Petra Janů | Celebwiki.cz

Petra Janů

Datum narození: 19.11.1952
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Petra Janů, trojnásobná Zlatá slavice, vystřídala několik skupin, s nimiž nazpívala víc než dvě desítky alb. Slávu si užívala po boku producenta Michala Zelenky.

Při studiu ekonomky se Petra Janů, vlastním jménem Jana Petrů, věnovala zpěvu. Chodila do sboru a hrála s amatérskými kapelami. Jako druhá skončila v soutěži Mladá píseň. Vyhrála také konkurz do Divadla Semafor, kde Jiří Suchý hledal náhradu za zpěvačku Hanu Zagorovou. V divadle si jí všimli i skladatelé Zdeněk Rytíř a Ota Petřina.

PETRA JANŮ - PROČ SI ZMĚNILA JMÉNO?

Rockové pecky i balady debutového alba Motorest Petra Janů nahrála se skupinou Pop-Rock. Druhou desku Exploduj skládala už v kapele Bumerang, se kterou si zahrála i ve snímku Koncert. V 80. letech 20. století pro ni Ondřej Soukup a frontman Olympicu Petr Janda vytvořili alba Jedeme dál a S láskou.

Se songy To máme mládež, Už nejsem volná nebo Říkej mi se Petra Janů stala trojnásobnou Zlatou slavicí. Bylo to v letech 1987 až 1989. To už spolupracovala se skupinou Golem.

Posléze excelovala v muzikálech Sny nocí svatojánských, Někdo to rád horké nebo Krysař. V roli královny Gertrudy v Shakespearově muzikálu Hamlet odehrála Petra Janů na pět set repríz. V roce 2010 jela zpívat i pro své krajany do amerického Chicaga.

Kromě Zlatých slavíků Petra Janů obdržela v roce Sametové revoluce titul zasloužilá umělkyně.

Petra Janů podstoupila několik plastických operací, aby byla pro své publikum stále přitažlivá.

O PETŘE JANŮ ČTĚTE ZDE>>

Producenta Michala Zelenku, který byl i jejím manažerem, si Petra Janů vzala roku 1978. Michal Zelenka v prosinci 2011 podlehl rakovině. Bylo mu 63 let.

 

 

 

Články o celebritě

Místo smrti blázinec: Petra Janů chtěla umřít a tak spolkla prášky… Místo smrti blázinec: Petra Janů chtěla umřít a tak spolkla prášky… Následně zpěvačka skončila v blázinci. Proč? Byl za tím kluk. Klasická nešťastná láska. Pro Petr… číst článek
Pikantní zpověď Petry Janů: Jak to má se sexem? Pikantní zpověď Petry Janů: Jak to má se sexem? Legenda české hudební scény Petra Janů ani po šedesátce nezanevřela na sex. O tom jaký má pohled… číst článek
Pohřeb kapelníka Golema Jana Václavíka (†75) plný hvězd: Chyběla jen Janů Pohřeb kapelníka Golema Jana Václavíka (†75) plný hvězd: Chyběla jen Janů Zpívala s jeho kapelou Golem 35 let. „Měla jsem ho moc ráda,“ svěřila deníku Aha! Petra Janů (66),… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Vlastimil Horváth
Vlastimil Horváth
zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil José Carreras
José Carreras
zobrazit profil Emma Drobná
Emma Drobná
zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil Radka Fišarová
Radka Fišarová
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Filip Jankovič
Filip Jankovič