Petra Janů

Datum narození: 19.11.1952
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Petra Janů, trojnásobná Zlatá slavice, vystřídala několik skupin, s nimiž nazpívala víc než dvě desítky alb. Slávu si užívala po boku producenta Michala Zelenky.

Při studiu ekonomky se Petra Janů, vlastním jménem Jana Petrů, věnovala zpěvu. Chodila do sboru a hrála s amatérskými kapelami. Jako druhá skončila v soutěži Mladá píseň. Vyhrála také konkurz do Divadla Semafor, kde Jiří Suchý hledal náhradu za zpěvačku Hanu Zagorovou. V divadle si jí všimli i skladatelé Zdeněk Rytíř a Ota Petřina.

PETRA JANŮ - PROČ SI ZMĚNILA JMÉNO?

Rockové pecky i balady debutového alba Motorest Petra Janů nahrála se skupinou Pop-Rock. Druhou desku Exploduj skládala už v kapele Bumerang, se kterou si zahrála i ve snímku Koncert. V 80. letech 20. století pro ni Ondřej Soukup a frontman Olympicu Petr Janda vytvořili alba Jedeme dál a S láskou.

Se songy To máme mládež, Už nejsem volná nebo Říkej mi se Petra Janů stala trojnásobnou Zlatou slavicí. Bylo to v letech 1987 až 1989. To už spolupracovala se skupinou Golem.

Posléze excelovala v muzikálech Sny nocí svatojánských, Někdo to rád horké nebo Krysař. V roli královny Gertrudy v Shakespearově muzikálu Hamlet odehrála Petra Janů na pět set repríz. V roce 2010 jela zpívat i pro své krajany do amerického Chicaga.

Kromě Zlatých slavíků Petra Janů obdržela v roce Sametové revoluce titul zasloužilá umělkyně.

Petra Janů podstoupila několik plastických operací, aby byla pro své publikum stále přitažlivá.

O PETŘE JANŮ ČTĚTE ZDE>>

Producenta Michala Zelenku, který byl i jejím manažerem, si Petra Janů vzala roku 1978. Michal Zelenka v prosinci 2011 podlehl rakovině. Bylo mu 63 let.

 

 

 

Články o celebritě

Vyděšená Petra Janů: Nečekané následky po operaci! Vyděšená Petra Janů: Nečekané následky po operaci! Petra Janů (65) má za sebou velmi těžké období plné stresu. Neshody s manažerkou, její vyhazov a… číst článek
Petra Janů (65): DRASTICKÉ NÁSLEDKY PO OPERACI Petra Janů (65): DRASTICKÉ NÁSLEDKY PO OPERACI Hádky s manažerkou, její následný vyhazov a s tím spojené stresy! To všechno Petru Janů (65) donutilo… číst článek
Chtěla ji obrat o 50 tisíc: Válka Petry Janů a manažerky pokračuje! Chtěla ji obrat o 50 tisíc: Válka Petry Janů a manažerky pokračuje! Odchod ze zaměstnání spoustu lidí špatně nese, o to hůře, pokud jde o vyhazov. Poté, co dostala manažerka… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Tereza Vágnerová
Tereza Vágnerová
zobrazit profil Sagvan Tofi
Sagvan Tofi
zobrazit profil Debbi (Deborah Kahl)
Debbi (Deborah Kahl)
zobrazit profil Josef Vágner
Josef Vágner
zobrazit profil Dan Bárta
Dan Bárta
zobrazit profil Michaela Zemánková
Michaela Zemánková