Petr Muk | Celebwiki.cz

Petr Muk

Datum narození: 4. 2. 1965
Datum úmrtí: 24. 5. 2010
Místo narození: Český Krumlov
Profese: zpěvák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Petr Muk byl český populární zpěvák. Proslavil se ve skupinách Oceán a Shalom, největší úspěch zaznamenal se svou sólovou tvorbou. Zemřel ve věku 45 let.

Petr Muk po studiu stavební průmyslovky chvíli pracoval jako silniční dispečer. Svou první kapelu Oceán založil už ve dvaceti. Vydal s ní tři velmi úspěšná alba, které představil i na koncertech v Británii jako předkapela slavných Erasure. Mezi největší hity kapely patří Ráchel nebo Čas.

Petr Muk společně s Petrem Kučerou a Petrem Honsem odešli z Oceánu a založili druhou kapelu Shalom, zaměřenou na židovskou tematiku. Vydali dvě alba a mezi největší hity patřily skladby jako Smlouvej nebo Ve větru. Poté vyběhl na sólovou dráhu, kde Muk dokázal, že má velmi blízko ke kapele Depeche Mode.

Petr Muk během své více než dvacetileté pěvecké kariéry nazpíval několik nezapomenutelných hitů. Čistotu hlasu i jeho sílu předvedl ve Stínu katedrál i ve skladbě Tančíš sama. Svůj romantický charakter vyjádřil písní Bonsoir mademoiselle Paris nebo Oh l’Amour. V hudebních anketách se pravidelně umisťoval na předních příčkách.

Petr Muk předvedl své hudební a herecké umění i v muzikálech Johanka z Arku s Lucií Bílou, Golem s Ilonou Csákovou nebo Galileo se Sabinou Laurinovou. V Moně Lise ztvárnil hlavní roli všeuměla Leonarda da Vinciho. Divadelní múzu poté na chvíli opustil ve prospěch té hudební. V roce 2010 vydal zpěvák Petr Muk své poslední album V bludišti dnů. Deska Outro mu vyšla až posmrtně.

Petr Muk trpěl maniodepresivní psychózou, na kterou bral denně léky. Často měl deprese nebo složité psychické stavy. Muk náhle zemřel 24. května 2010 ve svém bytě. Našla ho jeho druhá manželka Eva Muková, rozená Hejčíková, která vychovává jejích dceru Noemi.

Petr Muk měl z prvního manželství dcery Michaelu a Šárku. Nakonec se se ženou rozvedli. Nezdarem skončil i jeho druhý vztah s vokalistou Michaelou Klimkovou.

 

Články o celebritě

10 let po smrti Petra Muka (†45): Překvapivá slova Basikové o lásce! Čeho nejvíc lituje? 10 let po smrti Petra Muka (†45): Překvapivá slova Basikové o lásce! Čeho nejvíc lituje? Čas neúprosně běží a na neděli 24. května tak již spadá 10. výročí smrti zpěváka Petra Muka (†45). J... číst článek
Petr Muk by dnes slavil 55: Vdova mu poslala dojemný vzkaz do nebe! Petr Muk by dnes slavil 55: Vdova mu poslala dojemný vzkaz do nebe! 24. května 2010 navždy odešel zpěvák Petr Muk (†45). Zemřel doma ve svém bytě na udušení zvratky. Be... číst článek
Ivana Gottová řekla po manželově smrti ano! Který muž ji obměkčil? Ivana Gottová řekla po manželově smrti ano! Který muž ji obměkčil? Ještě nedávno Ivana Gottová (43) říkala rezolutní ne všem, kteří chtěli památku jejího zesnulého man... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil José Carreras
José Carreras
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Tereza Mátlová
Tereza Mátlová
zobrazit profil Pavla Břínková
Pavla Břínková
zobrazit profil Chester Bennington
Chester Bennington