Petr Muk | Celebwiki.cz

Petr Muk

Datum narození: 4.2.1965
Datum úmrtí: 24.5.2010
Místo narození: Český Krumlov
Profese: zpěvák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Petr Muk byl český populární zpěvák. Proslavil se ve skupinách Oceán a Shalom, největší úspěch zaznamenal se svou sólovou tvorbou. Zemřel ve věku 45 let.

Petr Muk po studiu stavební průmyslovky chvíli pracoval jako silniční dispečer. Svou první kapelu Oceán založil už ve dvaceti. Vydal s ní tři velmi úspěšná alba, které představil i na koncertech v Británii jako předkapela slavných Erasure. Mezi největší hity kapely patří Ráchel nebo Čas.

Petr Muk společně s Petrem Kučerou a Petrem Honsem odešli z Oceánu a založili druhou kapelu Shalom, zaměřenou na židovskou tematiku. Vydali dvě alba a mezi největší hity patřily skladby jako Smlouvej nebo Ve větru. Poté vyběhl na sólovou dráhu, kde Muk dokázal, že má velmi blízko ke kapele Depeche Mode.

Petr Muk během své více než dvacetileté pěvecké kariéry nazpíval několik nezapomenutelných hitů. Čistotu hlasu i jeho sílu předvedl ve Stínu katedrál i ve skladbě Tančíš sama. Svůj romantický charakter vyjádřil písní Bonsoir mademoiselle Paris nebo Oh l’Amour. V hudebních anketách se pravidelně umisťoval na předních příčkách.

Petr Muk předvedl své hudební a herecké umění i v muzikálech Johanka z Arku s Lucií Bílou, Golem s Ilonou Csákovou nebo Galileo se Sabinou Laurinovou. V Moně Lise ztvárnil hlavní roli všeuměla Leonarda da Vinciho. Divadelní múzu poté na chvíli opustil ve prospěch té hudební. V roce 2010 vydal zpěvák Petr Muk své poslední album V bludišti dnů. Deska Outro mu vyšla až posmrtně.

Petr Muk trpěl maniodepresivní psychózou, na kterou bral denně léky. Často měl deprese nebo složité psychické stavy. Muk náhle zemřel 24. května 2010 ve svém bytě. Našla ho jeho druhá manželka Eva Muková, rozená Hejčíková, která vychovává jejích dceru Noemi.

Petr Muk měl z prvního manželství dcery Michaelu a Šárku. Nakonec se se ženou rozvedli. Nezdarem skončil i jeho druhý vztah s vokalistou Michaelou Klimkovou.

 

Články o celebritě

Jiří Pomeje (†54) by plakal: Proč mu tohle udělali?! Jiří Pomeje (†54) by plakal: Proč mu tohle udělali?! Ti dva měli spolu společného více, než se na první pohled zdálo. Oba pocházeli z Jižních Čech, měli… číst článek
Nesplněné přání Jiřího Pomeje (†54): Chtěl ležet vedle Petra Muka (†45)! Nesplněné přání Jiřího Pomeje (†54): Chtěl ležet vedle Petra Muka (†45)! Oba byli Jihočeši, oba inklinovali k alkoholu a antidepresivům a oba, Petr Muk (†45) a Jiří Pomeje… číst článek
Překvapení na pohřbu Jiřího Pomeje (†54): Poslední sbohem od Ivety... Překvapení na pohřbu Jiřího Pomeje (†54): Poslední sbohem od Ivety... Davy lidí a velké zpoždění! Pohřeb Jiřího Pomeje (†54) začal 
o třicet minut později, než měl. Na… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Filip Jankovič
Filip Jankovič
zobrazit profil Michaela Zemánková
Michaela Zemánková
zobrazit profil Petr Janda
Petr Janda
zobrazit profil Dominika Stará
Dominika Stará