala trojnásobnou Zlatou slavicí. Bylo to v letech 1987 až 1989. To už spolupracovala se skupinou Golem.

Posléze excelovala v muzikálech Sny nocí svatojánských, Někdo to rád horké nebo Krysař. V roli královny Gertrudy v Shakespearově muzikálu Hamlet odehrála Petra Janů na pět set repríz. V roce 2010 jela zpívat i pro své krajany do amerického Chicaga.

Kromě Zlatých slavíků Petra Janů obdržela v roce Sametové revoluce titul zasloužilá umělkyně.

Petra Janů podstoupila několik plastických operací, aby byla pro své publikum stále přitažlivá.

O PETŘE JANŮ ČTĚTE ZDE>>

Producenta Michala Zelenku, který byl i jejím manažerem, si Petra Janů vzala roku 1978. Michal Zelenka v prosinci 2011 podlehl rakovině. Bylo mu 63 let.

 

 

 

Články o celebritě

Konečně pravda! Petra Janů odhalila důvod oteklého obličeje! Zocelilo mě to, přiznává Konečně pravda! Petra Janů odhalila důvod oteklého obličeje! Zocelilo mě to, přiznává Vždy vzbuzovala pozornost mladistvým vzhledem a zářivými vlasy. Na konci loňského roku ale Petra… číst článek
Zpěvačka Petra Janů (66) v slzách: Zemřel její kapelník! Zpěvačka Petra Janů (66) v slzách: Zemřel její kapelník! S jeho kapelou Golem vystupovala 35 let. „Věděla jsem, že je nemocný, ale nevěděla jsem, že zemřel,“… číst článek
Šokující přiznání Petry Janů:  Tohle způsobilo otok obličeje! Šokující přiznání Petry Janů: Tohle způsobilo otok obličeje! Populární Petra Janů (66) v posledních měsících na sebe strhla pozornost díky svému vzhledu. Mnozí… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Jiří Korn
Jiří Korn
zobrazit profil Marta Beňáčková
Marta Beňáčková
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Dominika  Hašková
Dominika Hašková
zobrazit profil Igor Timko
Igor Timko